مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچرا کاهش وزن برای مردان، بسیار آسان‌تر است؟

خانمی سعی کرد با همسرش وزن کم کند، اما نزدیک بود عقلش را از دست بدهد! در اینجا کارشناسان توضیح می‌دهند که چرا مردان، بسیار سریع‌تر از زنان وزن از دست می‌دهند، بعلاوه بهترین راه‌ها برای اینکه با همسرتان وزن کم کنید را به شما نشان می‌دهند. پس از یک سال شام خوردن‌های عاشقانه زیر نور شمع و نرفتن به باشگاه، من و همسرم تصمیم گرفتیم ۱۰ کیلو اضافه وزنی که از اولین روز آشنایی‌مان بدست آوردیم را کاهش دهیم.

او عادت خوردن نوشابه‌اش را فقط به یک بطری در روز کاهش داد، و من با جدیت تمام، آب و چای سبز می‌نوشیدم. او هر روز برای ناهار از بیرون غذا می‌گرفت، و من تمام وعده‌های غذایی‌ام را خودم درست می‌کردم. من در سفرهای جاده ای، هویج و بادام می‌خوردم، اما او گوشت گاو، یک بسته دونات و نوشیدنی انرژی زا از پمپ بنزین می‌خرید! من درهفته حدود ۳۰ کیلومتر می‌دویدم، اما او می‌گفت که در اینباره فکر خواهد کرد. اما، او هنوز هم سریع‌تر از من وزن کم می‌کند!

بله، این مسئله آزاردهنده است، اما به بیولوژی مربوط می‌شود. مردان با وجود سطوح بالاتر تستوسترون‌شان و افزایش توده‌ی عضلانی، طوری طراحی شده‌اند که آسان‌تر وزن کم می‌کنند. دکتر برایان کوئبمن، جراح چاقی در مرکز پزشکی Chapman در کالیفرنیا و رئیس The N.E.W. Program می‌گوید: زنان در مقایسه با مردان، وزن کمتری از دست خواهند داد، حتی اگر همان مقدار کالری از غذایشان کم کنند.

مردان، برای رساندن انرژی به عضلات و سایر ارگان‌هایشان، که بطور متوسط بزرگتر از عضلات و ارگان‌های خانم‌ها هستند، به کالری بیشتری نیاز دارند. حتی اگر شما و همسرتان هم قد باشید، او توده‌ی عضلانی خالص بیشتری خواهد داشت، و در نتیجه به مصرف کالری بیشتری نیاز دارد. بعلاوه تستوسترون مردان، هفت برابر زنان است، که متابولیسم آنها را بطور مستقل از فاکتور توده عضلانی، افزایش می‌دهد.

و خانم‌ها؟ ما سرشار از استروژن هستیم که باعث می‌شود بدن‌هایمان توده‌های چربی ذخیره کنند، بخصوص در اطراف باسن، ران‌ها و لگن! اما اگر مانند من می‌خواهید با همسرتان وزن کم کنید، فکر کردن در مورد اینکه کاهش وزن برای او چقدر آسان‌تر است، کمکی به شما نمی‌کند. برای کاهش وزن با همسرتان می‌توانید از ۵ استراتژی زیر پیروی کنید، بدون آنکه به بهانه‌ی ژنتیک، تسلیم شوید.

۱. وزنه‌های بیشتری بلند کنید

دکتر وین اندرسون، بنیانگذار و مدیر پزشکی انجمن سلامت آنلاین Take Shape For Life می‌گوید: اگر یک درس کاهش وزن وجود داشته باشد که زنان باید از مردان یاد بگیرند، این است که عضله، متابولیسم شما را افزایش می‌دهد. تحقیقی که در مجله بین المللی تغذیه و متابولیسم ورزشی منتشر شد، می‌گوید که تمرینات مقاومتی منظم می‌توانند سطوح تستوسترون خانم‌ها را افزایش داده و بر این مسئله که بدن چگونه چربی را حفظ می‌کند، تاثیر بگذارند.

۲. سعی نکنید به اندازه او غذا بخورید

توری هولتائوس، دارای مدرک RDN و بنیانگذار YES! Nutrition می‌گوید: اگر بشقاب شما به بزرگی بشقاب همسرتان باشد، ممکن است در واقع وزن اضافه کنید. حتی اگر شما و همسرتان، هم قد، هم وزن و هم سن باشید، خانم‌ها معمولا نسبت به مردان به کالری کمتری در طول روز نیاز دارند. به بدنتان گوش دهید تا شما را راهنمایی کند به چه مقدار غذا نیاز دارید. به همین ترتیب، غذاهایی که همسرتان برای خوردن انتخاب می‌کند، نباید منوی غذایی شما را تعیین کند. حتی اگر شما سعی دارید که به همراه او وزن کم کنید، مهم است این کار را به روشی انجام دهید که متناسب با سلیقه و اولویت‌های شما باشد. این، تنها راهی است که کاهش وزنتان پایدار خواهد ماند.

۳. آن را به یک تلاش تیمی تبدیل کنید

هولتائوس می‌گوید: هنگامیکه وزن همسرتان سریع‌تر از وزن شما پایین می‌آید، آسان است که حال رقابتی پیدا کنید. اما بجای این کار، موفقیت او را موفقیت خودتان در نظر بگیرید. در نهایت، هر چه او سالم‌تر باشد، مدت بیشتری عمر خواهد کرد و جذاب‌تر هم بنظر خواهد رسید. برای پیشرفت‌های روزانه‌ی کوچک در تلاش‌هایتان برای سالم‌تر بودن، یکدیگر را تشویق کنید و اگر چیزها از مسیر اصلی‌شان خارج شدند، به هم روحیه دهید.

۴. زمان دهید

هنگامیکه صحبت از کاهش وزن می‌شود، سریع، همیشه خوب نیست. به یاد داشته باشید که هر چه سریع‌تر وزن کم کنید، بیشتر احتمال دارد که علاوه بر چربی، عضلات کالری سوزتان را نیز بسوزانید. بنابراین به جای آنکه تلاش کنید تا به مقدار کل کاهش وزن همسرتان برسید، سعی کنید حداکثر حدود ۰.۵ تا ۱ کیلو درهفته وزن از دست دهید. این کار تضمین خواهد کرد که کاهش وزن شما هم سالم است و هم پایدار. اگر این کار ر انجام دهید، پس از حدود ۶ ماه، اکثرتان متوجه خواهید شد که در واقع به اندازه اکثر مردان، وزن از دست داده اید.

۵. اهدافتان را مجددا ارزیابی کنید

شما مجبور نیستید، و نباید هم به اندازه یک مرد لاغر باشید. کوئبمن می‌گوید: برای سلامت مطلوب، ۱۲ تا ۱۸ درصد از وزن یک مرد باید ناشی از چربی باشد. این مقدار برای خانمها ۱۸ تا ۲۴ درصد است. اگر سعی کنید که درصد چربی بدنتان با همسرتان مساوی شود، سلامتی‌تان به خطر خواهد افتاد. او می‌گوید: خانم‌هایی که کمتر از ۱۲ تا ۱۴ درصد چربی بدن دارند، اغلب دارای دوره‌های قاعدگی نامنظم می‌باشند. بعلاوه بنظر می‌رسد که چربی بدن، تاثیر قابل توجهی بر سلامت عاطفی دارد. خانم‌ها اغلب هنگامیکه به درصد چربی بدن بسیار پایین دست می‌یابند، دچار افسردگی می‌شوند.
پس خانم‌های عزیز، کار معمول خودتان را انجام دهید. خودتان باشید!

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید