مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات
تاثیر قهوه بر افزایش وزن

دسته‌ها: کاهش وزن. برچسب‌ها: اعتیاد، چاقی، قهوه، کاهش وزن و مخدر.

باید اعتراف کنم که خود من یکی از طرفداران پر و پا قرص قهوه هستم. اما مدتی است که منطقه‌ی تاریک ذهنم درگیر سوالی شده است که آیا قهوه چاق می‌کند؟ توجه: این نوشته، یک بررسی علمی تایید شده نیست. در این متن اعتقادات شخصی نویسنده را در مورد چگونگی تاثیر قهوه بر افزایش وزن خواهید خواند.

قهوه یک نوع مخدر است

زمانی که می‌خواهید به مزایا و معایب قهوه بنگرید، مهم‌ترین چیزی که نباید فراموش کنید، این است که قهوه نوعی مخدر است، واقعا چنین هم هست، چرا که یک نوشیدنی اعتیاد آور است. اگر خیلی قهوه بنوشید، بدن شما کاملا به آن وابسته می‌شود، این یک حقیقت اجتناب ناپذیر است. من با توجه به تجربیاتم، دریافته‌ام که میزان مناسب مصرف قهوه صفر است! دوست دارید بدانید چرا؟

چیزهایی که همراه قهوه می‌آید چاقتان خواهد کرد

یکی از رویدادهایی که معمولا مردم به آن توجه ندارند، اتفاقاتی است که با یک فنجان قهوه همراهند. آنها به اعتیادی که به قهوه پیدا کرده‌اند نیز توجهی نمی‌کنند. زمانی که دانشمندی درباره‌ی خوبی و بدی‌های چیزی تحقیق می‌کند، معمولا عناصر سازنده‌ی آن را موشکافی کرده، سپس نگاه می‌کند که آن عناصر چه تاثیراتی بر بدن می‌گذارند. این قابل تحسین و دانستن آن مورد نیاز است. اما چیزی نیست که جواب سوال ما را بدهد. در واقع چیزی که ما باید نگرانش باشیم عادات بدی است که پس از اعتیاد به قهوه در ما شکل خواهد گرفت، نه عناصر سازنده‌ی آن.

فرض کنید می‌خواهید یک فنجان قهوه نوش جان کنید. احتمالا یک خوراکی هم در کنار آن خواهید خورد. از آنجایی که ساختن یا خریدن آن آنچنان طول نمی‌کشد، و احتمالا باید سریع به پشت میز کارتان برگردید، یک خوراکی آماده انتخاب خواهید کرد. به احتمال زیاد هم یک خوراکی کارخانه‌ای خوشمزه اما ناسالم تهیه می‌کنید و این اتفاق خوبی برای تناسب اندام شما نیست.

زمانی که به آن معتاد شدید، دائم فکرتان را درگیر خودش خواهد کرد. احتمالا یک روز هم به خودتان خواهید گفت: «دیگه بسه! باید چیز دیگه‌ای جایگزینش کنم.» شرط می‌بندم که اگر به دقت فکر کنید، این اتفاق را پیش بینی خواهید کرد. و زمانی که مطمئن شدید به قهوه معتاد شده‌اید، قدرت اراده‌تان تضعیف خواهد شد. احتمالا به خودتان خواهید گفت:‌ «اوه که اینطور! من معتاد شدم؟ فعلا کاری از دستم بر نمیاد!»

این طرز برخورد، مخاطره آمیز بوده و احتمالا به اشتباهات و عادات بد دیگری در زندگی‌تان ختم خواهد شد. آشنایی به چنین طرز برخوردی، به رژیم غذایی، تمرینات ورزشی و سبک زندگی‌تان نیز منتقل خواهد شد. سر انجام، این اتفاقات دست به دست هم داده و شما اضافه وزن پیدا خواهید کرد.

توجه:

این نوشته، یک بررسی علمی تایید و تست شده نیست. این متن، تنها تفکرات نویسنده است. لطفا به این موضوع فکر کنید، نه کاملا خود قهوه، اما اتفاقات و چیزهایی که به همراه خود دارد، می‌تواند ما را چاق کند. هوشمند قهوه بنوشید.

اشتراک:


۹ دیدگاه

  1. من قهوه رو قبل از تمرین بدنسازی مصرف میکنم.البته با عسل میخورم
    خب هم اشتهام و هم انرژیم برای ورزش زیاد میشه

  2. دیگه از این غیر منطقی تر نمی تونستید مطلب بنویسید .قهوه چربی سوزه و اشتها رو کم میکنه اون وقت شما نوشتید چون باعث میشه یه چیزی همراهش بخورید باعث چاقی میشه خب در کنارش چیزی نباید خورد دلیل نمیشه خودشم نخوریم که . قبول دارم که وقتی به خوردن قهوه عادت می کنیم دل کندن ازش سخته ولی این عادت باعث رفع خستگی و افزایش انرژی میشه و مقاومت بدن هنگام ورزش رو افزایش میده علاوه بر خاصیت های دیگه ای که مصرف متعارفش برای بدن داره . انوقت شما نوشتید چون بهش اعتیاد پیدا می کنید بعد سعی می کنید ترک کنید ولی نمی تونید تو ذوق تون می خوره آدم منزوی میشید کار نمی کنید ورزش نمی کنید و چاق میشید . :-)

  3. کلا قهوه باعث تقویت حافظه میشه و باعث کم کردن وزن چونکه اشتهارو کم میکنه خودم تجربه کردم.ولی درست و بجا استفاده بشه و مداوم نباشه

نظر خود را بیان کنید