مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتمزایای اسلک لاین برای بدن

اسلک لاین فقط جهت نمایش نیست
(3 رای, میانگین: 2٫33 از 5)

تعادل در واقع در هر فعالیتی که انجام می دهیم اعم از پیاده روی، ایستادن، دویدن و رقصیدن یک اصل اساسی است. با این حال تعداد کمی از ما واقعا برای ایجاد آن تلاش کرده ایم.

چقدر شرم آور! مطالعات علمی بیشماری به مزایای آموزش تعادل برای همه چیز از آسیب دیدگی تا توان بخشی و تمرینات ورزشی اشاره کرده است.

در اینجا ما لیستی از مزایای ساده تمرین اسلک لاین بر اساس آخرین تحقیقات، مشاهدات و بازخوردهای خود کاربران این رشته تهیه کرده ایم.

  1. تصحیح وضعیت بد بدن

وضعیت بد بدن، برای شما ضرر دارد. که این وضعیت بد نه تنها عامل اصلی دردهای کمر و گردن است، بلکه عواقب منفی دیگری نیز برای سلامتی شما دارد. تمرین اسلک لاین به تصحیح وضعیت بد بدن کمک میکند. یک مطالعه اخیرا نشان داده است که تمرین اسلک لاین در واقع میتواند وضعیت بدن را با افزایش کنترل وضع بدن، بهبود ببخشد. چه عالی!

  1. تقویت تمرکز، حافظه و یادگیری

وقتی روی تسمه اسلک لاین قرار میگیرید یک اتفاق جذاب می افتد … تسمه شروع  به لرزش میکند. اگر شما بر کاری که در حال انجام آن هستید، تمرکز نداشته باشید از روی تسمه می افتید. به همین سادگی. هماهنگی چشم و پا زیادی می خواهد تا بتوانید روی تسمه بایستید. تمرکز و حرکتی که در تمرینات اسلک لاین به آنها نیاز دارید کار عجیبی با مغزتان میکند. امتحانش کنید!

در حقیقت، این مطالعه به ارتباطی بین انجام تمرینات اسلک لاین و پیشرفت در بخشی از مغز که به حافظه و یادگیری مربوط میشود، اشاره میکند. بنابراین دفعه بعدی که بر روی تسمه ایستادید به آن به چشم یک تمرین مغز و بدن نگاه کنید.

  1. افزایش قدرت مرکز و قسمت پایین بدن

برای کسانیکه از کار با وزنه متنفرند اما در عین حال میخواهند قدرت خود را افزایش دهند، تمرینات اسلک لاین بهترین انتخاب است. ممکن است این امر آشکار نباشد اما اسلک لاین به سفت کردن و درگیری شدید عضلات مرکز و قسمت پایین بدن نیاز دارد و این تمرین یک جایگزین جالب برای دراز و نشست ها و اسکات ها است (اما این را بدانید که بعد از اولین جلسات اسلک لاین انواع درد در قسمتهای مختلف بدن به سراغتان می آید.) یکی از مطالعات نشان داده است که اسلک لاین باعث تقویت عضلات چهارسر ران، سرینی و مرکزی (CORE) میشود.

  1. جلوگیری از آسیب

تعادل ضعیف منجر به آسیب میشود. به همین سادگی! ریسک آسیب زمانی در یک فرد بالا میرود که تعادل ضعیفی داشته و در عین حال زندگی فعالی داشته و ورزش هم بکند. یک مطالعه نشان داده است که بسکتبالیست هایی که تعادل ضعیفی دارند 7 برابر بیشتر در معرض آسیب مچ پا نسبت به آنهایی هستند که تعادل خوبی دارند. مطالعات همچنین نشان داده است که اسلک لاین باعث افزایش پایداری عملکرد مفاصل زانو میشود. به همین دلیل است که ورزشکاران بزرگ بسیارزیاد به این رشته روی می آورند تا هم قوی تر شوند و هم دچار آسیب کمتری باشند.

  1. بهتر شدن در رشته مورد علاقه ورزشی تان

تمرینات اسلک لاین تعادل را آنگونه بهبود میبخشد که هیچ تمرین بدنسازی دیگری نمی تواند اینکار را کند. و تعادل تقریبا برای تمام رشته های ورزشی یک نیاز اساسی ست. موج سواران و سنگ نوردان برای سالهای متمادی اسلک لاین را برای بهبود در تعادلشان تمرین میکنند. اما ما همچنین از اسکی بازان سرعتی جهان، دوندگان دومیدانی و دوندگان استقامت شنیده ایم که این تمرینات کمک شایانی به بهبود تعادلشان کرده است.

  1. بهبود زندگی شما (بخصوص برای خانم ها)

بر اساس مطالعه ای، 21 درصد از سالمندان بالای 60 سال پس از شکستگی لگن در عرض 12 ماه میمیرند. این در حالی ست که 70 درصد این شکستگی ها در زنان سالمند به دلیل تراکم استخوانی پایین آنهاست. یکی از بهترین راههای جلوگیری از شکستگی لگن همین بهبود در تعادل است.

خبر خوب این است که که اسلک لاین باعث بهبود تعادل در سالخوردگان و بیماران پارکینسونی نیز میشود. حال اگر هنوز به سن طلایی 50 سالگی نرسیده اید، در نظر داشته باشید که اسلک لاین در سن جوانی میتواند تاثیر ماندگارتری بر روی شما بگذارد.

  1. توان بخشی بعد از آسیب

اسلک لاین توسط فیزیوتراپها، کایروپرکترها و پزشکان ورزشی بعنوان روشی جدید و موثر برای توان بخشی بیماران آسیب دیده بکار میرود. اما چرا؟ زیرا راه رفتن بر روی تسمه شما را وادار میکند که از همه عضلات بدن خود (حتی آنهایی که تابحال اسمشان را نشنیده اید) استفاده کنید. و در اینجا چیزی بنام پاسخ عصبی-عضلانی و ارتباط بین ذهن و بدن آغاز میشود.

مترجم: نرمین محمدطاولی

تمامی حقوق این ترجمه برای شرکت تمتلاین www.temetline.com محفوظ می باشد

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید