مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات۸ دلیل برای اینکه زمان، ارزشمندتر از پول است

زمان، به نظر می‌رسد بیشتر ما هرگز به اندازه کافی نداریم و مقدار زیادی از آن را صرف به دست آوردن پول می‌کنیم. به همین دلیل است که زمان به معنای پول است و هر چه زمان بیشتری داشته باشیم، می‌توانیم پول بیشتری به دست آوریم. آیا ما در این باره اشتباه می‌کنیم؟ آیا زمان گنج واقعی است و ما آن را از هدر می‌دهیم تا چیزی را ذخیره کنیم که ارزش خیلی کمتری دارد؟

۱- نمی‌توانید زمان بیشتری به دست آورید

همیشه می‌توانید راهی برای بیشتر پول درآوردن پیدا کنید. گرچه چیزی نیست که بخواهیم انجام دهیم اما می‌توانیم دارایی‌های خود را بفروشیم، یک شیفت بیشتر کار کنیم، کمی کار آزاد انجام دهیم، یا حتی یک بلیط بخت ‌آزمایی ببریم اما برای به ایجاد زمان نمی‌‍ توان کاری کرد. نمی‌توانید یک ساعت به روزتان اضافه کنید. نمی‌توانید با سرمایه ‌گذاری در «بازار زمان» بیست سال بیشتر روی کره‌ی زمین به دست آورید. زمان برای ما پایان ‌پذیر است. ممکن است حدود ۸۵ سال یا تنها ۳۰ سال زمان برای زندگی و پیشرفت داشته باشیم. لازم به ذکر است که زمانی که صرف پول درآوردن می‌کنید، بیشتر از زمانی است که با دوستان و خانواده می‌گذرانید. آن زمان ها قیمتی و زودگذر هستند. پول؟ همیشه مقدار بیشتری از آن هست.

۲- در یک روز تعطیل نسبت به روز کاری به کارهای بیشتری می‌رسید

حقوق یک روز برای یک فرد پولدار یا فقیر، به نسبت شرایط آنها یکسان است. چه با آن بتوان یک ایکس باکس یا یک ماشین فراری جدید خرید، مساله اینجاست که حقوق یک روز محدود است. به شما مقداری پول داده می‌شود که با آن می‌توانید چند چیز محدود بخرید. اما با یک روز تعطیل، دنیا برای شما مانند صدف است. ممکن است نتوانید اورست را فتح کنید، اما واقعا می‌توانید ماجراجویی‌های فراوانی انجام دهید که در هنگام کار نمی‌توانید. ممکن است در این زمان تصویری که همیشه می‌خواستید را نقاشی کنید، یا یک کتاب جدید بنویسید. می‌توانید مراقبه کنید، یا کمی آرامش درونی که به دنبالش هستید را پیدا کنید. در پایان روز، «چیزی» که با پول می‌خرید هرگز با تجربه‌ای که ذهنتان را باز می‌کند یا تنها باعث شادی شما می‌شود قابل مقایسه نیست.

۳- زمان بیشتر از پول خاطره به وجود می‌آورد

به بهترین لحظات زندگی خود فکر کنید. چه تعداد از آنها بر اساس پول بوده‌اند و چه تعداد به خاطر زمانی که با دوستان و خانواده گذرانده‌اید؟ به ندرت می‌نشینیم و فکر می‌کنیم، آه! آن روزی که یک جفت کفش جدید خریدم عالی بود! قیمتی‌ترین خاطرات ما از زمانی است که با افرادی که دوستشان داریم و در جایی که می‌ستاییم گذرانده‌ایم. بله، قطعا مقدار کمی پول برای سفر نیاز داریم. سفرهای تجملاتی چیزی است که به پول نیاز دارد اما ما آن زمانهایی که دست در دست دوستی در پارک راه رفتیم، یا با دوستانمان در بار محلمان کارائوکه خواندیم را هم دوست داریم. زمان به ما خاطراتی می‌دهد که می‌توانیم به گذشته نگاه ‌کنیم و بخندیم یا گریه کنیم. هرچند پول به ما کمک می‌کند، اما هرگز هدف اصلی نیست.

۴- برای خرج کردن پول به زمان نیاز دارید

می‌توانید همه‌ی پول های دنیا را داشته باشید اما فقط زمان محدودی برای خرج کردن آن دارید. میلیادرهای جهان پول کافی برای ۱۰۰ بار زندگی کردن را دارند اما تنها چندین سال زمان در این دنیا در اختیارشان است. ضمن اینکه ۱۰ تا ۲۰ سال آخر، بهترین سال های زندگی نیستند. با پول چیزهای زیادی می‌توان خرید اما نمی‌توانید زمان بیشتری بخرید، به همین دلیل زمان با ارزش‌ ترین دارایی ما است. چه پول پارو می‌کنید و چه زندگی بخور و نمیری دارید، زمان، متعادل کننده‌ی خوبی است. پولدارترین افراد حاضرند پول زیادی بدهند تا بتوانند سال های بیشتری با خانواده و دوستان خود بگذرانند.

