خبرنـامه ایمیلی

جـا نمانیـد ...! اگر هنوز در خبرنـامه ایمیلی مـا عضو نشده‌اید،
همین حـالا ثبت نام کنید.
سلامتـی

ورزش مغز شما را بزرگتر میکند

مغز

ورزش می تواند مغز شما را بزرگتر کرده و هوش شما را افزایش بدهد

لازم نیست ما به شما بگوییم که رفتن به باشگاه ، دارای مزایای بسیار زیادی است و شما را از درون و بیرون، سالم تر می کند. اما اکنون، شما می توانید یک مزیت دیگر آن را به لیست خود اضافه کنید: بزرگتر شدن مغز. بله درست است، محققان دریافتند که یک ورزش مناسب ،نه تنها ماهیچه های شما را حجیم تر می کند، بلکه می تواند باعث بزرگتر شدن ذهن شما نیز بشود، چه به معنای واقعی کلمه و چه به معنای ظاهری.

با توجه به داده های حاصل از مطالعه ی برجسته قلب فرامینگهام، محققان دانشگاه کالیفرنیا- لس آنجلس دریافتند که بین افرادی که به طور منظم ورزش می کنند و اندازه مغز آنها با افزایش سن، ارتباطی وجود دارد. به طور خاص، آنها کشف کردند هیپوکامپ که بخشی از مغز است که مسئول احساسات و حافظه می باشد، در افراد ورزشکار بزرگتر و فعال تر از بقیه افراد بود.

مطلب مرتبط:  علائم ورزش بیش از اندازه

همچنین آنها دریافتند که در افراد با تناسب اندام کمتر، احتمال بیشتری وجود دارد که با افزایش سن، حافظه خود را از دست بدهند و یا به بیماری آلزایمرمبتلا شوند.

نتایج منتشر شده درمجلات سری A ژرونتولوژی :

علوم زیستی و علوم پزشکی، نشان داد افرادی که هر نوع ورزشی اعم از پیاده روی، بلند کردن وزنه و یا رفتن به یک کلاس ورزشی، را انجام می دادند، حافظه کوتاه مدت بهتری داشته، توانایی بالاتری برای حفظ چیزهایی که یاد گرفته اند دارند و  یادآوری عاطفی بهتری نسبت به همسالان بدون تحرک خود داشتند.

در حالی که این مطالعه تنها روی بزرگسالان بالاتر از ۶۰ سال تمرکز داشت، به گفته پژوهشگران مفهوم سلامتی آن را می توان به افراد در تمام سنین تعمیم داد. بنابراین، این دقیقا چه معنایی برای شما دارد؟ هنگامی که بحث مراقبت و تقویت مغز به میان می آید، هرگز برای شروع ورزش کردن، خیلی دیر نیست.

نظر دهید

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید