مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچگونه در برابر یک مهاجم از خود دفاع کنیم؟

همه ما در شرایطی قرار گرفته ایم که می بایستی از خود در برابر یک مهاجم دفاع کنیم. شاید درگیر یک دعوای کافه ای شده باشید یا در مدرسه، گیر قلدر های مدرسه افتاده باشید. موقعیت هر چه که هست مهم این است که بدانید چگونه بایستی از خود دفاع کنید.

نکته: همیشه بهترین راه این است که از دعوا جلوگیری کنید و بیرون از معرکه دعوا بروید. با این حال، این راه حل همیشه ممکن نیست، پس بهتر است آماده باشید.

 در اینجا چند راه را پیشنهاد می کنیم که بتوانید در برابر مهاجمین از خود دفاع کنید

بگذارید اولین حرکت را آنها انجام دهند. کسی که اولین حرکت را انجام می دهد، نقطه محرک است، به این معنی که می توانید ادعای دفاع از خود را در هنگام ورود پلیس داشته باشید. همچنین، حرکت اول همیشه قوی، سرسخت و پرقدرت است به نحوی که می تواند رقیب را نقش زمین کند. حواستان به شانه دشمنتان باشد، و مراقب نشانه های حمله او توسط یک مشت باشید. سرتان را خم کنید، جا خالی بدهید یا مشت ها را مسدود کنید و در مقابل با یک ضربه به کشاله ران شان مقابله به مثل کنید. اینگونه آنها را زمین خواهید زد.

حالت دعوایی به خود بگیرید. اگر کسی شما را تهدید می کند، بهتر است آماده رزم شوید.پای راستتان را عقب بگذارید، مشت های خود را تا دم چانه بالا بیاورید، و چانه تان را برای دفاع بهتر از خود پایین بیاورید. این حالت بوکس بازهای واقعی است و اغلب باعث رعب حریف تان میشود. اگر نشان دهید که می دانید چه باید بکنید اغلب عقب می کشند.وضعیت خود را حفظ کرده و منتظر حرکت اول از طرف آنها باشید.

به زانو ضربه بزنید. بسیاری از مردم آموخته اند که از بالاتنه خود (سر و گردن) در برابر حمله محافظت کنند، اما انتظار ضربه های وارد شده به پاها را ندارند. وقتی حرف تان چند مشت محکم را رها کرد، به پشت زانو یا کنار آن ضربه بزنید تا زانو خم شود. این کار باعث می شود که حریف تلو تلو خورده و این فرصت را به شما می دهد تا به صورت یا بدنشان ضربه بزنید. حتی اگر این ضربات را هم نزنید ضربه به زانو اغلب باعث می شود تا حریف شما قبل از ادامه دعوا کمی فکر کند.

به نقاط ضعف ضربه بزنید. کشاله ران یکی از نقاطی است که می توانید ضربات خود را بزنید.به چشمان، بینی، گلو، بالای معده و زانو ها برای ایجاد بیشترین میزان درد با حداقل نیرو، بسیار مناسب هستند و اغلب نیاز به تلاش کمی دارند. آنقدر سخت و محکم نزنید که حرف تان بکشید یا به شدت مجروح کنید. حتی میزان خیلی کمی از نیرو برای ایجاد درد عقب نشینی آنها مناسب است.آنها به طور غریزی از این نقاط حساس دفاع کرده و نقاط دیگر را برای حمله های بعدی باز می گذارند.

بین بالا و پایین جابجا شوید.فقط به صورت ضربه نزنید، ضربات خود را بین بالاتنه و پایین تنه تقسیم کنید تا توان گارد گرفتن را از آنها بگیرید. اگر آنها از بالا ضربه می زنند شما به کشاله ران یا زانو ضربه بزنید و یا به بالای معده شان مشت بکوبید. وقتی دستانشان را جمع می کنند تا از نقاط حساس خود دفاع کنند به صورت یا گلویشان ضربه بزنید. اگر حریف تان به خوبی آموزش ندیده باشد، برای این جابجایی ضربات آماده نخواهد بود.

خشونت هرگز بهترین راه حل برای موقعیت های مختلف نیست اما زمان هایی خواهد بود که هیچ انتخاب دیگری برای دفاع از خود نخواهید داشت. این نکات به شما کمک خواهد کرد که با افراد روبرو شده و از یک موقعیت ناجور با کمترین میزان صدمه دیدگی بیرون بیایید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید