مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتماء الشعیرهای داخلی الکل دارد؟

رپورتاژ آگهی؛

ماء الشعیر و یا نوشیدنی مالت یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های موجود در ایران است که توسط بسیاری از مردم مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید ماء الشعیر همان آبجو است که از عصاره مالت یا عصاره جو تولید می شود. این نوشیدنی در اکثر نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد و همانند ایران یکی از نوشیدنی های معروف و پرطرفدار است با این تفاوت که آبجوی تولید شده توسط کارخانجات آبجو سازی در کشورهای دیگر حاوی الکل است. مسلما مصرف آبجوی الکل دار برای مسلمانان حرام است در نتیجه ماء الشعیر تولید شده  ویا وارد شده به ایران نیز باید فاقد الکل باشد. اما  آیا تمام ماء الشعیرهای وارد شده  و یا تولید شده فاقد الکل هستند؟ چه راهکارهایی برای بدون الکل شدن این نوشیدنی وجود دارد؟ با ما همراه باشید.

ماء الشعیر و یا نوشیدنی مالت یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های موجود در ایران است.

الکل موجود در آبجوهای داخلی و خارجی

معمولا نحوه ساخت آبجوی های داخلی همانند ماء العشیر و نوشیدنی مالت شمس که توسط کارخانه ی بسیار معروف و دارای قدمت شمس ساخته می شود با طرز تهیه آبجوهای وارداتی متفاوت است. در تهیه ی ماء الشعیرهای داخلی، همان ابتدا از فرایند تخمیر جلوگیری می شود و یا به محلول حاوی عصاره مالت اجازه داده نمی شود که در حین فرایند تخمیر ، الکل تولید کند. به همین خاطر در مراحل آماده سازی این نوشیدنی ، نیازی به خارج کردن الکل نیست. معمولا نوشیدنی مالت و ماء الشعیر های داخلی فاقد الکل هستند در نتیجه هنگام خرید ماء الشعیر شمس ، با خیال راحت آن را انتخاب کرده و در سر سفره هایتان مورد استفاده قرار دهید. ماء الشعیر و نوشیدنی های مالت وارداتی ، حداقل دارای نیم درصد الکل هستند. نحوه ساخت این ماء الشعیر ها با ایران متفاوت است. در واقع فرایند تولید آبجوی غیر الکلی با آبجوی الکلی در کشورهای دیگر یکسان است. تنها در مرحله آخر، الکل طی حرارت از نوشیدنی خارج می شود که در هر صورت مقداری از آن در داخل محلول باقی خواهد ماند. از نظر مراجع نوشیدن ماء الشعیری که کمتر از نیم درصد الکل دارد ، بلامانع است اما متاسفانه در  برخی از موارد دیده شده است که محصولات تولید شده توسط این کارخانجات ، در خارج کردن الکل دقت کافی به خرج نداده اند و به همین خاطر نوشیدنی حاصله دارای الکل بیشتر از نیم درصد است.

ماء الشعیر

معمولا ماء الشعیر در صورتی که به وسیله حرارت و یا پختن ساخته شود، بدون الکل خواهد بود

نحوه ساخت آبجوی بدون الکل به صورت خانگی و صنعتی

به طور کلی می توان ماء الشعیر یا آبجو را به صورت صنعتی و یا خانگی تولید کرد. در ادامه قصد داریم تا شما را به صورت جزئی با نحوه ساخت هر دو روش آشنا کنیم. به دلیل اینکه نوشیدنی ساخته شده در روش های زیر فاقد از هرگونه الکل است ، ماء الشعیر حاصل شده دارای خواص فراوان بوده و مصرف آن نسبت به نوشیدنی های دیگر نظیر نوشابه دارای ارجحیت است.

تهیه آبجوی بدون الکل در خانه

معمولا آبجو در صورتی که به وسیله حرارت و یا پختن ساخته شود، بدون الکل خواهد بود. معمولا در این روش ها مقداری جو را با آب خیسانده و پس از مدتی آن را کوبیده ، سپس با فشار، آب آن جدا می شود. در مرحله آخر آب خارج شده به مدت یک ساعت در قابله جوشانده می شود. نوشیدنی به دست آمده همان آبجوی خانگی است که علاوه براینکه فاقد از هرگونه الکل می باشد، دارای خواص فراوان بوده و برای بدن بسیار مفید است.

تهیه آبجوی بدون الکل
تهیه آبجوی بدون الکل در کارخانجات دارای فرایندی پیچیده است

تهیه آبجوی بدون الکل در کارخانجات

تهیه آبجوی بدون الکل در کارخانجات دارای فرایندی پیچیده است. ابتدا جوهای برداشت شده از مزرعه وارد کارخناه می شوند و دانه هایی که دارای درجه کیفی مناسب هستند انتخاب ، بوجاری و پس از گرفتن ناخالصی وارد مرحله بعدی در تولید ماء الشعیر می شوند. در مرحله بعدی این دانه ها خیسانده می شوند. طی مرحله خیسانده شدن دانه های جو جوانه زده و برای تولید عصاره مالت آماده می شوند. دانه های جوانه زده در مرحله بعدی خشک می شوند و سپس برای پخته شده به اتاقک های مخصوص انتقال می یابند. لازم به ذکر است که این مرحله از تولید ماء الشعیر در اکثر کارخانجات نظیر کارخانه شمس رواج دارد به همین خاطر الکلی در طی این فرایند تولید نخواهد شد. در مراحب بعدی عصاره حاصل شده ناشی ازپخته شدن جوانه های مالت ، جمع آوری شده که به آن عصاره مالت گفته می شود. در نهایت از این عصاره برای ساخت ماء الشعیر و بهترین نوشیدنی مالت شمس استفاده می شود.

ماء الشعیر شمس ، انتخابی بی همتا

متاسفانه برخی از کارخانجات داخلی اقدام به تولید ماء الشعیر و یا نوشیدنی های مالت تقلبی می کنند که تنها از اسانس آبجو به همراه قند و شکر ساخته شده است. در این مقاله روند ساخت ماء الشعیر بدون الکل شمس به طور خلاصه توضیح داده شد. این کارخانه یکی از معروفترین برندهای تولیدی ماء الشعیر و نوشیدنی مالت در ایران است. به همین خاطر در هنگام خرید تلاش کنید که ماء العشیر شمس را از میان سایر محصولات یافته و به خانه ببرید. در این تابستان گرم و سوزان پیشنهاد می کنیم که شمس لیمو نعناع را انتخاب کنید تا با خنکی و تازگی آن ، روح خود را جلا بخشید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید