مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچگونه شکممان را کوچک کنیم

هیچ ترفند ساده‌ای برای خلاصی از شر آن چند کیلو اضافه‌ی مزاحم در وسط بدن شما وجود ندارد! هیچ دارو و مکملی هم نمی‌تواند بصورت جادویی آن چند کیلو را آب کند، و ورزش هم بصورت مستقیم روی چربی‌های شکمتان هیچ تاثیری نخواهد داشت! تنها راه حل برای داشتن یک شکم کوچک، همان ورزش‌های خوب کلاسیک، و خورد و خوراک سالم است. همین و بس! ورزش و رژیم غذایی به شما کمک خواهد کرد تا از کل بدنتان چربی سوزی کنید، از جمله شکمتان.

مرحله‌ی ۱

هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط انجام دهید. با توجه به مصاحبه‌ای با دکتر رسا کزلاسکایت، متخصص دیابت و بیماری‌های متابولیسم در سال ۲۰۱۳، برای کاهش وزن، این سطح فعالیت پیشنهاد شده است. اما هر چه بیشتر بهتر. با توجه اطلاعات عمومی منتشر شده دانشگاه پزشکی ورزشی آمریکا در سال ۲۰۰۹، افزایش فعالیت ورزش هوازی با شدت متوسط به ۲۵۰ دقیقه در هفته، شما را در کاهش وزن بهتر کمک خواهد کرد.

مرحله‌ی ۲

همانطور که در پیشنهادات عمومی تناسب اندام ۲۰۱۱ که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها منتشر شده آمده است، به برنامه‌ی هفتگی تان ۲ جلسه تمرین قدرتی بیفزایید. شما باید تمام گروه‌های عضلانی بزرگتان را به کار بگیرید. تمرینات شکم، باعث کوچکی شکم شما نخواهند شد، اما به ساخت عضله در آن ناحیه کمک می‌کنند که در نتیجه سوخت و ساز بدنتان افزایش پیدا کرده و باعث چربی سوزی بیشتر خواهد شد.

مرحله‌ی ۳

تلاش کنید تا با افزودن ورزش به برنامه‌ی روزانه‌تان بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری بسوزانید و از آن طرف هم مصرف کالریتان را کم کنید. با این نسبت شما می‌توانید کاهش وزنی بی خطر بین نیم تا یک کیلوگرم در هفته را پیش‌بینی کنید.

مرحله‌ی ۴

مصرف قندتان را کاهش داده و مصرف فیبر را افزایش دهید. بر اساس گفته‌های دکتر کزلاسکایت، قند به افزایش چربی شکم، اما فیبر به کاهش آن کمک می‌کند. شما می‌توانید این کار را با حذف نوشیدنی‌های شیرین، آب نبات و شکلات از برنامه‌ی غذاییتان و در عین حال ترکیب سبزیجات و دانه‌های کامل با وعده‌های غذایی‌تان انجام دهید.

توجه

حواستان باشد که کالری مورد نیازتان را مصرف کنید. مردها نباید کمتر از ۱۸۰۰ کالری در روز، و خانم‌ها هم کمتر از ۱۲۰۰ کالری مصرف نمایند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید