مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتتفاوت چربی در ترکیب بدنی مردان و زنان

چند عامل مهم بر توانایی طبیعی بدن شما برای ساخت توده خالص عضلانی تاثیر می گذارد. اما شاید یک عنصر، غیر قابل کنترل که بر خوش اندام ماندن موثر است، شما را شگفت زده کند. تفاوت های بیولوژیکی در ترکیب بدن به میزان قابل توجهی به جنسیت شما مربوط می شود و بر حجم کل چربی بدنتان و جایی که بافت های چربی به طور طبیعی ذخیره می شوند، تاثیر می گذارد. اگرچه در هر یک از اشخاص، تفاوت های فردی وجود دارد اما درک اینکه جنسیت چگونه بر برنامه تمرینی شما اثر می گذارد، می تواند به شما کمک کند که برای موفقیت آینده تان برنامه ریزی کنید.

تفاوت ها

شاید به راحتی در باشگاه مشخص نباشد اما خانم ها معمولا دارای درصد چربی بدن بالاتری نسبت به مردان هستند. با توجه به MedicineNet. com، مقدار نرمال، ۲۵ درصد برای خانم ها و فقط ۱۵ درصد برای مردان است. این مساله تا حدی به دلیل فرآیندهای هورمون طبیعی است. به عنوان مثال: هورمون جنسی زنانه (استروژن)، ظرفیت بدن برای ذخیره چربی را افزایش می دهد، هرچند به فرآیند طبیعی تبدیل شدن به سوخت توسط بدن نیز کمک می کند. مطالعات علمی خاطر نشان می کنند که موثرترین روش برای کاهش ازدیاد چربی، ورزش کردن است.

توزیع چربی بدن

در یک نگاه ممکن است به نظر برسد که مردان، بیشتر از زنان مستعد افزایش چربی هستند، مخصوصا به این دلیل که اکثر مردها به طور طبیعی، در شکمشان بافت های چرب دارند. به گفته مارک پری، یک کارشناس تناسب اندام و موسس Built Lean، شاید خانم ها مقدار کمتری در ناحیه شکمشان داشته باشند اما مقدار بیشتری در ران ها و سه سر دارند. این مساله در مورد مردان متفاوت است. آنها گرایش ژنتیکی بالاتری برای ذخیره چربی در شکمشان دارند. مهم است که درک کنید چربی نمی تواند در بخش خاصی از بدن سوزانده شود.

اگر هدف شما این است که چربی شکم آویزان تان را کاهش دهید، باید مقدار کل آن  را کم کنید. این امر معمولا با افزایش فعالیت قلبی عروقی و کاهش کالری مصرفی حاصل می شود. اگر به منظور ایجاد یک برنامه ورزشی موثر برای کاهش چربی به کمک نیاز دارید، با مربی شخصی تان یا یک کارشناس تناسب اندام مشورت کنید.

تفاوت های آب وهوایی

ترکیب بدنی مردان و زنان، بسته به عوامل محیطی خاص مانند آب و هوا، متفاوت است. با توجه به Human Kinetics ، خانم هایی که در آب و هوای گرم طبیعی مانند آفریقا زندگی می کنند، چربی بدنشان در باسن جمع می شود، در حالی که ساکنان مدیترانه این بافت ها را در ران ها و برخی آسیایی ها در ناحیه ناف جمع می کنند. شیوه های توزیع چربی بدن در آب و هواهای سردتر، متعادل تر است که به حفظ درجه حرارت تنظیم شده داخلی بدن در طول آب و هوای سرد زمستان، کمک می کند.

قابلیت چربی

شاید گاهی اوقات هنگامی که به کیسه های چرب ناخوشایند روی بدنتان در آینه نگاه می کنید، با خودتان فکر کنید که دلیل وجود آن چیست؟ حتی اگر احساس می کنید که تمرینات شدید، ارزش تلاش روزانه را ندارد، مهم است که به یاد داشته باشید ورزش برای سلامت کلی شما، ضروری تر از ترکیب بدنتان است. همچنین مهم است که درک کنید چربی، کار مهمی در بدن انسان انجام می دهد. چربی در طول تاریخ، یک شبکه ایمنی داخلی برای زمان هایی که غذا کمیاب است، فراهم می کند و همچنین به عملکرد زنان در زمان زایمان کمک می کند.

تمام افراد سالم به طور طبیعی برای کمک به فرایندهای طبیعی بدن، چربی ذخیره می کنند. ورزش، ابزاری است که از آن برای جلوگیری از تجمع آن بیش از حد در بدن هایمان استفاده می کنیم.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید