کالری مواد غذاییشاخص توده بدنی

برای رشد ابروها چیکار کنیم؟

یک راهنمای نجات بخش برای رشد ابروها

افزایش رشد ابروها
افزایش رشد ابروها

وقتی برای اولین بار سعی کردم ابروهایم را بردارم، چهارده ساله بودم. دهه ۹۰ بود، بنابراین ابروهای نازک چیزی بود که در افراد مشهوری که مثل بت آنها را می پرستیدم خودنمایی می‌کرد. مانند درو بریمور با ابروهای نازک کمانی اش در فیلم هاپس از ریختن اشک و عطسه ای که بر اثر استفاده از موچین بود، ابروهای نازک کمانی من، آماده شدند! بنظر من آن لحظه، یک لحظه‌ی مهم در مورد زیبایی در طول عمرم بود.

در سالهای پس از آن، ابروهایم را با موم بر می‌داشتم، تا زمانیکه اتفاق بدی را تجربه نکرده بودم خوب بود. آرایشگری که همیشه زیر ابروهایم موم می‌گذاشت،آنها را بسیار نازک کرد و کمان یکی از ابروهایم نیز کج شد. اگر آن ابرو را بلند می‌کردم، لبه اش مانند گیره‌ی کاغذ، مربعی شکل می‌شد. وحشتناک بود!

شش ماه طول کشید تا آنها طوری رشد کنند که عجیب و غریب بنظر نرسند. در چند سال بعد، اکثر اوقات از ظاهر ابروهایم لذت می‌بردم و سرانجام، تصمیم گرفتم به ابروهایم شکلی بدهم.

یک روز تصمیم گرفتم که ابروهای پهن تری داشته باشم. شاید به این دلیل که من هر روز افراد مشهور بسیاری را می‌دیدم که مدل ابرویشان این شکلی بود. اشخاصی مانند کارا دلیوینیه، لیلی کالینز و کمیلا بل. بنابراین چند ماه قبل تصمیم گرفتم که ابروهای نازکم را پر کنم. واقعا فکر نمی‌کردم که اینقدر سخت باشدولی بود!

وقتی که در موردش فکر کنید خنده دار است. بطور اساسی، ابروها دو ردیف مو هستند که از پیشانی آویزانند. پس اهمیت‌شان چیست؟ آنها می‌توانند به چهره‌ی شما معنی و مفهوم بدهند. هر نوع تغییری در ابرو، می‌تواند چشمان شما را آشکار کند و باعث شود جوان‌تر یا پیرتر، یا همیشه عصبانی بنظر برسید!

دوستان عزیزم، اگر فکر می‌کنید که بیش از اندازه موم گذاشته‌اید یا ابروهایتان را کنده‌اید و راه بازگشتی هم ندارید، نترسید! ما با پیشنهاداتی از متخصص ابروی شرکت آناستازیا اینجا هستیم تا به شما برای گذشتن از مسیر ترسناک رشد ابروهایتان، کمک کنیم.


برای مدتی پیش آرایشگرتان نروید

اول از همه: تمام نوبت‌های اصلاح ابرویتان را کنسل کنید. به آرایشگر یا کسی که برایتان موم می‌گذارد بگویید که ابروهایتان باید کمی استراحت کنند، بنابراین کمی طول می‌کشد تا دوباره پیشش برگردید. مهم‌ترین قسمت این موضوع این است که کمی پول پس انداز می‌کنید!


صبور باشید

مرحله‌ی بعدی سخت ترین بخش است: رشد واقعی! در هفته‌ی اول یا دوم، احساس خوبی دارید، اما بعدا فکر می‌کنید که صورتتان مانند آدم‌های عصر حجر شده است. با وجود ابروهایی که مانند علف هرز در حال رشدند، دائما احساس می‌کنید که باید از موچین استفاده کنید. تمام نیرویتان را بکار ببرید تا در مقابل این وسوسه مقاومت کنید و به خودتان هیچ نگرانی راه ندهید. حتی اگر احساس می‌کنید که شما پر موترین شخص زنده‌ی حال حاضر دنیا هستید، بقیه‌ی مردم بعید است متوجه چنین چیزی شوند.

همچنین بخوانید: چگونه موهایمان را بلند کنیم

کانسیلرها و مدادها دوستان شما هستند

بعد از چند هفته، شما شبیه یتی می‌شوید (همان بچه خرس خودمان!) متخصص ابروی آناستازیا پیشنهاد می‌کند که ابروهایتان را با پودر و یک مداد با کیفیت مانندBrow Wiz پر کنید. او می‌گوید: بعد از اینکه به ابرو شکل مناسبی دادید، می‌توانید موهای اضافه را که در بیرون آن قرار دارند با یک کانسیلر با کیفیت بپوشانید، تا زمانیکه برای حالت دادن کامل به ابروها آماده شوید.


نازک شدن، برای موی ابرو هم اتفاق می‌افتد

یک بار که ابروهایم شروع به رشد کرده بود، متوجه شدم که آنها مثل قبلشان ضخیم نیستند. رویای من درباره‌ی داشتن ابروهای کامل مثل زمانی که کلاس پنجم بودم نابود شد. می‌دانستم که موی سر، با گذشت زمان نازک‌تر می‌شود، ولی موهای ابرو چطور؟

متخصص آبروی آناستازیا ترس مرا تایید کرد: «خیلی از ما، با بالا رفتن سن، بعضی از موهای ابرو را از دست می‌دهیم. اگرچه، اگر شما روی یک طرف صورتتان بخوابید، بالش می‌تواند باعث ریختن موهای ابرو شود

بعد از شنیدن این حرف‌ها، من این نکات را یادداشت کردم تا نوعی بالش که مانع از خوابیدن من به طرفین شود تیه کنم. اگر موی ابروی شما نازک شده است، از یک سرم مانند سرم افزایش رشد ابرو، برای بیشتر کردن رشد ابرویتان استفاده کنید.


نکات پایانی

چون موی افراد با سرعت های مختلفی رشد می‌کند، مدت زمانی که طول می‌کشد تا ابروها رشد کند نیز از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. من برای رفتن به آرایشگاه و یک اصلاح کوچک، ۴ ماه صبر کردم. دقیقاً مانند یک تجدید خاطره بود!

من در مورد غیبتم در چند ماه گذشته توضیح دادم و آرایشگرم هم قول داد که آرامش خودش را حفظ کند! او فقط چند تار موی اضافه را برداشت که البته من نمی‌خواستم به آنها هم دست بزند، فقط به این دلیل که کمی بیشتر رشد کرده بودندبعد از آن، از یک سایه‌ی ابرو برای پر کردن جاهای نازک استفاده کردم. این سایه‌ها بهترین دوستان شما در طول مدت رشد ابرویتان هستند.

بعد از ۵ ماه، ابروهای من برگشتند. من با دستورات محتاطانه درباره‌ی ابروی کمانی درست و زیبا، پیش آرایشگرم رفتم. حالا ابروهایم پرتر شده‌اند، با حالتی که همیشه آرزویش را داشتمدوستان من، اگر من توانستم در این ماجراجویی طولانی و سخت دوام بیاورم، پس حتماً شما هم می‌توانید.


دلایل غیر منتظره توقف یا رشد آهسته‌ی ابروها

چیکار کنم ابروهام زود در بیاد

این یک معضل مشترک است: شما به بهترین شکل ممکن ابروهایتان را بر می‌دارید، نزد کسانی که وکس میکنند می‌روید، و در انتها، در خانه با موچین هنرتان را به اتمام می‌رسانید. با این حال، هر زمان که ابروهایی پرتر می‌خواهید، آنها حاضر به رشد نیستند! چرا؟

به گفته متخصص آرایش ابروی نیویورکی سانیا ووکتژ، و متخصص پوست دکتر ناتاشا شنی، دلیل، می‌تواند غیر منتظره باشد. این دو، علل شایع رشد آهسته و یا کوتاه ماندن ابروها، و راهنمایی‌هایی برای چگونگی افرایش رشد آنها را با ما به اشتراک گذاشته اند.

ابروهای شما زیر محصولات آرایشی خفه می‌شوند

ووکتژ می‌گوید: ما مرطوب کننده می‌زنیم، سپس کرم پودر، و هرچه سنمان بالاتر می‌رود، محصولات بیشتری استفاده می‌کنیم. در نتیجه، فولیکول‌ها مسدود شده و جلوی رشد ابروها گرفته می‌شود. شما باید اجازه دهید فولیکول‌های مو نفس بکشند، تا موها بتوانند از آنها خارج شوند. توصیه‌ی وی این است که مراقب باشید هنگام استفاده از مرطوب کننده و سایر محصولات، روی ابروهایتان پوشانده نشود. نکته‌ای که وی می‌گوید تا کنون نتایج بزرگی برای مشتریانش داشته.

ممکن است مشکل، شوره باشد

دکتر سندی می‌گوید: نکته‌ی مشترک این است که مردم حتی فکر نمی‌کنند که مشکل، درماتیت سورئیک یا همان شوره‌ی سر است! مردم فکر می‌کنند شوره، مختص به پوست سر است، اما شما می‌توانید در ابروها هم دچار شوره شوید، و التهاب ناشی از آن، می‌تواند ریزش موی ابروهایتان را به همراه داشته باشد. خوشبختانه، راه حل ارائه شده توسط دکتر سندی بسیار ساده است. کافیست کمی شامپوی ضد شوره به ابروهایتان بزنید!

ممکن است «آلوپسیا آره اتا» داشته باشید

دکتر سندی میگوید: «آلوپسی آره اتا» یا طاسی منطقه‌ای، نوعی طاسیست که در آن، مردم ناگهان در قسمتی دچار طاسی تصادفی می‌شوند. این مشکل می‌تواند علل زیادی شامل استرس، کم خونی، و بیش از حد برداشتن ابروها، داشته باشد. دکتر شما، می‌تواند یک برنامه‌ی درمانی برایتان درنظر بگیرد که ممکن شامل یک سری تزریق کنالوگ باشد. وی می‌گوید: این یک استروئید است که می‌تواند رشد مو را تحریک کند.

شما صبور نیستید

ووکتژ می‌گوید: فرایند رشد ابرو می‌تواند یک سال یا بیشتر طول بکشد. این چیزی نیست که افرادی که ابروهای ضخیم می‌خواهند، علاقه به شنیدنش داشته باشند، اما ووکتژ می‌گوید مقاومت در این زمان، بسیار مهم است. او می‌گوید: ابروهایتان را تا زمان پر شدن دوباره، با مداد پر کنید. این باعث می‌شود ببنید چقدر خوب می‌شوند و شما را به صبر کردن تشویق می‌کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین ایمیل

9 نظر

 1. سلام ببخشید من حواسم نبود باموچین سر ابروهامو کلا برداشتم میخاستم ببینم چی استفاده کنم یه هفته ای دربیاد

 2. من ابروهام خیلی بد در میان و نمیتونم مثل شما 4 ماه صبر کنم حداقل تا نزدیک های 2 ماه صبر کردم و باز هم بد شدن .به نظر شما چکار کنم چون من بیرون میرم نمیتونم زیاد بذارم بیان و خیلی سریع نوک میزنن بعد از هر اصلاح

 3. سلام
  من ابرو های کم پشتی دارم که تا حالا برشون نداشتم .میخواستم بدونم بر پر پشت شدن ابرو چی پیشنهاد می کنید که تضمینی باشه وخودتون هم ازش جواب گرفتین؟؟؟؟

  1. سلام
   یه روغنی هست که فکر کنم اسمش قزل گون باشه.
   مادر من جواب گرفتن اما اسمشو دقیق یادم نیست.
   عطاری ها دارن ازشون بپرسین بهتون میدن.

 4. سلام از سایت بسیار خوب و مفیدتون بسیار سپاسگذارم، من ابروهای بسیار بلند و پری داشتم تا اینکه هم کم پشت و هم دچار ریزش شد. یک دوست به من پیشنهاد کرد که چیزی به ابروهات نزن و فقط و فقط اونارو ماساژ بده، نتیجه این شد که من ابروی پرتر و پهنتر از گذشته دارم و همینجا از دوست بسیار خوبم تشکر میکنم امتحان کنیدباور کنید از نتیجه ش شگفت زده میشود.

  1. سلام ببخشید من حواسم نبود باموچین سر ابروهامو کلا برداشتم میخاستم ببینم چی استفاده کنم یه هفته ای دربیاد

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *