مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

با گام‌هایتان، شکمتان را کوچک کنید

دو نفر همراه یکدیگر برای پیاده روی مسیری را انتخاب می‌کنند. یکی از آن‌ها سریع‌تر مسیر را تمام می‌کند ولی دیگر در وقت بیشتری مسیر را به پایان می‌رساند و هر دو در پایان مسیر ۴۰۰ کالری انرژی سوزانده‌اند. به نظرتان کدام یک چربی بیشتری از دست داده است؟ خب حتماً می‌گویید هردو به یک اندازه چربی سوزانده‌اند. ولی تحقیقات جدید نشان می‌دهد در کمال تعجب کسی که سریع‌تر گام برمی‌دارد جربی بیشتری می‌سوزاند.

محققان دانشگاه ویرجینا دریافته‌اند کسی که هفته‌ای یکبار پیاده روی سریع انجام می‌دهد ۵ برابر بیشتر از کسی که همان مسیر را هفته‌ای پنج بار با گام‌های عادی قدم برمی‌دارد، چربی از دست می‌دهد، و این درحالی است که هر دو نفر میزان کالری یکسانی از دست داده‌اند. همچنین کسی که سریع‌تر گام برداشته توانسته است ۵ سانتی‌متر دور کمرش را کاهش داده و چربی‌های اطراف شکم را ۳ برابر بیشتر و کل چربی بدن را ۴ برابر بیشتر از فرد دیگر بسوزاند. در نتیجه در پایان ۱۶ هفته بدون رژیم غذایی ۳.۵ کیلوگرم وزن کم کرده است.

البته فواید پیاده روی سریع به همین جا ختم نمی‌شود. در افرادی که ورزش قدرتی انجام می‌دهند، پیاده‌روی سریع باعث می‌شود چربی‌های اطراف کلیه، کبد و قلب ۳ برابر بیشتر سوزانده‌ شوند در نتیجه خطر ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی و فشار خون بالا در این افراد کاهش یابد. پیاده‌روی سریع باعث افزایش ترشح هورمون‌های چربی سوز می‌شود و همچنین میزان چربی سوزی بعد از تمرین را تا ۴۷٪ نسبت به ورزش های معمولی افزایش می‌دهد.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


2 دیدگاه

 1. ضمن تشکر بابت تاپیک کاربردی و مفیدتون میخواستم بدونم انجام ورزشهای شکمی به تنهایی موثر هست یا نه؟
  افزایش ستها یا تعداد هر ست در سریعتر رسیدن به نتیجه ی مطلوب موثر هست یا نه؟(مثلا اگر گفته میشه کرانچ روزی۱۵*۳ افزایش این مقدار نتیجه میدهد یانه؟)
  مناسبترین زمان برای انجام ورزشهای شکمی؟
  و بهترین حرکت برای ؟؟upper abs
  سپاسگذارم

  • سلام ناهید عزیز،
   در مورد سوال اولتان، خیر، موثر نیستند.
   افزایش ست‌ها یا تکرارها، باعث کالری سوزی بیشتر می‌شوند. بنابراین در مجموع، شما را به هدف نزدیک‌تر می‌کنند. اما توجه داشته باشید آسیبی که به عضلات وارد می‌شود نیز بیشتر خواهد شد، بنابراین نیازمند مواد غذایی بیشتر، و همچنین زمان بیشتر برای ریکاوری خواهند بود. پیشنهاد می‌کنیم که افزایش شدت تمرین، به تدریج صورت بگیرد، تا از بوجود آمدن وضعیت فلات تمرینی جلوگیری شده، و همیشه شاهد بهبود نتیجه باشید.
   در مورد مناسب‌ترین زمان برای انجام تمرینات شکم هم، کاملا به هدف شما بستگی دارد. برخی افراد، جلسه‌های تمرینی مشخصی را صرفا به تمرین عضلات مرکزی بدنشان اختصاص می‌دهند. اما اگر تصمیم دارید تا در کنار تمرینات بدنسازی، یا تمرینات ورزشی دیگرتان، عضلات شکمی را تمرین دهید، توجه داشته باشید در صورتی که قبل از تمرینات اصلی، عضلات مرکزی را خسته کنید، کیفیت تمرینات اصلی‌تان به شدت افت خواهد کرد. بدین ترتیب پیشنهاد می‌شود که عضلات شکمی را پس از تمرین اصلی، تمرین دهید.
   برای upper abs هم، تمریناتی مثل کرانچ سیم کش، کرانچ سوییس بال، V ups، و کرانچ دوچرخه پیشنهاد می‌شود. موفق باشید :)

نظر خود را بیان کنید