۵- آدم های نزدیک به مرگ، آرزوی داشتن زمان بیشتر دارند نه پول

چند بار این حرف را از دهان افرادی که آخرین روزهای زندگی خود را می‌گذرانند شنیده‌اید که «چه زود گذشت» یا «اگر زمان بیشتری داشتم؟ » خیلی از افراد این حرف را می‌زنند و حرف درستی هم هست؛ اما تعداد کمی وقتی از زندگی خود حرف می‌زنند، می‌گویند «اگر پول بیشتری داشتم» یا «اگر میلیونر بودم. » ممکن است حسرت‌هایی داشته باشیم اما تعداد کمی از آنها به خاطر پول و دارایی است. پول می‌تواند تجملات برایمان فراهم کند، اما زمان چیزهای بیشتری به ما می‌دهد. از کسی که چند ماه از زندگی‌اش باقی مانده بپرسید که آیا ۱۰ میلیون دلار می‌خواهد یا ۱۰ سال زندگی بیشتر و خودتان جوابش را می‌‌دانید.

۶- زمان بیشتر از پول باعث شادی شما می‌شود

در مطالعه‌ای که امسال منتشر شده از شرکت‌ کنندگان پرسیده شد چه چیزی باعث شادی بیشتر می‌شود «وقت آزاد یا پول» بیش از نیمی از شرکت‌ کنندگان حدود ۴۶۰۰ نفر گفتند که وقت آزاد، شادی بیشتری برایش فراهم کرده و آن را در الویت قرار دادند..

سوالات آن قدر آشکار نبودند، مثل اینکه «آیا وقت آزاد را ترجیح می‌دهید یا زمان را؟ » از بعضی پرسیده شد که یک آپارتمان گران با مسافت طولانی را ترجیح می‌دهند یا یک آپارتمان ارزان‌تر با مسیر کوتاه‌تر؟ یا اینکه آیا یک شغل با ساعت کار طولانی و حقوق بالا می‌خواهند یا ساعت های کمتر و حقوق پایین‌تر؟ به نظر می‌رسد بیشتر مردم می‌خواهند حداکثر زمان فراغت را داشته باشند و ترجیح می‌دهند مزایای جانبی و تجملات را فدای زمان با کیفیت کنند. هر چند، افراد جوان‌تر شرکت ‌کننده در تحقیق به اندازه‌ی افراد مسن‌تر این مساله را تایید نمی‌کنند. آشکار است که وقتی زمان زیادی پیش رو دارید، کمتر از پول قدر آن را می‌دانید.

۷- زمان بسیار با ارزش است، اما پول نیست

پول، پول است. ارزش آن روز به روز در نوسان است و بین ارزها و سرمایه‌ گذاری‌های مختلف متفاوت است. اما زمان… نمی‌توانید روی آن قیمت بگذارید. به عنوان مثال، برای یک ساعت زمانی که با محبوب خود می‌گذارید، چه قیمتی می‌توانید بگذارید؟ یا برای روزی که با دوست یا عضوی از خانواده که ۱۵ سال ندیده‌اید چطور؟ برای تجربه‌ای که ذهنتان را باز می‌کند یا باعث آرامش درونی‌تان می‌شود چه قیمتی می‌گذارید؟ هرچند گفتن اینکه به راحتی می‌توان گفت برای رزرو تعطیلات چند هزار دلار لازم است، قیمت گذراندن چند ساعت در ساحل و فکر کردن به هیچ چیز جز ماسه‌های بین انگشتان پاهایتان چقدر است؟ بدون نگرانی. بدون اضطراب. فقط آن لحظه. چه چیز دیگری می‌خواهید، زمان مجانی است.

۸- زمان بهترین مرهم است، نه پول

برای داشتن وسعت فکر، زمان لازم است. نمی‌توان آن را خرید. برای درک کردن ضعف ها و قوت هایتان به زمان نیاز دارید. برای فهمیدن اینکه واقعا چه کسی هستید و چه کسی می‌خواهید باشید به زمان نیاز دارید. وقتی زمان را در برابر پول قرار دهید، هیچ بحثی وجود ندارد. پول به شما کمک می‌کند زندگی کنید، اما زمان به تنهایی بیشترین منفعت را به شما می‌رساند

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید