مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتفیبر برای کاهش وزن

چگونه برای کاهش وزن، فیبر بخوریم؟
(6 رای, میانگین: 2٫83 از 5)

دریافت فیبر کافی، یکی از آن چیزهایی است که گمان می کنید باید با بالا فتن سن تان، نگرانش باشید. درست است؟ شاید در زمان پیری، نگران فیبر شوید اما اگر می خواهید در جوانی، وزن کم کنید٬ باید از همین حالا نگران فیبر باشید. فیبر می تواند به شما کمک کند تا لاغر شوید و با توجه به یک مطالعه جدید، ممکن است یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش وزن باشد.

کاهش وزن با فیبر، آسان تر است:

مطالعه جدیدی که در سالنامه طب داخلی منتشر شده، یک رژیم غذایی پر فیبر را با یک رژیم غذایی معمولی منتشر شده توسط انجمن قلب آمریکا(AHA) مقایسه کرد. رژیم غذایی (AHA)، نسبتا پیچیده بود زیرا افراد رژیم گیرنده در آن برنامه، مجبور بودند تعداد کالری هایشان را بشمارند، میزان قند مصرفی شان را کاهش دهند و سبزیجات و پروتئین بدون چربی بیشتری بخورند. همچنین باید فیبر کافی می خوردند. گروه با فیبر بالا فقط باید هر روز30 گرم فیبر می خوردند.هر دو گروه در این مطالعه،وزن از دست دادند.در واقع گروهی که از رژیم غذایی انجمن قلب آمریکا پیروی کردند، وزن بیشتری از دست دادند اما نه خیلی بیشتر و این، چیزی است که این مطالعه را جالب می کند. کار ساده خوردن فیبر بیشتر، به افراد کمک کرد تا بدون زحمت اضافه شمارش کالری، وزن کم کنند.

چگونه فیبر به شما کمک می کند که وزن کم کنید؟

فیبر از چند راه مختلف به شما کمک می کند که وزن کم کنید. اول این که غذاهای با فیبر بیشتر، سیر کننده تر هستند. اگر مواد غذایی پر فیبر مانند بلغور٬ جو دو سر یا نان های غلات کامل بخورید، زمان بیشتری طول می کشد تا بدن شما این مواد غذایی را هضم کند. بنابراین شکم شما برای مدت زمان طولانی تر، احساس پری می کند و این می تواند به شما کمک کند که کمتر بخورید.

علاوه بر این، برخی از انواع فیبر که «فیبر نامحلول» نامیده می شوند، نمی توانند توسط بدنتان هضم شوند. بنابراین این مواد غذایی، بدون این که جذب جریان خونتان شوند، از سیستم گوارش شما عبور می کنند. این به آن معناست که این مواد غذایی مانند مواد غذایی دیگر، باعث بالا رفتن وزن و چاق شدن شکم و ران هایتان نمی شوند.

کاهش وزن با مصرف فیبر

کاهش وزن با مصرف فیبر

چگونه برای کاهش وزن، فیبر کافی دریافت کنیم؟

شما چگونه از رژیم غذایی تان، فیبر کافی دریافت می کنید؟ ساده است. فقط کافی است هنگام خرید چیزهایی مانند نان، ماکارونی یا غلات صبحانه، غلات سبوس دار را انتخاب کنید. اما باید به دنبال کلمات ” غلات کامل ” بر روی برچسب مواد غذایی باشید.تولید کنندگان مواد غذایی گاهی اوقات از کلماتی مانند “غلات” یا “چند غله” یا “غلات طبیعی” استفاده می کنند تا به نظر برسد که ماده غذایی، سالم تر است. سبزیجات تازه و میوه ها نیز منبع خوبی از فیبر طبیعی هستند.

شما باید برچسب حقایق تغذیه ای مواد غذایی که می خرید را نیز بررسی کنید تا ببینید هر محصول، حاوی چقدر فیبر است. فیبر در زیر کربوهیدرات ها و قندها، در فهرست ذکر می شود.

شما باید چقدر فیبر بخورید؟

 افراد رژیم گیرنده در این مطالعه کاهش وزن، روزانه 30 گرم فیبر مصرف کردند. راهنمایی های کنونی، توصیه می کند که هر روز 20 تا 35 گرم فیبر مصرف کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید