مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات۱۲ راه حل خانگی برای خلاص شدن از شر خارش سینه

بسیاری از زنان، حداقل یکبار در طول عمرشان با خارش سینه مواجه شده اند. اما گاهی اوقات مردان نیز دچار خارش سینه می شوند. دلایل بسیار زیادی برای خارش سینه وجود دارد، مانند موارد زیر:

۱- استفاده از صابون ها و مواد شوینده تحریک کننده. گاهی اوقات هنگامی که فرمول محصولاتی که ما استفاده می کنیم، بیش از حد قوی باشد، می تواند باعث خارش سینه شود.

۲- آلودگی یا قارچ که گاهی اوقات روی نواحی خاصی از سینه می چسبند.

۳- سایر وضعیت های جدی تر که ممکن است در ابتدا به صورت خارش آشکار شوند.

باید به یاد داشته باشید که برخی از بیماری های شایع، می توانند باعث خارش سینه شوند اما اگر احساس می کنید که این بیماری ها دلیل خارش سینه شما نمی باشند، می توانید به پزشک مراجعه کنید تا بیماری تان تشخیص داده شود. پس از آنکه احتمال یک بیماری شایع پوستی که می تواند به راحتی درمان شود، رد شد، شما می توانید از درمان های خانگی درست استفاده کنید که قطعا وضعیت شما را تغییر خواهند داد. اگر دوست دارید در سریع ترین زمان ممکن از شر خارش سینه خلاص شوید، در اینجا برخی از درمان هایی که باید انجام دهید را بیان می کنیم:

۱۲ درمان خانگی طبیعی برای خارش سینه

۱- کمپرس سرد

حتما می دانید که قرار دادن سینه های خارش دارتان در معرض هوای سرد ممکن است گاهی اوقات باعث شود که پوست اطراف سینه تان، خشک تر از حد معمول گردد. اما قرار دادن کمپرس سرد روی ناحیه آسیب دیده پوست می تواند به خلاص شدن از شر برخی علائمی که باعث ناراحتی شما می شوند، کمک کند.

۱- شما باید از یک حوله تمیز و نرم که می توانید آن را به دور یخ بپیچید، استفاده کنید.

۲- پارچه را برای حدود ۱۰ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

۳- مطمئن شوید در هنگام این کار، یک وقفه کوچک در نظر می گیرید تا این ناحیه دچار سرمازدگی نشود.

۲- روال حمام کردن

شما چگونه حمام می کنید؟ هنگامی که شما چند ناحیه خارش دار روی سینه تان دارید، باید روش معمول تان در هنگام دوش گرفتن را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر دوش های طولانی می گیرید یا بیش از نیم ساعت در وان می مانید، می توانید انتظار داشته باشید که خارش سینه تان ادامه پیدا کند. مطمئنا شما باید در روال حمام کردن تان، تغییراتی اعمال کنید. مانند موارد زیر:

۱- به جای آب داغ، با آب ولرم حمام کنید.

۲- ممکن است محصولات حمام بدون بو در مقایسه با محصولات حمام به شدت معطر، گزینه بهتری باشند.

۳- مطمئن شوید که پوستتان را به شدت مالش نمی دهید چون این کار می تواند وضعیت شما را تشدید کند.

۴- از صابون خودتان استفاده کنید. این کار از احتمال سرایت بیماری یک نفر دیگر به شما جلوگیری خواهد کرد.

۵- پس از استحمام، روی نواحی که مستعد خشک شدن هستند، مرطوب کننده بمالید. این کار، پوست را در تمام طول روز، مرطوب و محفوظ نگه خواهد داشت.

۳- سرکه

شما احتمالا می دانید که سرکه می تواند به منظور خلاص شدن از شر خارشی که ممکن است در قسمت های مختلف بدنتان احساس کنید، مورد استفاده قرار گیرد اما گذشته از آن، شما می توانید از سرکه برای از بین بردن باقی مانده مواد شیمیایی که ممکن است به خاطر مواد شوینده روی لباستان بقی مانده باشد نیز استفاده کنید

۱- شما باید سرکه را با آب گرم مخلوط کنید.

۲- شما می توانید از این مخلوط برای تمیز کردن لباس ها به خصوص سینه بندتان به منظور خلاص شدن از شر باقی مانده مواد شوینده شیمیایی مضر استفاده نمایید.

۳- لباس هایی که در سرکه می شویید را به منظور از بین بردن هرگونه علل احتمالی واکنش آلرژیک تان، به خوبی خشک کنید.

۴- روغن نارگیل

هنگامی که صحبت از روغن نارگیل می شود، بسیاری از مردم می دانند که آن، یکی از واضح ترین چیزهایی است که می تواند روی پوست استفاده شود. روغن نارگیل، مزایای زیادی دارد. در واقع روغن نارگیل، نه تنها برای پوست مفید است بلکه برخی مواقع روی مو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. خلاص شدن از شر خارش سینه شما نیز می تواند با استفاده از روغن نارگیل، امکان پذیر باشد.

۱- روغن نارگیل را روی ناحیه آسیب دیده سینه بمالید.

۲- آن را به آرامی ماساژ دهید تا پوست، روغن نارگیل را کاملا جذب کند.

۳- این کار باید چندین بار در روز انجام شود، تا زمانی که نتایج مورد نظرتان را ببینید.

۵- دائما به بدنتان، آبرسانی کنید

آیا می دانید که یکی از دلایل مشکلات پوستی، به این خاطر است که شما آب کافی نمی نوشید؟ هنگامی که آب می نوشید، از پوستتان که بزرگترین بخش بدنتان است، محافظت می کنید.

۱- سعی کنید ۱۰ ــ ۸ لیوان آب در روز بنوشید، اگرچه این مقدار ممکن است بسته به فعالیت هایی که انجام می دهید، تغییر کند. هر چه فعال تر باشید، به آب بیشتری نیاز خواهید داشت.

۲- ممکن است لازم باشد برای داشتن رطوبت کافی روی پوستتان، از یک دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید.

۳- همچنین می توانید برای رساندن مایعات کافی به داخل بدن تان که می تواند برای پوست تان مفید باشد، سوپ و آبگوشت میل کنید.

۶- لباس راحت

اگر عادت دارید لباس های چسبان بپوشید، ممکن است برایتان بهتر باشد که شروع به پوشیدن لباس های راحت کنید که معمولا از پارچه های نرم، سبک و قابل تنفس ساخته شده اند. این مسئله نه تنها در مورد لباس های رویی تان بلکه در مورد لباس های زیری تان نیز صدق می کند.

۱- سینه بندهایی را انتخاب کنید که نرم هستند و دارای موادی نیستند که می تواند سینه های شما را تحریک کند.

۲- سایز و شکل مناسب سینه بند، یک ضرورت است. هر چه سینه بند شما سایز و شکل نامناسب تری داشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که دچار بثورات پوستی شوید.

۳- مطمئن شوید که سینه بندتان را بیرون می آورید، به خصوص بعد از عرق کردن. چون اگر سینه بندتان را به یک محل مرطوب تبدیل کنید، باکتری ها به احتمال بیشتری در آنجا ساکن خواهند شد.

۷- لوسیون کالامین

می دانید که لوسیون کالامین، همیشه به منظور خلاص شدن از شر نواحی خارش دار پوست، مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین استفاده از آن روی قسمت خارش دار سینه تان، بسیار موثر خواهد بود. هنگامی که شما آن را روی پوست تان قرار می دهید، می توانید انتظار داشته باشید که این ناحیه، دیگر خارش نداشته باشد. در عین حال می توانید باعث شوید که ناحیه خارش دار روی پوست تان، سریع تر التیام یابد.

۱- پوست خارش دارتان را تمیز کنید. می توانید از آب و صابون استفاده نمایید.

۲- با یک حوله و با استفاده از حرکات ضربه ای، این ناحیه از سینه تان را به آرامی خشک کنید.

۳- با استفاده از یک گلوله پنبه ای، لوسیون کالامین را روی ناحیه مربوطه بمالید.

۴- این کار می تواند حدود ۳ ــ ۲ بار در روز انجام شود، تا زمانی که نتایج مورد نظرتان را ببینید.

۸- پنبه

دوست دارید عرق روی ناحیه سینه تان را از بین ببرید؟ می توانید با قرار دادن پنبه روی نواحی آسیب دیده، این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که هر چه این ناحیه از سینه تان در معرض عرق بیشتری قرار بگیرد، بیشتر دچار خارش می شود.

۱- شما باید بین لباس و قسمت خارش دار پوست تان، یک تکه پنبه بگذارید.

۲- گزینه دیگر آن است که لباس های پنبه ای بپوشید، چون باعث می شوند که پوستتان به راحتی نفس بکشد.

۹- نشاسته ذرت

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا در برخی از انواع پودرها، نشاسته ذرت وجود دارد؟ دلیلش این است که نشاسته ذرت معمولا به منظور خلاص شدن از شر عرق که می تواند پوست را بیش از حد معمول تحریک کند، مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید مطمئن باشید ناحیه ای که نشاسته ذرت را به آن می مالید، خشک خواهد ماند.

۱- قبل از مالیدن نشاسته ذرت روی ناحیه خارش دار پوست تان، اول باید آن ناحیه را بشویید و با استفاده از یک حوله تمیز، پاک کنید.

۲- نشاسته ذرت را روی ناحیه آسیب دیده سینه تان بمالید.

۳- این کار باید دو بار در هر روز انجام شود تا سینه تان در معرض عرق قرار نگیرد.

۱۰- روغن جوجوبا

یکی از دلایل اصلی که خانم ها دچار خارش سینه می شوند، به دلیل عرق و باکتری هایی است که ممکن است به پوست نفوذ کنند. شما می توانید با استفاده از روغن جوجوبا، جلوی تحریک شدن پوست تان را بگیرید. این کار به جلوگیری از گسترش عفونت کمک خواهد کرد.

۱- می توانید هر زمانی که می خواهید سینه بند بپوشید، روغن جوجوبا را روی ناحیه آسیب دیده پوستتان بمالید.

۲- شما می توانید حدود ۲ تا ۳ بار در روز از روغن جوجوبا استفاده کنید، تا زمانی که پوست خشک روی سینه تان شروع به بهبود یافتن کند.

۱۱- چای نعناع فلفلی

یکی از دلایل اصلی که چرا خانم ها دچار خارش در ناحیه سینه می شوند، به علت شیر دادن است. راه حل آن، استفاده از چای نعناع می باشد. نعناع فلفلی دارای خواص تسکین دهنده ای است که می تواند به خلاص شدن از شر خارش در سریع ترین زمان ممکن کمک کند و در عین حال می تواند باعث شود که خارش، سریع تر از قبل رفع شود.

۱- شما باید این چای را برای چند دقیقه در آب داغ، دم بیاورید.

۲- چای را با استفاده از پنبه روی ناحیه خارش دار سینه تان بمالید.

۳- اجازه دهید خشک شود.

۴- این کار را چند بار در روز انجام دهید.

۱۲- چای بابونه

اگر در خانه نعناع ندارید، می توانید به جای آن از چای بابونه استفاده کنید. بابونه در درمان انواع خاصی از بیماری های پوستی، بسیار موثر است. بسته به نوع بثوراتی که روی ناحیه سینه تان دارید، می توانید از چای بابونه برای خلاص شدن از شر این خارش استفاده کنید.

۱- با استفاده از یک گلوله پنبه، چای بابونه را روی ناحیه آسیب دیده پوست بمالید.

۲- این کار را چند بار در طول روز انجام دهید تا وضعیت پوست این ناحیه بهتر شود.

با انجام تمام این درمان های خانگی ممکن، شما می توانید از احساس ناراحتی ناشی از خارش سینه تان خلاص شوید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید