مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتشما هم باید مثل بیانسه وگان شوید؟

آخرین ماجراجویی بیانسه چسیت؟ استعدادهای او را به آشپزخانه ببرید (بازگشتی به ترانه‌ی محبوب Cuter 2 U) و غذای وگان سرو کنید. اینجا نظرات موافقان و مخالفان برنامه‌ی این ستاره‌ی پاپ را بخوانید:

کاری هست که کوئین بِی (Queen Bey) انجام نداده باشد؟ او در حال راه اندازی یک سرویس تحویل غذای وگان به همراه مربی و روانشناس ورزش، مارکو بورگس، به نام ۲۲ Days Nutrition است. بر اساس اخبار منتشر شده، این برنامه بر اساس چالش تغذیه‌ی ۲۲ روزه است که او در سال ۲۰۰۳ با همسرش Jay-Z انجام داد. این برنامه، سه رژیم غذایی ارائه می‌دهد که از ۹٫۷۶ دلار تا ۱۶٫۵۰ دلار برای هر فرد متغیر است. همه‌ی غذاها ۱۰۰ درصد گیاهی بود و از مواد ارگانیک، بدون دستکاری ژنتیکی، بدون گلوتن، بدون سویا، بدون لبنیات تشکیل شده است. تئوری پشت آن این است: ۲۱ روز برای تغییر یک رفتار طول می‌کشد و روز بیست و دوم روزی است که تغییرات کوچک شما به عادتی تمام عیار تبدیل می‌شود.

چه بخواهید به برنامه‌ی خاص بیانسه عمل کنید یا نه، وگان شدن ارزش دارد یا نه؟ واقعیت این است که رژیم وگانیک رژیم بی نقص نیست و شما می‌توانید یک وگان شوید که تمام روز نان و شکر می‌خورد. الکساندرامیلر، متخصص تغذیه در برنامه‌ی غذایی Medifastمی‌گوید: «تنها به این دلیل که یک کلوچه وگان است به این معنی نیست که کم کالری و کم شکر است. » اگر شما غذاهای فراوری شده را با میوه و سبزیجات جایگزین کنید، می‌توانید از مزایای یک رژیم با میزان پایین چربی‌های اشباع شده و کلسترول و سرشار از آنتی اکسیدان، فیبر، ویتامین و مواد معدنی و مخصوصا C و E، اسید فولیک و منیزیم بهره‌مند شوید. این مواد مغذی می‌توانند از بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلبی (بالاترین دلیل مرگ و میر زنان در آمریکا) پیشگیری ‌کنند. به علاوه، اینکه رژیم وگان شما را وادار می‌کند برچسب مواد غذایی را خوانده و درباره‌ی مواد تشکیل دهنده‌ی آنها فکر کنید، ایده‌ی بدی نیست.

فقط به خاطر داشته باشید: با وجود اینکه رژیم های وگان، بسیاری مواد غذایی کلیدی را در خود دارند، اما به دلیل حذف محصولات حیوانی، فاقد تعدادی از آنها مانند کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 هستند. به دنبال غذاهایی باشید که با این مواد مغذی غنی شده باشند و درباره‌ی مکمل‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید