مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

۱۰ کاری که نباید پس از بالا رفتن وزن انجام داد

RD و کارشناس کاهش وزن Women’s Health’s، نکات برتر خود در مورد کارهایی که پس از بالا رفتن وزنتان باید از آنها اجتناب کنید را با شما در میان می گذارد. وزنتان مقداری بالا رفته است. پیش می آید و ایرادی هم ندارد. اغلب اوقات، ما با کارهایی که به منظور کاهش وزن باید شروع به انجامشان کنیم، بمباران می شویم. اما تمام کارهایی که شما در حال حاضر انجام می دهید و ممکن است به مشکل شما بیفزایند چطور؟ در اینجا لیستی از کارهایی را بیان می کنیم که بهتر است وقتی وزنتان بالا رفت، انجام ندهید.

شروع به صرفنظر کردن از وعده های غذایی نکنید

صرفنظر کردن از وعده های غذایی به شما کمک نخواهد کرد که در دراز مدت وزن کم کنید. مطالعات نشان می دهند که غذا خوردن هر چند ساعت یک بار، به تثبیت قند خون شما کمک می کند و جلوی انتخاب های غذایی بد در وعده بعدی را می گیرد. از قبل برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید هر چند ساعت یک بار، چیزی می خورید. وعده ها و میان وعده های سهم بندی و از قبل برنامه ریزی شده برای بدن شما مفید خواهند بود و مانع پرخوری شما در ساعات بعدی می شوند.

از نظر ذهنی خودتان را مجازات نکنید

مجازات کردن خودتان با خیره شدن در آینه با خشم و چاق نامیدن خودتان و نشان دادن چربی های بیرون زده پهلوها به دوستانتان، چربی اطراف کمر شما را به طور جادویی آب نخواهد کرد و بر علیه شما کار می کند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که خود دلسوزی را تمرین می کنند، در تغییر دادن رفتارهایشان موفق تر هستند. نامهربان بودن با خودتان، شما را ناراحت تر خواهد کرد و به احتمال زیاد به غذا خوردن احساسی منجر می شود. افزایش وزن تان را در حال حاضر قبول کنید و روی تمام انتخاب های مثبت شگفت انگیزی که انجام می دهید، تمرکز نمایید.

برای یک لباس جدید، مقدار زیادی پول هزینه نکنید

کاهش وزن، زمانبر است بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا بتوانید شلوار جین چسب تان را بپوشید. در این میان، خریدهای ارزان انجام دهید. نیازی نیست پول زیادی صرف خرید لباس کنید، چون افزایش وزن شما موقتی است اما خریدن اقلامی که به شما کمک خواهد کرد حس بهتری در مورد ظاهرتان داشته باشید، ایده خوبی است. (هیچ چیز از نظر عاطفی زجرآورتر از این نیست که قادر نباشید در جین هایتان نفس بکشید. ) به یاد داشته باشید که داشتن احساس بهتر، به شما کمک خواهد کرد انتخاب های غذایی بهتری انجام دهید.

به طور وسواس گونه، خودتان را وزن نکنید

کلید کاهش وزن سالم، آن است که ثابت قدم بمانید و در رژیم غذایی و برنامه ورزشی تان، داشتن خواب کافی و کنترل کردن سطوح استرس تان صبوری به خرج دهید. به طور معمول، یک فرد نباید بیش از ۰٫۴ تا ۰٫۹ کیلوگرم در هفته وزن از دست دهد اما می تواند تا حدی به شما و بدن تان بستگی داشته باشد. به یاد داشته باشید که وزن شما بسته به مقدار آبی که حفظ می کنید، اینکه در چه زمانی از روز هستید و سطوح هورمونی شما چقدر هستند، نوسان خواهد کرد. سعی کنید وزنتان را فقط یک بار در هفته اول صبح اندازه بگیرید. به این ترتیب، شما می توانید روی پیشرفت تدریجی تان تمرکز کنید، نه عدد مربوط به وزنتان.

بیش از حد ورزش نکنید

آهسته و پیوسته شروع کنید و ثابت قدم باشید. اگر بیش از حد جاه طلب باشید، ممکن است کل برنامه به بیراهه برود. در عوض واقع بین باشید. گذشته از این، ورزش بیش از حد می تواند به پرخوری منجر شود که در واقع می تواند باعث شود وزن بیشتری اضافه کنید.

ورزش را متوقف نکنید

فکر می کنید افزایش وزنتان ممکن است به علت حجم عضله بیش از حد باشد؟ قبل از آنکه وزنه های آزادتان را کنار بگذارید، ممکن است لازم باشد تجدید نظر کنید. برخی خانم ها نگرانند که بلند کردن وزنه ممکن است آنها را حجیم کند اما بسیار بعید است که چنین اتفاقی بیفتد. عضله از نظر متابولیکی، فعال تر از بافت های دیگر است و در نهایت به شما کمک خواهد کرد وزن کم کنید. شما همچنین باریک تر به نظر خواهید رسید و سلامت استخوان تان را بهبود می بخشید.

یک رژیم غذایی زودگذر را امتحان نکنید

مشکل رژیم های غذایی آن است که آنها قرار نیست برای یک دوره زمانی طولانی دنبال شوند. شما فقط به دنبال ساده ترین و سریع ترین راه حل برای سایز جین جدیدتان نیستید. شما می خواهید وزن کم کنید و برای سالم تر شدن، آن را در درازمدت حفظ نمایید. رژیم های غذایی معمولا نوعی دستورالعمل عجیب را برای کاهش وزن ترویج می دهند، مانند حذف کردن گروه خاصی از مواد غذایی. مشکل این است هنگامی که شما از این رژیم غذایی عدول کنید، وزن کاهش یافته تان دوباره بر می گردد و اغلب اوقات این افزایش وزن سریع تر و با شدت بیشتری اتفاق می افتد. کلید کاهش وزن پایدار، خوردن مواد غذایی واقعی (نه فرآوری شده) است که حاوی مقدار متعادلی از چربی های سالم، کربوهیدرات های مغذی و پروتئین بدون چربی هستند.

نشانه های گرسنگی تان را نادیده نگیرید

با یادگرفتن توجه به نشانه های گرسنگی تان و گوش دادن به بدنتان، شما جلوی پرخوری تان را خواهید گرفت و به خودتان یاد می دهید که گرسنگی تان را به درستی و بدون آنکه تا خرخره غذا بخورید، برطرف سازید. این، یک شبه اتفاق نمی افتد اما می توانید یاد بگیرید که آن را انجام دهید. شما باید هنگامی که کمی گرسنه هستید، غذا بخورید و هنگامی که کمی سیر شدید، دست از خوردن بکشید. اگر شما به بدنتان گوش کنید، هرگز بیش از حد غذا مصرف نخواهید کرد، حتی اگر غذایی که می خورید، نامناسب باشد.

روی چیزهایی که نمی توانید بخورید، تمرکز نکنید

چرا هنگامی که می توانید روی تمام غذاهای شگفت انگیز و فوق العاده قدرتمندی تمرکز کنید که می توانید بخورید، انرژی تان را با فکر کردن به چیزهایی که نمی توانید بخورید، هدر می دهید؟ اگر سعی کنید تفکرتان را در این مورد تغییر دهید، بسیار خوشحال تر خواهید بود.

تسلیم نشوید و افزایش وزنتان را بپذیرید

با تعیین اهداف کوچک و قابل دسترسی، قدرتمند باقی بمانید. هنگامی که ببینید قادر به دستیابی به این اهداف هستید، برای تمرین عادات سالم، انگیزه بیشتری خواهید داشت. متمرکز و مثبت باقی بمانید.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید