مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتتاریخ انقضای مکمل های بدنسازی و غذایی

آیا مکمل های غذایی منقضی می شوند؟
(3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)

مکمل های غذایی مانند مولتی ویتامین ها، راهی برای وارد کردن ویتامین ها و مواد معدنی اضافه به رژیم غذایی روزانه تان می باشند. در حالی که مکمل های غذایی برای همه افراد نیستند، اما اگر شما باردار یا گیاهخوار هستید یا یک وضعیت پزشکی خاص دارید که مانع دریافت مواد مغذی کافی از رژیم روزانه شما می شود، ممکن است به یک مکمل غذایی نیاز داشته باشید تا به بدنتان، مواد مغذی مورد نیازش را برساند. اما اگر چند سال است که برخی مکمل ها را در قفسه داروهایتان نگه داشته اید، احتیاط کنید٬ آنها ممکن است به اندازه قبل موثر نباشند.

تجزیه مکمل

اجزای مکمل های غذایی می توانند در زمانی که در معرض هوا، تغییر درجه حرارت و رطوبت هستند، شروع به تجزیه شدن کنند. برخی از اجزای مکمل ها ــ مانند ویتامین C ــ می توانند بسیار واکنش پذیر شوند و به سرعت شروع به تجزیه شدن کنند.تجزیه مکمل های دیگر ممکن است چندین سال طول بکشد. برخی از مکمل های غذایی مانند روغن ماهی، می توانند به مرور زمان فاسد نیز بشوند.نشانه های فاسد شدن مکمل های شما عبارتند از تغییر رنگ، بو و تغییر شکل.

دستورات FDA

سازمان غذا و داروی آمریکا از تولید کنندگان مکمل های غذایی می خواهد که ادعاهایشان در مورد اثربخشی آنها را اثبات کنند.FDA، یک “استاندارد اثبات” را درخواست می کند که تولید کنندگان را ملزم می کند از درج شواهدی مبنی بر این که مکمل ها به اندازه لیست های درج شده روی برچسب، موثر هستند، اجتناب کنند. به همین دلیل است که تولید کنندگان، یک تاریخ انقضا روی برچسب قرار می دهند٬ زیرا تولید کننده می تواند در این مدت زمان تضمین کند که مکمل، به اندازه نوشته های روی برچسب موثر است و خواسته های FDA را برآورده می کند.

چهارچوب زمانی

با توجه به Jigsaw Health، تاریخ های انقضا برای مکمل های غذایی، محافظه کارانه هستند. دلیلش این است که تولیدکنندگان، مدت نگهداری در فروشگاه، زمان ارسال و مدت نگهداری در خانه را نیز در نظر می گیرند. به این دلیل، تاریخ انقضا ممکن است کمی افزایش پیدا کرده باشد. به یاد داشته باشید که تاریخ انقضا، مقدار زمانی است که تولید کننده می تواند اثربخشی یک مکمل را تضمین کند. بعد از این زمان، مکمل همیشه برای ما مضر نیست، اما ممکن است اثربخشی آن به اندازه قبل نباشد. اگر شما به مصرف مقدار مشخصی ویتامین نیاز دارید، شاید یک مکمل تاریخ گذشته به شما کمک نکند که به میزان مورد نظرتان دست یابید.

نگهداری

نحوه نگهداری از مکمل ها می تواند بر تاریخ انقضای آنها تاثیر بگذارد. اگر شما مکمل های غذایی تان را در یک محیط گرم و مرطوب نگه دارید، ممکن است اثربخشی شان را سریع تر از تاریخ انقضای درج شده از دست بدهند. برای حفظ اثربخشی مکمل ها،مهم است که داروهایتان را در یک محل خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید. برای این که هوا، اثربخشی ویتامین را کاهش ندهد، در محصول را محکم ببندید. اگر مکمل شما باید در یخچال نگهداری شود، آن را در یک محل مشخص در یخچال قرار دهید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید