مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

چگونه ورزش خودتان را پیدا کنید؟

هنگامی که صحبت از انتخاب یک ورزش است، گزینه‌های پیش‌روی شما بی پایان خواهند بود. از تنیس و گلف گرفته تا دویدن و دوچرخه سواری، تقریباً برای هر کسی ورزشی وجود دارد. اما شما چطور ورزشی را انتخاب می‌کنید که با‌شخصیت شما سازگاری داشته باشد؟ برای اینکه بتوانید جواب این سؤال را بیابید ما از تعدادی متخصص تناسب اندام سؤالاتی برایتان پرسیدیم. در ادامه می‌توانید ببینید که به ما چه گفتند.

مشخص کنید چه چیزهایی دوست دارید

کری کارکسکا، مربی بهداشت و سلامت در مرکز تندرسی آبرن، می‌گوید: مردم باید ببینند در زندگی روزمره‌شان از چه چیز لذت می‌برند تا بتوانند ورزششان را پیدا کنند. دوست دارید بیشتر داخل محوطه باشید یا در فضای باز؟ محیط‌های گرم را بیشتر ترجیح می‌دهید یا سرد؟ از تجربه و اکتشاف خوشتان می‌آید یا دوست دارید همیشه پیروز میدان باشید؟ دوست دارین همیشه تک و تنها باشید یا اینکه دور و برتان پر از آدم باشد و نشاندار گروهی باشید؟ مشخص نمودن نیازهای روحی و جسمی‌تان به شما کمک خواهد کرد تا دایره‌ی انتخاب‌هایتان را محدود کنید.

محدودیت‌هایتان را تعیین کنید

پیش از اینکه ناگهان یک فعالیت ورزشی را شروع کنید، اهداف فیزیکی و محدودیت هایتان را در نظر بگیرید. کارکسکا توصیه می‌کند که صادقانه به این بنگرید که بدن شما آماده‌ی چه فعالیتی است؟ کارکسکا می‌پرسد:‌ آیا بدنبال فعالیتی هستید که عرقتان را در بیاورد یا بدنبال ورزشی با کمترین تحرک فیزیکی هستید؟

آیا مفاصل شما می‌توانند فعالیت‌هایی با ضربات زیاد مانند دویدن را تحمل کنند یا اینکه باید ورزشی را با حداقل ضربات مانند شنا یا دوچرخه سواری انتخاب کنید؟ همیشه پیش از اینکه یک برنامه‌ی تمرینی یا ورزشی را آغاز کنید، مشاوره با یک پزشک را در اولویت کارهایتان قرار دهید، به‌خصوص اگر شما شرایط پزشکی خاص دارید.

ورزش‌های فردی یا تیمی

مشخص کنید که آیا دوست دارید ورزشی را برگزینید که بخشی از یک تیم باشید یا نه. تیم‌های ورزشی این فرصت را پیش روی شما می‌گذارند که با اشخاص دیگری با علایق مشترک نشست و برخاست کنید، همانطور که در بازی‌های سافت بال یا فوتبال مشاهده می‌کنید. اگر ترجیح می‌دهید هنگام عرق ریختن وقتتان را به تنهایی سپری کنید، ورزش‌هایی همچون دوچرخه سواری، شنا، دویدن یا حتی تنیس را انتخاب کنید و زمانتان را در آن‌ها بگذرانید.

آیا می‌خواهید رهبری کنید

هنگام انتخاب ورزش‌های گروهی، همچنین مهم است که مشخص کنید دوست دارید رهبری کنید یا پیروی؟ شانا سیمسون، مربی دو اکلاهامایی می‌گوید: اگر شخصی ترجیح می‌دهد در گروهی ورزش کند که فرد خاصی رهبری واضح تیم را بعهده دارد، احتمالاً ورزش‌هایی همچون بیس‌بال، سافت‌بال یا فوتبال آمریکایی را می‌پسندد. این ورزش‌ها جایگاه خاصی برای رهبر تیم دارند که بیش از دیگران کنترل بازی را در دست دارد. اما برای آن‌هایی که ترجیح می‌دهند در گروهی ورزش کنند که کارها با تساوی بیشتری توزیع شده باشد، ورزش‌هایی مانند فوتبال، واترپلو، قایقرانی و بسکتبال بیشتر به شخصیتشان سازگار است.

زمان پاداش خود را انتخاب کنید

بسیاری از ورزش‌ها پیروزی و پاداش بلافاصله دارند در حالی که ورزش‌هایی هم هستند که در زمان طولانی‌تری باعث سربلندی می‌شوند. هنگام انتخاب یک ورزش اولویت‌ خود درباره‌ی پاداش و آستانه‌ی تحملتان را نیز در نظر داشته باشید. سیمسون می‌گوید: اکثر مردم با اهداف کوتاه مدت و کوچک انگیزه‌ی بیشتر و قوی تری پیدا می‌کنند.

راه رفتن یا دویدن به شما اجازه می‌دهد تا ۵ کیلومتر یا حتی بیشتر را هر وقت که اراده کنید بپیمایید و موفقیت آنی کسب کنید. تنیس، قایقرانی و هندبال هم به شما اجازه می‌دهند تا برد و پیشرفت خود را در بازی شاهد باشید. سیمسون اشاره می‌کند اما ورزش‌هایی مانند فوتبال، بیس بال و بسکت بال، پاداش‌های طولانی مدتی دارند، چرا که در پایان فصل، موفقیت‌ها مشخص خواهند شد.

سرعت انتخاب و حرکت

اینکه شما ترجیح می‌دهید برای انتخاب‌هایتان چقدر وقت صرف کنید نیز یکی از عوامل مهم انتخاب ورزش مورد نظرتان است. آیا شما با فراغت خاطر و در نهایت خونسردی تصمیم می‌گیرید؟ آدام تورکیلسون می‌گوید: گلف یکی از ورزش‌های محوطه‌ی باز و کاملاً تفریحی است اما در عین حال دشوار. ورزشی است که معمولاً در نهایت آسودگی شما برگزار می‌شود. شنا و دویدن آهسته نیز برای آن‌هایی که به خود زیاد سخت نمی‌گیرند اما به دنبال راهی برای فعالیت بیشتر هستند مناسب است.

در مورد ورزش هایی که در تلویزیون دیده‌اید فکر کنید

کارکسکا پیشنهاد می‌کند که به ورزش‌هایی که از دیدن آن‌ها در المپیک لذت می‌برید تنه‌ای بزنید. شاید شما هیچ‌گاه یک ژیمناست نشوید، اما شاید یوگا بتواند به کمک ژیمناست درون شما بیاید. یا پیوستن به تیم شنای محله‌تان شاید مایکل فلپس درون شما را بیدار کند!

ببینید که چه ورزش هایی در دسترس‌تان است

تیم‌ها، کلاس‌های آموزشی و باشگاه‌های ورزشی که در نزدیکی شما فعالیت می‌کنند نیز انتخاب‌های شما را محدود می‌کند. کمی در این مورد تحقیق کنید و ببینید کدام ورزش به کار شما می‌آید.

شروع کنید

اگر هنوز مطمئن نشدید که شما برای چه ورزشی ساخته شده‌اید، حرکت کنید و پیش از اینکه به تیمی بپیوندید یا برای خودتان اهدافی تعیین کنید، مدتی را تستی فعالیت کنید. سیمسون می‌گوید من پیشنهاد می‌کنم به ورزش بعنوان یک بوفه نگاه کنید، شما هیچ‌گاه بشقابتان را پر از غذایی نخواهید کرد که احساس می‌کنید آنرا دوست ندارید. پس بهتر است پیش از اینکه در چیزی سرمایه‌گذاری کنید، کمی از آن امتحان کنید تا ببینید دوستش دارید یا نه.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


41 دیدگاه

 1. سلام ودرود به شما دوست عزیز من ۱۷ سالمه قدمم ۱۶۸هستش یکسال نیم هم پرورش اندام کار کردم میخواستم بدونم ولیبال برای رشد قد خوب هستش…؟

  • سلام سعید عزیز
   به صورت کلی ورزش در افزایش قد موثر خواهد بود و میتونید با انجام مرتب ورزشی مثل والیبال تا زمانی که صفحات رشد شما فعال هستند به افزایش قد امیدوار باشید.

 2. سلام من از بچگی ۵سالگی تا ۸سالگی فوتبال بودم و از اون به بعد کاراته کار کردم و بسکتبال که یه سه سالی میشع که دارم میرم میخوام برم فوتسال و رشته قبلیمرو ادامه بدم تا ابد وزنم ۴۷کیلو و قدم ۱۵۷سانتی متر لطفا زودتر پاسخ دهید

 3. من یه مدتیه تو فکر ورزش کشتی هستم یک ساله تکواندو کار میکنم ولی ژنتیکم بدن هیکلی و چهار شونه هست که فکر میکنم برای کشتی بهتر باشه مخصوصا تو سن خودم که حریفی ندارم و عاشق ورزش پر فشار هستم تکواندو رو ادامه بدم یا کشتی برم

 4. سلام من ۲۲سالمه وکمربندمشکی کونگ فو دارم قدمم هم ۱۶۰است بنظرتون بسکتبال روشروع کنم موفق میشم

 5. سلام و علیییکم
  چخبرا
  من ۱۶ سالمه ۵۵کیلو وزنمه ۱٫۸۲قدمه? میخام برم یه ورزشی این تابستون الاف نباشم تو کوچه خیابونا?
  میخام برم پارکور یا فری رانینگ یا فوتسال یا ? پینگ پونگ(اینو خودم تا یه حد خوبی بلدم بدون کلاس رفتن) یا شایدم والیبال?
  بنظرتون کدومو برم؟؟

  • صد درصد والیبال .من ۱۵ سالمه وزن:۶۲ قد:۱۸۱ والیبالو تازه شروع کردم .مربی میگفت تو چرا اینقد دیر اومدی.فک کنم شرایطمون یکم نزدیک به هم باشه.با این شرایطی که داری به نظرم والیبالو انتخاب کن.هم باعث تناسب اندام میشه هم یه سرگرمیه.

 6. سلام…من ۱۴ ساله وزنم ۶۰و قدم ۱۷۵ هستش من دبه هندبال علاقه دارم و مهارت هم دارم ولی از طرفی بیشتر دوست دارم در ورزش های انفرادی شرکت کنم به تیراندازی با کمان و تکواندو هم علاقه دارم…..به نظرتون من چه ورزشی برم مناسب تره؟

  • سلام اگر وضعیت مالیت خوبه تیر اندازی با کمان خوبه ولی اگر نیست دنبالش نرو چون بعد از 2 و یا 3 سال به جایی میرسی که باید 600 تومن پول یه تیر بدی که اگر نداشته باشی داغون میشی ,ولی اگر همینجوری وزنت رو پایین نگه داری و احتمالا اندکی هم با توجه به سنت قدت بلند بشه تکواندو رو به عنوان ورزش قهرمانی هم میتونی شروع کنی چون کلا قهرمانی تکواندو مال آدمهای مداده

 7. سلام و خسته نباشید و ممنون از مطالب مفیدتون من ۱۳ ساله وزنم۴۹ و قدم۱۷۰ هستش به دومیدانی علاقه دارم و تا الان بهترین بودم در دو استقامتی ۸۰۰ متر دوست دارم بیشتر دیده بشم و ارزش من رو بدونن ولی به علت اینکه در بیرجند زندگی میکنم یکم امکانات کتره مطمئنم اگه تهران بودم به بهترین نحو دیده میشدم…

 8. سلام دوست عزیزم من دقیقا نمیدونم چه ورزشی رو دوست دارم ولی.تو پینک پونک ثبت نام کردم و دنبال قهرمانیم از طرفی هم داداشم میره تکواندو و بین این دو رشته سر در گم موندم در ضمن من ۴۸ تقریبا وزنمه و قدم۱۵۳
  ممنون میشم هر چه زود تر راهنما ییم کنید

 9. امیر حسین در

  سلام خسته نباشید من بین سه ورزش پینگ پنگ_تنیس_بدمینتون موندم کدومو انتخاب کنم هر سه تا رو هم علاقه دارم ضمنا من قدم ۱۷۳ وزنم۱۶۵ و سنم۲۰ هست بنظر شما کدومه انتخاب بهتره ممنون میشم پیشنهاد بدین؟

  • سلام امیرحسین عزیز، انتخاب بین ورزش‌هایی انقدر بهم نزدیک، واقعا سلیقه‌ای است. از نظر فواید تناسب اندام، احتمالا به ترتیب تنیس، بدمینتون و سپس پینگ پنگ مناسب باشند. پیشنهاد می‌کنیم که هر ورزش را به مدت چند ماه تجربه کنید، سپس با توجه به سنجش همه جوانب انتخابتان را انجام دهید. موفق باشید :)

 10. با سلام
  مینا هستم ۲۱ سال دارم
  خیلی به ورزش مخصوصا تنیس روی میز علاقه دارم و مصمم هستم که این ورزش رو دنبال کنم. به طور حرفه ای
  اما متاسفانه در شهرستان ما هیچ کلاسی.در این زمینه برگزار نمیشه
  من الان نمیدونم باید چیکار کنم
  خواهش میکنم کمکم کنید ممنون

 11. سلام من قدم ۱۵۶ وزنمم ۴۷ هنوز به بلوغ نرسیدم ایا چند سانت قد میکشم ممنون

 12. سلام
  من یه دختر۱۸ساله ام که ورزش روازسن ۶سالگی باکاراته شروع کردم وتاهمین پارسال هم دراین رشته فعالیت داشتم و عناوین زیادی هم درمسابقات استانی وکشوری کسب کردم امامن ازهمون بچگی علاقه زیادی به ژیمناستیک داشتم اماخانوادم مخالف بودندواصرارداشتندکه دریک رشته ورزشی فعالیت کنم
  پارسال بینیموبخاطرشکستگی عمل کردم ودیگه کاراته نرفتم اماالان که یکسال گذشته میخام دوباره فعالیتموشروع کنم
  به نظرشماباتوجه به شرایطم و بینیم و علاقه شدیدبه ژیمناستیک وسنم کدوم روانتخاب کنم؟؟
  آمادگی جسمانیم عالیه

 13. سلام.من ١٢سالمه قدم١/۴٠حدودا هستش و در تهران زندگی میکنم بدن زیاد قوی ندارم و اصلا ورزش ررزمی تا به حال کار نکردم فقط دوسال به صورت حرفه ای فوتبال رو دنبال کردم و استعداد خوبی هم داشتم.حالا فکر میکنم برم ورزش های رزمی برام بهتر باشه……پا های کشیده ای دارم پاهام قدرتش نسبتا زیاده و به تکواندو علاقه دارم و فکر میکنم استعداد دارم در تکواندو.اما موندم چه چیزی برام خوبه؟ ایا کنگ فو برم یا کاراته یا دیگه ورزش های رزمی دیگه. و دوست دارم بدنم نرم بشه و حرکات کششی رو به خوبی إنجام بدم شما چه ورزش رو به من پیشنهاد میکنید.
  با تشکر
  إز سایت
  خوبتون

  • سلام دانیال جان
   تو چندتا پست بالاتر به یکی از دوستان جواب دادم. کلا وقتی میخوای ورزشی رو شروع کنی اول باید ببینی شرایط کشورت تو اون زمینه چطوره . به عنوان مثال تو ایران اگر دنبال بعد قهرمانی ورزش باشی رفتن به تنیس و بدمینتون کلا وقت تلف کردنه چون هم ورزشهای گرونی هستن هم مربیایی که سطح بالا باشن نداریم ولی تو کشتی و تکواندو قضیه فرق میکنه چون تو دنیا برند هستیم.
   با توجه به سنت قد شما به نظر کوتاه میاد . شما باید یه مشاوره انجام بدی ولی معمولا قد شما تو بلوغ میانگین قد پدر و مادرت میشه به اضافه 5 یا 6 سانت که بخاطر پسر بودنت هستش ولی فاکتور پاهای کشیده(بلندتر بودن محسوس بالاتنه از پایین تنه) برای تکواندو مناسبه ولی خوب اون فوتبالی که بازی کردی یه مقدار کار رو بابت دوکی شدن عضلات پاهات خراب کرده ولی در هر صورت برای یه شروع دوباره دیر نشده ولی تلاش مضاعفی رو میطلبه چون افرادی هستن که از خیلی جلوتر برا ورزش قهرمانی استارت میزنن به عنوان مثال من یه شاگرد متولد 8 ساله دارم که از 3.5 سالگی تمرین رو شروع کرده و قبل از 8 سالگی کمربند مشکی (پوم1) رو گرفته و قرمزش رو فدراسیونی کرده چندتا قهرمانی هم تو مسابقات غیر رسمی داره الانم فقط لنگ اینه که سنش برسه به حداقل که هم بتونه کمربند مشکیش رو فدراسیونی کنه و هم بتونه تو رده خردسالان لیگ شرکت کنه. این بچه جزء نوابق خواهد شد ولی شما و یا هرکس دیگه ای با تلاش و تمرین مضاعف میتونی این قبیل فاصله ها رو جبران کنی. موفق باشی

  • داداش برو تکواندو من خودم تکواندو کارم و عنوان های زیادکسب کردم و الان دان ۲ هستم تکواندو بدنو منعطف میکنه

 14. امیر حسین در

  باسلام ،‌ من یه پسر 14 ساله با قد 170 و وزن 55 کیلو هستم ، من به یه دو راهی بین بسکتبال و فوتبال برخورد کردم ، حدود دو سال تابستونا حرفه ای و بقیه سال عادی بسکتبال بازی میکردم و میشه گفت هرجا میرفتم جزو بهترین ها بودم ، قبل این دو سال به طوری فوتبال بازی میکردم که هر کس میدید تعجب میکرد ، توی تابستون که مدرسه میرفتیم به خاطر اینکه کلاس ما تیم بسکتبال نداشت منو کاپیتان تیم فوتبال انتخاب کردن ، خودم خیلی تعجب کردم وقتی دیدم که بعد دو سال بدون تمرین یک ذره هم فوتبالم تغییری نکرده ، کلاسمونو قهرمان کردم و بین حدودا 600تا دوره اولی میشه گفت بهترین بازیکن شدم و فهمیدم که فوتبالم مثل بسکتبالم یه کمم بگیر نگیر نداره ، درباره روحیم هم باید بگم اصلا مشکلی با همکاری تیمی ندارم و توی فوتبال تیم کاملا رو محور من میچرخه . میخواستم نظر شما رو هم درباره ادامه حرفه ای یکی از این ورزشا بدونم ؟؟؟
  ببخشید ک طولانی شد

 15. مهیار کلانترپور در

  سلام من ۱۳ سالمه به رشته والیبال علاقه دارم و عضو تیم شهرستان و تیم باشگاهم هستم قدم ۱۷۲ وزنم ۶۳ کیلو گرم چهار شونه هم هستم پستم تو والیبال قدرتی زن هست اسپک های کوبنده ای و هم میزنم ولی نمیدونم چرا مربیم داخل بازی های منو همیشه ذخیره میذاره به نظر شما مشکل از چیست ؟

 16. با سلام من چند وقتی هست (چهار یا پنج سال) که به طور عجیبی به فوتبال علاقه پیدا کردم به والیبال هم همینطور حالا من به خاطر پول های زیاد که در فوتبال می دهند که دوسنت ندارم و از نظر شرعی یه مقدار پول (حرام) که در فوتبال می آید از فوتبال نا امید شدم چون من یه بچه ی با ایمان هستم(نمی خواهم از خودم تعریف کنم ) حالا چه کار کنم آیا ادامه دهم؟ من انقدر علاقه به فوتبالم زیاد است که دلم نمیاید آنرا کنار بگذارم لطفا می شه راهنمایی کنید. با تشکر

 17. با سلام دختری 15 ساله هستم اهل شهرستان بم و به مدت یک سال است که پینگ پنگ را به صورت حرفه ای اغاز کردم (کلا دوسه سالی میشه وارد پینگ پنگ شدم)من عاشق پینگ پنگ هستم و با علاقه بازی میکنم.اما این وسط مشکل ای است که پینگ پنگ ورزشی تک نفره و بسیار حساس است و رسیدن به هدف از نظر من که مقام کشوری است خییییلی سخته.حدود دو هفته ای میشه که تصمیم گرفتم به کلاس فوتبال برم چون تیم دختران شهرداری بم اول هست توی ایران و اینده خوبی هم این ورزش دارد و به نظرم اینده اش بهتر از پینگ پنگ هست.من اصصصلا تاحالا فوتبال بازی نکردم ولی در کودکی کم و بیش با برادرم بازی میکردیم من نمیدونم استعدادشو دارم یانه و میخوام برم ببینم استعداد و علاقه ام به اندازه ای میشود که ب طور جدی ادامه بدم من بزرگترین ارزوم این هست که تو تیم ملی باشم و باعث افتخار خانوادم بشم.من استیل خوبی دارم قدم 166 و وزنم 48 البته دو کیلو کم دارم ولی به نظرم استیل خوبی دارم همه میگن خیلی بهت میاد فوتبالیست بشی.نظر شما درباره اینکه برم فوتبال و چطوری موفق بشم چیه؟من کلا ادم ورزش دوستی ام و اشتیاق دارم برای ورزش کردن.من انعطاف پذیر هستم ولی اصلا علاقه ای به ژیمناستیک ندارم.میشه توضیحاتی به من درباره موفقیت در فوتبال و استعداد و شناختش به من بدید؟
  خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدین.(من نگران اینده ام هستم و میخوام یه ورزشکار واقعی باشم با توجه به امکانات کمی که توی بم هست اما فوتبال از موفق ترین های جهان هست به همین علت انتخابش کردم)
  با تشکر از سایت خوبتون.

 18. سلام از سایت خوبتون ممنونم
  بهتره یکسره برم سر اصل مطلب
  نمی خوام از خودم علکی تعریف کنم ولی من استعداد فوق‌العاده ای دارم بصورتی که اکثر ورزش هارو امتحان کردم
  و با این که هر کدوم رو 6 ماه بیشتر ادامه ندادم
  ولی تونستم توجه مربی و تمام هم باشگاهی های خودمو جلب کنم و بهترین و کار بلد ترین فرد باشگاهمون بشم
  ولی انگیزه ی موقتی دارم وبه سرعت دل سرد میشم
  مشخصات فردی
  قد 176 وزن 68 سن 20
  فیزیک بدنی خوب
  سرعتی و نسبتا قدرتی
  نیم تنه پایین خیلی قوی
  و به ورزش های شنا، بسکتبال، صخره نوردی، بوکس علاقه شدید دارم
  و درخواست من از شما این هست که:
  کدوم یکی از 4 ورزش گفته شده یا دیگر ورزش ها
  را پیشنهاد می کنید
  (نسبت به فیزک بدن من)
  لطفا بصورت کامل جواب بدین
  با تشکر

  • سلام ناصر عزیز،
   انتخاب ورزش، کاملا بستگی به سلیقه و علاقه‌ی شخصی شما دارد. شاید یکی از مهم‌ترین علل اینکه چرا تا کنون یک ورزش را بصورت مستمر ادامه نداده‌اید، این باشد که هنوز ورزش مورد علاقه‌تان را تجربه نکرده‌اید. در مورد انتخاب یک ورزش حرفه‌ای، صرفا خصوصیات شما، و علاقه‌ی شما مهم است. تمام رشته‌های ورزشی مفید هستند و تقریبا تمام رشته‌های ورزشی هم سلامتی را به همراه دارند و هم تناسب اندام.
   ورزش‌هایی که نام بردید، هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند. مثلا شنا یک ورزش آبی است. بسکتبال یک ورزش توپی است. صخره نوردی و بوکس جزو ورزش‌های پر مخاطره هستند. بوکس یک ورزش رزمی و پر آسیب و خشمگین است. صخره نوردی یک ورزش هیجانی است که باعث ترشح آدرنالین می‌شود. بسکتبال یک ورزش تیمی است و نیازمند روحیه‌ی همکاری تیمی. و غیره. با توجه به این ویژگی‌ها و ویژگی‌های دیگری که مجال یاداوری نیست، و با توجه به خصوصیات و علایق شخص خودتان، می‌توانید ورزش مورد نظرتان را برگزینید :)

   • خیلی ممنون
    ولی غیر از علاقه شخصی من
    می خوام نظر شمار رو بدونم
    نسبت به خصوصیاتی که گفتم
    خیلی ممنون میشم اگه یک ورزش رو پیشنهاد بدید

    • بنظر ما تمامی ورزش‌هایی که نام بردید عالی هستند. اما هیچ نسبتی باهم ندارد که بتوان یکی را پیشنهاد کرد، چرا که از هر نظر باهم متفاوتند. بنابراین کاملا به علاقه‌ی شخص شما بر می‌گردد. مثلا اگر ورزش پر هیجان دوست نداشته باشید صخره نوردی حذف می‌شود. اگر ورزش رزمی دوست نداشته باشید بوکس حذف می‌شود. اگر از آب لذت نبرید شنا و اگر از ورزش تیمی لذت نبرید بسکتبال حذف می‌شود. طبیعتا اگر تصمیم ندارید ورزشی را حرفه‌ای دنبال کنید، شنا دم دست ترین ورزشی است که در سطح آماتور بیشترین لذت را از آن خواهید برد.

 19. من فوتبال خیلی دوست دارم عاشقشم تموم شدن فوتبال برای من مثل مرگه!!!!حتی دوست هام گفتن تا حالا ندیدیم کسی انقدر فوتبال دوست داشته باشه و بازی کنه نه فقط علافه مربیم بهم گفته استعداد دارم.دوستام میگن عالی همه رو دریبل میزنی.تو تیم منطقه هم بودم من الان 15 سال دارم 5 ساله دارم به طور جدی پیگییرم.بنظر شما میشه تو ایران فوتبالیست شد؟

 20. من به والیبال و تنیس علاقه دارم. اما میخام بدونم کدومش میتونه برای رشد قدم و اندامم بهتر باشه. در ضمن تنیسو اصن بلد نیستم ولی والیبالم خوبه. ولی از یه رو دیگ به تنیس خییلییی علاقه دارم. ولی میخام ببینم کدومش بهتره. کدومش رو سریع سریع به مسابقه میبرن. ایا تنیس بهتره؟

  • سلام علی عزیز، هر دو عالی هستند و تاثیر مثبت و تقریبا یکسانی بر بهبود وضعیت رشد دارند. در مورد انتخاب ورزش، صرفا باید به علاقه‌ی خودتون توجه کنید. چون تنها چیزی که باعث استمرار در انجام ورزش می‌شه این هست که به اون ورزش علاقه داشته باشید. بنظر می‌رسه که در تنیس سریع‌تر بتوانید به مسابقات راهی شوید.

 21. 布団カバー 3点セット 和タイプ ベッドタイプ シングル 掛け布団 敷き布団 در

  くださいがされています。予算に優しいグローバル|最も選択とさらに とのいくつかの選択を信じていました。ユニットに沿って使用する可能性がアクセント|オーシャンと同時に、透き通った乱流水を供給する非常に海岸線の手段を示すこれらの宿泊施設はいずれも、非常にされる傾向があります。ホテルこの投稿のパッケージ
  布団カバー 3点セット 和タイプ ベッドタイプ シングル 掛け布団 敷き布団 枕 10色×3サイズから選べる!やわらか素材の布団カバー3点セット【Kotka】コトカ シングル【送料無料】【あす楽対応】【S1】 P30May15:リコメン堂インテリア館 http://scratchthediet.com/nvzhuangon/1488.html

 22. سلام من در ورزش نینجتسو فعالیت میکنم و 12 سال دارم دست های ضعیفی دارم و بخاطر همین در نیم پشتک و غیره که از حرکت های اکروباتی این ورزش هستند ضعف دارم ایا می توانم در این ورزش موفق باشم در ضمن چند روز پیش دست یکی از بچه های باشگاه شکست و من میترسم که این اتفاق برای خودم هم بیفتد با این حال خیلی این ورزش را دوست دارم به نظرتون من دراین ورزش موفق میشوم

  • سلام مهیار عزیز،

   البته که امکان موفقیت هست، جای هیچ شکی در این رابطه نیست، و هیچ محدودیتی هم بر انسان متصور نیست :)
   از مربی‌تان بخواهید که برای تقویت دست‌ها و مچ‌هایتان به شما تمریناتی پیشنهاد دهد. همچنین می‌توانید با ضمیمه کردن تمرینات بدنسازی به ورزش اصلی‌تان، عضلات و استخوان‌بندی‌تان را تقویت کنید. از آسیب‌ها هم نگران نباشید و نگذارید که این ترس شما را از تلاش و از ورزش حرفه‌ای باز دارد. موفق باشید

 23. ریحانه در

  من هر رشته ای رفتم استعداد داشتم.دوران کودکی ژیمناستیک رفتم.بزرگتر شدم.تکواندو رفتم عالی بود.بی خیال شدم رفتم فوتسال.زیاد راضی نبودم.بعد رفتم بسکت خوب بودم.بسکتم یه خط در میون میرفتم.تابستونا میرفتم دیگه نمیرفتم.تا رسیدم والیبال یه چند ماه رفتم به علت رفتن دوستم تنها شدن تنبل شدم بعد رفتم نینجا اونجام عالی بودم.خواستم این یکی رو تا ته برم چون متأسفانه یکی از دلایل ضعف من نبود حمایتگر قوی و جدی بود کسی هم نبود روشنم کنه بزرگ شدی به یه کارت بیاد میری تو تیم.ولی به دلیل ضعف مربیگری نینجا استان ما نصف بچه ها کنار کشیدیم.بعد تو خلأ بودم و حالم داشت خراب میشد از باشگاه نرفتن و ورزش نکردن که یکی از دوستان والیبال و پیشنهاد داد و ما هم رفتیم.بحثم اینکه من آدمیم تو همه رشته جز تیراندازی و شطرنج خاصیت انعطاف پذیری و رشد کردن داشتم و دارم.ولی دیگه متأسفانه نشد که بشه.الآنم ۲۴سالمه خیلی دوست دارم رشته ای برم که موفقیت برام حاصل شه.بد جور درگیر این موضوعم ولی به گمونم به خاطر سنم راه نباشه.و در آخر به همه مادرا و پدرا اصرار میکنم استعداد و علاقه فرزندتونو تو ورزش کشف کنید تا تهش همراهش باشید.یکی از مشکلات دیگه ما مستأجر بودنمون.ما خیلی خونه عوض کردیم.نکنید اینکارارو

 24. سلام.برای حرفه ای شدن در تنیس تناسب بدن بایدچگونه باشد؟
  من نسبتا لاغرم با21سال سن وقد بلندوولی ازلحاظ تحرک خیلی خوبم.
  باتشکر

 25. به این فکر می کنم با اینکه تو یه شهر بزرگ زندگی می کنم ولی چقدر امکانات برای خانم ها کمه!!! و ای کاش می تونستم بدون قضاوت دیگران یا احساسات خودم، آزاد در محله مان هر وقت که خواستم ورزش کنم…

 26. من پاهام خیلی قدرت داره ولی دستام ضعیفه میخواستم ببینم توی دویدن موفق میشم یانه

  • بله البته، خوشبختانه در اکثر ورزش‌ها، قدرت پا نقش بسیار مهمی داره. ورزشکاران موفق و بزرگ پارا المپیک رو به یاد بیارید، و هیچوقت به خودتون اجازه ندید که ضعف عضلات دستتون جلوی پیشرفت شما رو بگیره.

   موفق باشید ضحای عزیز :)

   • محمدرضا در

    ببخشید من چند هفته ای خوب ورزش میکنم و بازو های قوی و ساعدها قوی دارم.و خیلی هم به ورزش والیبال علاقه دارم ولی خیلی کمتر به سمت اون ورزش رفتم.شاید مثلا دوسه بار تا الان والیبال بازی کردم و قصد دارم به کلاسهای آموزش والیبال برم و بعدا به صورت حرفه ای میخوام بازی کنم. آیا مصلحتی هست که من بتونم این بازی رو انجام بدم جوابمو خواهشا زودتر بدید اصلا وقت ندارم..

نظر خود را بیان کنید