مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچگونه با وجود غذا خوردن در آخر شب، از افزایش وزن جلوگیری کنیم؟

(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

وعده های غذایی آخر شب می تواند اهداف کاهش وزن شما را به تاخیر بیندازد٬ اما حذف شام، بدتر است. در این جا وعده های غذایی مناسب برای آخر شب را بیان می کنیم٬ که گرسنگی شما را رفع می کنند٬ بدون آن که وزنتان افزایش یابد.

تا دیر وقت مشغول کار بودید و چیزی هم در یخچال ندارید و گرسنه نیز هستید، و تمایل هر چیزی حتی غذاهایی که برایتان ممنوع است را نیز بخورید. در حالی که یک تحقیق می گوید: پرهیز از وعده های غذایی در آخر شب می تواند راز یک رژیم غذایی باشد٬ اما متخصصان تغذیه معتقدند که راهی برای رفع گرسنگی شما در شب، بدون آن که وزنتان افزایش یابد، وجود دارد.

یک مطالعه جدید که در مجله  Cell Metabolism منتشر شده نشان می دهد موش هایی که فقط 8 ساعت (یعنی در طول ساعات روز) به یک رژیم غذایی با چربی بالا دسترسی داشتند٬ نسبت به موش هایی که در تمام روز به همان غذاها دسترسی داشتند، سالم تر و لاغرتر بودند (با وجود مصرف همان تعداد کالری).اما آیا آن چه که برای موش ها خوب است برای انسان ها نیز مفید است؟ جواب این سوال بر می گردد به کنترلی که روی خودتان دارید.

هدر منجری، دارای مدرک RD و مدرک تخصصی تغذیه ورزشی و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی می گوید:محدودیت های غذایی در انسان ها، بسیار کمتر کنترل شده و بیشتر متکی بر داشتن محیط سالم و اراده است، چیزی که بسیاری از مردم با آن دست به گریبانند.اکثر مردم در ساعات شب، خارج از کنترل غذا می خورند زیرا در این زمان، کارشان تمام شده و می خواهند استراحت کنند.

اما گاهی اوقات، غذا خوردن در آخر شب تنها گزینه ممکن است. با وجود ساعات کاری طولانی کار، شما بعضی از روزها تا ساعت 8 شب در مورد شام فکر نمی کنید. به گفته منجری، خبر خوب این است که ساعت شام خوردن، زیاد مهم نیست و مهم تر چیزی است که می خورید. اگر مجبور شدید در آخر شب غذا بخورید، موارد زیر را رعایت کنید:

کربوهیدرات را کاهش دهید

منجری می گوید:اگر شام در ساعت 8 شب است و زمان خواب، دو ساعت بعد است،اندازه این وعده غذایی باید کوچک تر و شامل مقدار کمتری کربوهیدرات باشد. می توانید پروتئین بدون چربی و مقدار زیادی سبزیجات مصرف کنید تا نیازشما به مواد مغذی براورده شود و کالری زیادی در آخر شب مصرف نکنید.

شام را حذف نکنید

همان طور که خوردن غذاهای فست فود مناسب نیست، حذف یک وعده غذای نیز کار نادرستی است. منجری می گوید: رفتن به رختخواب با شکم گرسنه می تواند به خواب رفتن را دشوار کند یا بدتر از آن، اگر گرسنگی، خواب شما را مختل کند ، بیشتر وسوسه می شوید که در نیمه شب غذا بخورید. اگر اخیرا به سختی در باشگاه تمرین کرده اید، ممکن است یک وعده غذایی در آخر شب برای شما مفید باشد.

جلوگیری از گرسنگی در نیمه شب

او می گوید:برای جلوگیری از گرسنگی قبل از خواب، یک وعده کوچک پروتئین مانند تخم مرغ آب پز یا یک قطعه پنیر بخورید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید