مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

چرا به یک برنامه زندگی نیاز دارید؟

آیا برای زندگی خود برنامه دارید؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید چطور یک برنامه زندگی تنظیم کنید؟ بیشتر مردم برنامه ندارند اما باید داشته باشند. ما درباره یک برنامه کاری ۵۰ صفحه‌ای با نقشه و فهرست صحبت نمی‌کنیم. یک برنامه زندگی به معنای این است که در تمام زمینه‌هایی که برایتان مهم است کجا هستید؟ تا کجا می‌خواهید پیشرفت کنید؟ و می‌خواهید زندگیتان در آینده چگونه باشد. از عنوان آن نترسید. ممکن است نگران‌ کننده باشد اما تنظیم یک برنامه زندگی یک فرآیند دشوار یا طولانی نیست. به جای تعقیب چیزهای اشتباه و سخت کار کردن، متوجه می‌شویم که راه را اشتباه رفته‌ایم.

شما چگونه زندگی خود را ارزیابی می کنید؟

آیا از شیوه کنونی زندگی خود راضی هستید یا نیستید؟ پاسخ فقط در چشمان شماست، شخص دیگری نیاز نیست که بداند. صادق باشید.

زندگی شما چگونه می گذرد؟

مختصر وضعیت زندگی خود را خلاصه کنید. سلامتی، حرفه، روابط، وضعیت مالی، معنویت و اوضاع روحی خود را در نظر بگیرید و دیگر مسائل مهم زندگی خود را هم اضافه کنید. زمان زیادی را به این امر اختصاص ندهید. فقط مواردی که در زندگی شما مهم است را بنویسید.

چه چیزی شما را خوشحال می کند؟

به مسائلی که برای شما لذت بخش است فکر کنید. به مواردی که در زندگیتان به خوبی پیش می رود فکر کنید. مواردی که شامل فعالیت ها، مردم و شرایطی که برایتان مفرح و راضی کننده است یا حتی موجب می شود بخندید.

چه چیزهایی شما را تخلیه می کند؟

چیزهایی که انرژی شما را تخلیه می کند و موجب شادیتان می‌شود را نکته برداری کنید. مسائلی از قبیل مردم، رفتارها، انتخاب ها یا موقعیت هایی که دلیل اضطراب، تشویش یا حال بدتان می شود را مشخص کنید. همه ما سمومی در زندگی داریم.

چه مسائلی در زندگی ما کارایی ندارند؟

به جایی و نقطه ای که می خواهید پیشرفت کنید فکر کنید. موانع شادی در زندگی را مشخص کنید. چالش های طولانی در زندگیتان را مشخص کنید. سلامتی، سازگاری، وزن، عدم سازماندهی، مشاغلی که ناراحت کننده هستند، روابط سخت و مخرب. شاید شما نیازمند مدیریت کردن بهتر استرس خود باشید. تعادل را بهتر برقرار کنید یا فقط یاد بگیرید که دوباره بخندید.

زندگی ایده آل شما چه شکلی است؟

درباره ی جزئیات نوع زندگی ای که شما را واقعا خوشحال می‌کند و موجب می شود که صبح ها از خواب برخیزید توضیح دهید. توضیح دهید چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید، می خواهید با چه کسی باشید و چه احساسی می‌خواهید داشته باشید؟ باید صادق و شفاف بگویید. صداقت درباره این که چه چیزهایی در زندگی آینده می خواهید، بسیار مهم است.

چه چیزهایی نیاز دارید تا به دست آورید؟

درباره ی چیزهای مهم که می‌خواهید اتفاق بیفتد فکر کنید، از زمانی که الآن در آن هستید تا جایی که می خواهید در آن باشید. نیاز نیست خیلی به جزئیات فعالیت های برنامه خود بپردازید. فقط برخی اهداف کلی و ایده‌های کاری آینده کفایت می‌کند. بعدا هم می‌توانید به جزئیات بپردازید اما الآن نیاز به تعریف یک چارچوب دارید. رفتارها و عادت هایی که می‌خواهید خود را با آنها وفق دهید در نظر بگیرید یا به اینکه کدام راه و روش ممکن است گرایشات و محیط زندگی شما را تغییر دهد.

خوراک فکری بیشتر

واقعا می‌خواهید به چه چیزی در زندگی دست پیدا کنید؟

می‌خواهید چطور فردی باشید؟

مهم ترین مساله زندگی شما چیست؟

چه چیزی می‌خواهید، هر چیزی که هست اما شما آن را می‌خواهید؟

می‌خواهید چگونه در یادها بمانید؟

اگر مسیری که در آن هستید را تغییر ندهید، زندگی شما چگونه خواهد بود؟

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید