مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچرا کفپوش گرانولی از کفپوش PVC بهتر است؟

رپورتاژ آگهی؛

خرید کفپوش ورزشی از مهم ترین دغدغه های تمامی مدیران سالن های ورزشی است. با توجه به تنوع گسترده ای که در بازار برای کفپوش ورزشی وجود دارد، انتخاب کمی سخت و البته پیچیده شده است. برای کفپوش ورزشی دو محصول محبوب وجود دارد: کفپوش گرانولی و کفپوش PVC ورزشی.

این دو کفپوش هر دو به یک اندازه پرفروش هستند، اما نکته قابل توجه این است که فروشندگان کفپوش ورزشی اغلب کفپوش گرانولی را به عنوان گزینه اول معرفی می کنند و درصورتی که شما بودجه کمتری داشته باشید سراغ کفپوش PVC ورزشی می روند. اما چرا؟ در این مقاله مفصلا در خصوص تفاوت های عمده و برتری های کفپوش گرانولی به کفپوش PVC صحبت خواهیم کرد.

کفپوش گرانولی

ظاهر

کفپوش پی وی سی ورزشی می تواند تا حدودی شبیه به کفپوش لاستیکی تولید شود. به همین جهت گاهی سودجویان کفپوش پی وی سی را با قیمت بالاتر به عنوان کفپوش لاستیکی به مشتریان عرضه می کنند. با کمی شناخت کفپوش لاستیکی می توانید به تفاوت عمده میان کفپوش گرانولی و کفپوش پی وی سی پی ببرید و از این گونه فریب ها در امان بمانید.

قیمت

کفپوش گرانولی گران تر از کفپوش پی وی سی ورزشی است، با این حال هزینه های نگهداری کفپوش پی وی سی بسیار بیشتر از کفپوش گرانولی است، به گونه ای که گاها شما هزینه خرید چندین کفپوش لاستیکی را ممکن است صرف تعمیر و نگهداری کفپوش پی وی سی کنید!

شما می توانید در ابتدای کار با صرفه هزینه بیشتر کفپوشی با کیفیت، استقاومت و انعطاف پذیری عالی خریداری کنید و سال ها بدون هیچ هزینه ای از آن بهره مند شوید. از طرفی کفپوش گرانولی می تواند تا 3 دهه عمر کند، درصورتی که نهایتا تا 10 سال بتوانید از کفپوش پی وی سی استفاده کنید. کفپوش پی وی سی ورزشی اگر چه ارزان تر از کفپوش گرانولی است، اما نمی تواند کیفیت و ضربه گیری کفپوش گرانولی را برای شما فراهم آورد.

گفته های ما تنها از تجربه نیست! طبق تحقیقات صورت گرفته در هزینه کفپوش های ورزشی ارزان ترین کفپوش ورزشی با نام وینیل، درواقع گران ترین آنها است و گران ترین کفپوش ورزشی (کفپوش گرانولی لاستیکی) ارزان ترین کفپوش در طول عمر خود می باشد. هزینه یک کفپوش ورزشی تنها براساس قیمت اولیه آن تعیین نمی شود. هزینه نصب و راه اندازی، شستشو، نگهداری، تعمیر و ترمیم و هزینه تعویض مجدد تعیین کننده قیمت نهایی کفپوش هستند. در میان کفپوش های ورزشی موجود در بازار کفپوش تاتامی مقرون به صرفه ترین کفپوش می باشد.

دوام و انعطاف پذیری

کفپوش گرانولی لاستیکی در طی سال های اولیه ورود به بازار طیف وسیعی از کاربری ها را به خود اختصاص داد. چرا که ویژگی های موجود در کفپوش لاستیکی می تواند نیازهای بسیاری از محیط ها را پاسخ گو باشد. کفپوش لاستیکی مستحکم و قوی و درعین حال منعطف و ضربه گیر! هر آن چه که از یک کفپوش انتظار می رود.

کفپوش پی وی سی ورزشی

دوام طولانی مدت کفپوش لاستیکی از مقاومت بالای این کفپوش در برابر نور مستقیم خورشید، گرما و سرما، رطوبت و مواد شیمیایی نشات می گیرد. کفپوش لاستیکی می تواند ضربه های سنگین را بدون هیچ آسیبی تحمل کند. ویژگی های ذکر شده به حفظ ایمنی ورزشکاران در حین تمرین نیز کمک می کند، کفپوشی ضدلغرش، بدون پوسیدگی و با خاصیت ضربه گیری!

در مقابل کفپوش پی وی سی ورزشی مقاوت کمی در برابر آسیب ها دارد. بنابراین در سالن هایی که از تجهیزات سنگین استفاده می شود، کفپوش PVC هیچ جایگاهی نخواهد داشت.

تنوع در رنگ و ضخامت

با توجه به گستردگی کاربردهای کفپوش گرانولی، ما آن را در رنگبندی و ضخامت های متنوعی تولید کرده ایم تا بتوانیم از ورودی مراکز خرید گرفته تا گاراژ و سالن های بدنسازی را پاسخ دهیم. کفپوش لاستیکی ایده آل برای پوشش هر محیطی با زیبایی منحصر به فرد!

عایق سازی محیط

با توجه به اینکه لاستیک عایق صدا است، کفپوش گرانولی نیز به عنوان عایق صوتی عمل می کند که می تواند سر و صدای ناشی از سقوط بزرگترین دستگاه ها را نیز دفع کند. همین ویژگی باعث استفاده گسترده از کفپوش گرانولی در پارک، کتابخانه، شهربازی، سالن بدنسازی شده است.

اما در کفپوش PVC ورزشی هیچ اثری از عایق صوتی دیده نمی شود. از طرفی کفپوش گرانولی به عنوان عایق حرارت نیز شناخته می شود. حتی می توان کفپوش گرانولی را همراه با سیستم گرمایشی زیر کف نیز استفاده کرد، اما کفپوش PVC !!

ایمنی

اصلی ترین هدف استفاده از کفپوش ورزشی، حفظ ایمنی ورزشکاران در حین تمرینات سخت است. کفپوش لاستیکی ایمنی لازمه را که کفپوش پی وی سی ارائه نمی دهد، در بالاترین حد ممکن ارائه می کند. سایر کفپوش های ورزشی مانند تاتامی ممکن است در هنگام وجود آب و رطوبت کمی لغزنده شده و باعث لیز خوردن ورزشکار شوند. ضدآب بودن کفپوش گرانولی مشکل فوق را کاملا برطرف کرده است.

علاوه بر ایمنی جسمی ورزشکار، موارد بهداشتی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. از آنجایی که کفپوش گرانولی دارای خاصیت آنتی باکتریال است می تواند از شیوع بیماری های میکروبی در میان ورزشکاران جلوگیری کند. به همین جهت بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی از کفپوش گرانولی برای پوشش سطح زمین استفاده می کنند.

کفپوش پی وی سی نمی تواند تمامی این موارد را برای ما فراهم آورد و تنها با سطح نرم خود می تواند سقوط های آرام ورزشکاران را مهار کند.

به عنوان آخرین نکته باید گفت کفپوش لاستیکی ضدالکتریسیته ساکن است، بنابراین برای مکان هایی که از سیستم های کامپیوتری و برقی استفاده می کنند پیشنهاد مناسبی است.

طیف وسیعی از انتخاب

گستردگی کاربرد کفپوش گرانولی منجر به تولید کفپوش با ویژگی های متنوع شده است. ضخامت، قالب، ابعاد، رنگبندی، پروسه تولید همگی از خصیصه هایی است که در طیف وسیعی برای انتخاب شما قرار گرفته اند.

سازگاری با محیط زیست

در عصری که آلودگی کره زمین هر روزه بیشتر می شود، سازگاری محصولات با محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کفپوش گرانولی از لاستیک مصنوعی ساخته شده است که آسیبی برای محیط زیست ندارد. اما کفپوش پی وی سی ممکن است از دو ماده سمی تولید شود که هم باعث بیماری و هم آلودگی محیط زیست شود. کفپوش گرانولی را میتوان پس از استفاده بازیافت و مجددا برای تولید محصولات دیگر استفاده کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با مزایای کفپوش لاستیکی و معایب کفپوش PVC ورزشی آشنا کنیم. حال دیگر انتخاب با شماست. درصورتی که برای انتخاب و خرید کفپوش لاستیکی نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق شماره های ذیل با کارشناسان یکی از برترین تولیدکنندگان کفپوش های ورزشی در تماس باشید.

تلفن های تماس:  02155606676 – 02155159231 الی 2

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید