مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچگونه قانون ۲۰/۸۰ روش کاهش وزن شما را تغییر خواهد داد؟

قانون ۲۰/۸۰ برای کاهش وزن

البته، اگر سراغ هر نوع رژیم محدود کننده‌ای بروید، احتمال دارد وزن کم کنید. مشکل این است که وقتی دوباره به همان شیوه‌ی غذا خوردن پیش از رژیم خود برمی‌گردید، وزنی را که کم کرده‌اید، و حتی شاید بیشتر از آن را، دوباره اضافه می‌کنید. در این سایت، ما همیشه توصیه می‌کنیم به جای رژیم‌های موقت رایج که وعده‌ی نتایج فوری را می‌دهند اما نمی‌توانند در تمام عمرتان حفظ شوند، تغییرات دائمی و سالم در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

پس قانون ۲۰/۸۰ چیست؟

پیروی از قانون ۲۰/۸۰ یعنی شما ۸۰ درصد مواقع یک تغذیه‌ی سالم، متعادل، و مغذی را مصرف می‌کنید، و می‌توانید در ۲۰ درصد مواقع در خوراک‌های دلخواه خود به شکل منطقی، زیاده ‌روی کنید. این یعنی شما نباید در طول آن ۲۰ درصد از زمانتان سراغ پرخوری حسابی و نا محدود و از روی هیجان بروید، همچنان باید کنترل سهم را تمرین کنید. هر روز باید از کنترل سهم، تعادل، تنوع، و تأثیر محیطی انتخاب‌های غذایی‌تان مطلع باشید. حتماً یک دسته رنگارنگ از میوه‌ها و سبزیجات فصلی، پروتئین بدون چربی (ازجمله برخی از منابع پروتئینی غیر حیوانی)، غلات کامل، چربی‌های سالم، و مقدار زیادی آب در برنامه‌تان بگنجانید.

سوپر مدل زیبا و معصوم، «میراندا کر» و «جسیکا آلبا» همیشه بی ‌نقص، از قانون ۲۰/۸۰ پیروی می‌کنند. هواداران این سبک زندگی ادعا می‌کنند که این به شما کمک می‌کند تا یک رابطه‌ی سالم با غذا برقرار کنید. هیچ‌ کس نمی‌تواند تمام اوقات به یک رژیم محدود پایبند بماند، اما شما این اراده را دارید که ۸۰ درصد اوقات غذای سالم بخورید، در حالی‌ که ۲۰ درصد اوقات به خودتان راحتی می‌دهید. اگر خودتان را از غذاهای مهمانی یا بعضی غذاهای خاص و اتفاقی محروم کنید، نمی‌توانید در تمام عمرتان به این نوع غذا خوردن پایبند بمانید. این تقریباً غیر ممکن است و هیچ لذتی ندارد.

این یک رژیم نیست

پیروی از قانون ۲۰/۸۰ تضمین می‌کند که شما انواع مواد مغذی سودمند را بدون حذف کردن کامل گروه‌های غذایی، منع کردن خودتان از غذاهای محبوبتان، یا حساب ‌و کتاب سخت ‌گیرانه‌ی کالری، دریافت کنید. چون این نوع غذا خوردن نسبتاً ساده است و نیاز به محدودیت‌های غیر واقع گرایانه ندارد، به شما کمک می‌کند تا رابطه‌ی سالمی با غذا برقرار کنید، که کمک می‌کند تا به وزن سالمی برسید و آن را از طریق تغییرات تغذیه‌ای، که می‌توانید واقعاً در تمام عمر به آن پایبند بمانید، حفظ کنید.

به آن عمل کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای عملی کردن این شیوه‌ی غذا خوردن، انجام کمی برنامه ‌ریزی پیش از موعد است. یخچال، فریزر و گنجه‌ی خود را با ترکیبات سالم پر کنید تا مطمئن شوید که خوردن غذاهای مغذی در ۸۰ درصد مواقع، ساده خواهد بود. برای وعده‌های اصلی و اسنک‌های خود، هر هفته پیش از موعد برنامه‌ ریزی کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا بیشتر تحت کنترل باشید و کمک خواهد کرد تا از پرخوری ناسالم اجتناب کنید. دوباره تکرار می‌کنیم، قانون ۲۰/۸۰ درباره‌ی ایجاد یک رابطه‌ی سالم با غذا است، نه روشی که در آن غذاها یا گروه‌های غذایی خاصی ممنوع شوند و در مورد آن‌ها هراس ایجاد شود، که اغلب احتمال اینکه در آن غذا افراط کنید، افزایش می‌یابد.

اگر می‌بینید که می‌توانید یک وعده‌ غذای مفصل بخورید، اما واقعاً احساس می‌کنید تمایلی به پرخوری ندارید، مجبور نیستید پرخوری کنید. قانون ۲۰/۸۰ به شما اجازه می‌دهد تا در مورد بدنتان به‌ صورت درونی رفتار کنید. به بدنتان گوش کنید، بیشتر از آنچه فکر کنید با شما حرف خواهد زد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید