مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات30 کیلو کاهش وزن سریع در 2 ماه

چگونه سریع ۳۰ کیلو وزن کم کنیم؟
(40 رای, میانگین: 3٫05 از 5)

کاهش ۳۰ کیلو در هر بازه‌ی زمانی، نسبتا هدف بزرگی است، اما انجام چنین کاری تنها در هشت هفته مانند آنچه در برنامه‌های محبوب تلویزیونی می‌بینید، میتواند کار پر خطری باشد! اما با کمک دکترتان، اگر سلامتی کلیتان در سطح خوبی باشد و به برنامه‌ی غذایی و تمرینات شدیدتان بچسبید، خواهید توانست به این هدف برسید. این اقدام، نیاز به تعهد دارد، پس نباید در مجموع برای طی کردن فرجه‌ی دو ماهه‌تان هیچگونه انحرافی در رژیم غذاییتان داشته باشید. اما خیالتان راحت باشد، این کار، شدنی است.

هفته اول و دوم کاهش وزن سریع

مرحله اول

روزتان را با آهسته دویدن یا دوچرخه سواری آغاز کنید. در واقع هر فعالیت فیزیکی که عرقتان را در بیاورد جواب کار شما را خواهد داد، فقط با شدتی فعالیت کنید که بتوانید بمدت ۲۰ دقیقه ادامه‌اش دهید. این تمرین کالری خواهد سوزاند و اگر یک رژیم کم کالری داشته باشید، چربی هم خواهید سوزاند، که به کاهش وزن سریع خواهد انجامید.

مرحله دوم

هر روز صبح با تعیین زمانی برای مصرف یک وعده‌ی سالم و کوچک، صبحانه بخورید. سعی کنید صبحانه‌تان شامل چیزهایی مثل بلغور جو دوسر بهمراه میوه، ماست، یک میوه‌ی کامل یا تست نان گندم بهمراه آبمیوه باشد. صبحانه خوردن به سوخت و ساز بدنتان سرعت می‌دهد و بدنتان را تحریک می‌کند تا در طول روز بیشتر کالری بسوزاند.

مرحله سوم

آب را جایگزین نوشابه کنید. برای اینکار باید هر چه نوشابه در منزلتان هست را به انبار منتقل کنید و از آن به بعد بجای نوشابه آب بنوشید. نوشابه پر از کالری تهی است که بصورت شدیدی در توانایی کاهش وزن شما اختلال ایجاد می‌کند، اما آب کالری ندارد، بدنتان را هیدراته میکند، و کمک خواهد کرد تا شکمتان پر شود و از پرخوری جلوگیری کنید.

کاهش وزن سریع

کاهش وزن سریع

هفته سوم و چهارم ورزن کم کردن سریع

مرحله اول

بمدت یک هفته از «وعده‌های جایگزین» استفاده کنید. «وعده‌های جایگزین» غذاهای یخ‌زده یا نوشیدنی‌هایی آماده هستند که آنها را جایگزین هر وعده‌تان می‌کنید. مصرف چنین مواد غذایی می‌تواند به شدت مصرف کالری شما را کاهش دهد و در کل میزان کاهش وزن شما زیاد کنند.

مرحله دوم

دو بار در روز و هر بار ۲۰ دقیقه ورزش کنید. دو برابر کردن زمان ورزش روزانه‌تان، انرژی بیشتری خواهد سوزاند و به شما کمک خواهد کرد تا زودتر وزن کم کنید. هم می‌توانید همان تمریناتی را که در دو هفته‌ی اول انجام می‌دادید اجرا کنید، هم می‌توانید تمریناتتان را تغییر دهید. دوباره اشاره می‌کنیم که تمرینات کاردیو در محیط باز موثرتر خواهند بود.

مرحله سوم

دقیقا قبل از اینکه غذا بخورید یک لیوان آب بنوشید. حدود ۱۰ دقیقه قبل از وعده‌ی غذاییتان باید یک لیوان ۸ اونسی آب بنوشید تا بخشی از شکمتان را پر کند. بدین ترتیب، هنگامی که غذا خوردنتان را شروع می‌کنید، خیلی زودتر سیر خواهید شد و نخواهید توانست زیاد غذا بخورید. بنابراین بدون اینکه گشنه بمانید مقدار کالری دریافتی‌تان کاهش پیدا خواهد کرد.

هفته پنجم و ششم

مرحله اول

به مدت دو روز، رژیم تک خوری بگیرید! بدین شکل که فقط آبمیوه بنوشید. آب میوه‌های غیر مرکباتی مانند سیب بهترند. حتی اگر ابزارهای مورد نیاز را دارید، می‌توانید آب مخلوطی از چند نوع میوه را گرفته و میل کنید. هر زمانی که احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آبمیوه بنوشید تا هم شکمتان پر شود و هم اینکه بدون مصرف کالری زیاد، به بدنتان مواد مغذی برسانید. از میوه‌هایی همچون پرتقال، لیمو و گریپ‌فروت دوری کنید، چرا که می‌توانند معده و سیستم گوارش شما را اذیت کنند. همچنین فقط و فقط این تک خوری را دو روز از یک بازه‌ی دو هفته‌ای اجرا کنید.

مرحله دوم

با اضافه کردن مقداری میوه و سبزی به هر وعده ی غذایی و کنار گذاشتن مواد گوشتی، به رژیمی سرشار از میوه و سبزیجات بچسبید. لازم نیست که گیاه‌خوار باشید، هرچه بیشتر سبزیجات بخورید، بیشتر احساس سیری خواهید کرد و کالری کمتری مصرف کرده‌اید.

مرحله سوم

هرگاه خانه را ترک کردید یک میوه بهراه خود ببرید تا بجای هله هوله مصرف نمایید. اگر شما مشتاق مصرف هله هوله‌ها هستید، بهمراه داشتن یک میوه به شما کمک خواهد کرد تا هوستان برطرف شده و احتمال انتخاب‌های ناسالمی مثل چیپس و کلوچه کاهش پیدا کند.

سریع وزن کم کردن

سریع وزن کم کردن

هفته هفتم و هشتم

مرحله اول

شدت و مدت تمریناتتان را از جلسات ۲۰ دقیقه‌ای در روز به دو جلسه‌ی ۳۰ دقیقه‌ای در هر روز افزایش دهید. حتی برای سوزاندن کالری بیشتر، فعالیت‌های تمرینی‌تان را از تند راه رفتن، به دویدن یا حرکات پیچیده‌تری در حین جلسات ایروبیک‌تان ارتقا دهید.

مرحله دوم

کربوهیدرات‌های پیچیده همچون نان غلات کامل مصرف کنید. کربوهیدرات‌های ساده مانند ماکارونی یا نان سفید نخورید. کربوهیدرات‌های ساده انرژی زیادی به بدن خواهند داد، بیش از آنچه که بتواند بسوزاند، که در نتیجه آنها را بعنوان چربی ذخیره خواهد کرد. پس مصرف آنها را قطع کنید و شانس کاهش وزنتان را زیاد کنید.

مرحله سوم

در صورت نیاز، با تجویز پزشکتان قرص‌های لاغری مصرف کنید تا به هدف کاهش وزنتان دست پیدا کنید. همین که به انتهای برنامه‌ی هشت هفته‌ای تان نزدیک می‌شوید، ممکن است به قرص‌های لاغری احتیاج پیدا کنید تا چند کیلوی باقیمانده را هم بسوزانید. فقط حواستان باشد که اگر از قرص‌های ضد اشتها استفاده کردید، حتما غذاهای سالم و مغذی استفاده نمایید. در غیر اینصورت دچار عدم تعادل تغذیه‌ای شدید خواهید شد.

توجه

پیش از اینکه هر رژیم غذایی یا برنامه‌ی ورزشی را آغاز کنید، حتما با پزشکتان مشورت نمایید. اگر شرایط پزشکی خاصی داشته باشید، محدود کردن شدید کالری و چسبیدن به یک برنامه‌ی ورزشی سنگین می تواند سلامتی شما را تهدید کند. این موضوع را دست کم نگیرید.

نکات

در حالیکه در برنامه‌ها و تبلیغات تلویزیونی کاهش وزن‌های رویایی نشان داده میشود، یک هدف واقع گرایانه برای برنامه‌ی کاهش وزن در خانه، نیم تا یک کلیو در هفته است. موفقیت در نگهداری وزن پس از کاهش آن، مخصوصا پس از یک رژیم غذایی سخت، نیازمند این است که سبک زندگیتان را تغییر دهید. با پزشک یا متخصص تغذیه‌تان مشورت کنید تا یک برنامه‌ی غذایی سالم برایتان تدوین کند.

در آخر توجه داشته باشید که عدم توانایی شما در کاهش ۳۰ کیلو از وزنتان در این زمان کوتاه، شکست به حساب نمی‌آید! اگر بتوانید وزنتان را نگهدارید، هر مقداری که وزن کم کرده باشید می‌تواند سطح سلامتیتان را افزایش دهد. پس از این دوره، با آرامش یک برنامه‌ی غذایی سالم و کم کالری و برنامه‌ی ورزشتان را ادامه دهید تا بقیه‌ی وزنتان هم به مرور کاسته شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


81 دیدگاه

 1. سلام من 16 سالمه قدم 167 س و وزنم 80 کیلو گرم میخواستم ده کیلو وزن کم کنم اما نمیدونم چگونه اگر چیز های سرد مانند چای سبز بخورم قلبم تیر میکشد و اگر چیز های گرم بخورم بدنم جوش درمیاورد لطفا راهنمایی ام کنید ممنون

 2. سلام خسته نباشید من 16 سالمه قدم 168س شش ماه دیگر عروسیم هست و الان 80 کیلو گرم وزن دارم میخواستم تا یک ماه دیگر حداقل ده کیلو وزن کم کنم چای سبز یا چیز های سر نمیتوانم بخورم چون قلبم تیر میکشد ینی فشارم پایین میرود و چیز های گرم چون در سن بلوغ هستم اگر بخورم بدنم جوش درنیاورد مانده ان چکار کنم لطفا راهنمایی ام کنید ممنون

 3. سارا یک افسرده. در

  سلام شماروبه خداکمک کنیدمن قدم ۱۵۵وزنم ۸۸کیلوهست دوماه دیگه عروسیمه افسرده شدم کمکم کنید ایامیتونم سی کیلوکم کنم همه مسخرم میکنن من باشگاه میرفتم وزن کم میکردم ولش کردم وحشتناک چاق شدم الان ۳۲سالمه منتظر کمکتون هستم درضمن اشتهام زیادشده همش دل ضعفه ومعده درد شدید میگیرم ارادم شده صفررررر شدم یه دختراسترسی افسرده حالم ازخودم بهم میخوره

 4. ایا کم خوردن باعث لاغری میشه مثلا صبح یک لیوان شیر کم چرب 3تا بیسکوییت
  تو مدرسه ی ساندویچ کوچک و زنگ دوم بستگی داره میوه های خاص یا ی بسته کرانچی فلفلی (چون تنده بدنم گرم میشه)
  ناهارمو تو ظرف کوچیک میخورم و دیگه هیچی نمیخورم تا شب ک چای با نان شیرمال میخورم بعدشم میوه فعالیتم زیاد نیست چون درس دارم و احساس کم خوابی دارم
  شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟

 5. علیرضا در

  سلام من ۱۷ سالمه و ۱۰۵کیلو وزنمه و قدم ۱۷۶ میخواستم بدونم چجوری ماهی ده کیلو وزن کم کنم خیلی می‌خوام وزنم کم سه همه میخرم میکنم و دیگه اعتماد نفسمو بکل از دست دادمو یجوری افسردگی گرفتم لطفا کمکم کنید

 6. به نظر من کاهش وزن سریع فقط در 1 صورت ممکنه : رژیم غذایی صحیح در کنار ورزش منظم حداقل 2 ساعت در روز.

 7. با سلام و وقت بخیر
  من ۳۲ سال دارم و میخوام ۲۰ کیلو وزن کم کنم . تا الان خیلی از قرص ها و رژیم استفاده کردم ولی خیلی نتیجه نگرفتم . متاسفانه فرصت ورزش کردن هم ندارم . قدم ۱۶۳ و وزنم ۷۴ . لطفا راهنماییم کنید تا چطور در مدت زمان کوتاهی میتونم به نتیجه دلخواه برسم.
  اگه شما هم رژیم خاصی دارید که میتونه بهم کمک کنه ممنون میشم بهم بگید.

 8. سلام من الان باردارم ۷کیلو اضافه وزن دارم چجور میتونم کاری کنم که هم وزنم خیلی بالا نره هم به بچم آسیب نرسه درضمن ماه دوم بارداریم هستم

 9. سلام
  آراد هستم یکی از چاق های قدیمی
  هیچ وقت یادم نمیره سال۱۳۹۱ لباس به زحمت واسم پیدا میشد حتی یادمه موقع خرید لباس گریه و زاری که حالا کجا باید برم لباس بخرم از این حرفا تا واقعا از چاقی خسته شدم چون نه توی تاکسی میتونستم بشینم نه تو مترو خلاصه برام شده بود ایینه دق هیچ کاری درست پیش نمیرفت تا به متخصص تغذیه مراجعه کردم تونستم ظرف مدت ۴ ماه وزن خودمو از ۱۱۷ کیلو به ۹۷ کیلو تغییر بدم چند سال گذشت برج۶ سال ۹۵ به اصرار دوستام دوباره رژیم گرفتم و دیدم وزنم رسیده به ۱۰۲ کیو الان ۲۸ برج۸ سال ۹۵ و من تونستم تقریبا تو ۱ ماه ۸ کیلو وزنمو کم کنم الان ۹۴ کیلو شدم ولی واقعا‌ دلیل اصلی چاقی بچه ها عادت های غذایی بدمونه که نمیدونیم چیو چجوری بخوریم .در ضمن هیچ وقت نا امید نشید. اگه سوال داشتین:
  Tlgr:@aradhashemi

 10. خالده یوسفی در

  سلام من وزنم ۱۰۵ کیلو است و از چاقی خود بسیار زیاد رنج میبرم و تکلیف زانو دردی هم دارم و همچنان من را یک نوع افسردگی گرفته و از همه چیز نامید شده ام هیچ به آینده دل بند نیستم برایم همه چیز خسته کن شده است . کوشش می کننم در بعضی محفل ها نروم از این برایم لباس درست به سایز من یافت نمشود . کوشش می کننک که هیچ بازار نروم به خاطری که به مجردی کع دوکان دار من را ببیند می گویی به سایز خودت نداریم . این کلیمه برای بسیار رنج میدهد . و راستش عراده قویی ندارم بار ها قسم خوردیم وقتی خود را در آینه میبنم بسیار رنج میبرم . از زنده کی نامید شدیم . به یک شفاخانه مراحعه کردم گفتن چربی های تمام بدن تان را میکشیم اما فامیل اجازه نداد گفتن بعدا شاید مشکلات برایت پیدا شود .

  • سلام،اگه اینستاگرام دارین روی گوشی تون به این پیج سر بزنید،این خانوم در مدت شش ماه شصدوسه کیلو کم کردن،ازشون راهنمایی بگیری/mahsarad_official/

 11. سلام من حدود۴۰کیلو اضافه وزن دارم اصلا نمیتونم لاغر کنم هر جور رژیمی ام که میگیرم تا آخر نمیتونم ادامه بدم.زندگیم خیلی افسرده شده بخاطر چاقی.لطفا بگید چیکار کتم؟آیا عمل جراحی جوای میده؟

 12. سلام مي خواستم ازتون به خاطر پاسخ كامل به سوالات تشكر كنم چون واقعا به من كمك كرد مخصوصا تو دوره ي استپ وزنم
  يه راهنمايي هم واسه ساير دوستان داشتم من اوايل ابان ماه با وزن ٨٥ و قد ١٦٩ شروع كردم چون واسه كنكور مي خونم فقط مي خواستم رژيمي بگيرم كه وزنم افزايش پيدا نكنه اما يهو ديدم بعد دو هفته ٤ كيلو كم كردم ديدم نه تنها جلوي درس خوندنمو نگرفت سرحال تر هم شده بودم روزي يك ساعت رقص هم به برنامم اضافه كردم و الان ٥٨ كيلو هستم اول كه رژيمو شروع كردم يه لباس شب با سايز دلخاهم گرفتم هر دو هفته ميپوشيدمش ببينم اندازم شده يا نه به خودم قول دادم وقتي اندازم شد بيام اين جا و از تجربياتم براي بقيه بگم مطمئنا براي منم زماني بوده كه رژيمم درست پيش نرفته ولي اين لباس تمام انگيزه ي من بود هر كاري ميكنين فقط اميدتونو از دست ندين

 13. سلام من بعد از كاهش ١٥ كيلوگرم وزنم استپ كرده و با كم كردن غذا و نيم ساعت اضافه كردن به ورزش روزانه هم از استپ خارج نشد حتي سايز هم كم نكردم نزديك يك ماهه كه كلن همينجوريه البته من در حال حاضر چربي اضافي زيادي ندارم اما ترجيح ميدم لاغر تر باشم وزنم هم توي نمودار عادي بود ولي هنوز يكم شكم دارم چكار كنم كه از استپ خارج شم رژيم چند روزه بيسكويت ساقه طلايي خوبه ؟

  • سلام دوست عزیز،
   در مورد رژیمی که پیشنهاد فرمودید توصیه نمی‌کنیم. رژیم‌های عجیب غریب نگیرید :)
   پیشنهاد می‌کنیم که چند روزی به خودتان استراحت دهید و کمی هم در مورد رژیم غذایی‌تان ناپرهیزی کنید. اما فقط چند روز! بعد از آن، در برنامه‌ی غذایی و ورزشی که تا به الان دنبال می‌کردید تغییرات زیاد و قابل توجهی ایجاد کنید تا عادت بدنتان به شرایط موجود شکسته شود. بعنوان مثال اگر تا بحال کسری کالری زیادی در برنامه‌ی غذایی‌تان داشتید، حالا کسری کالری را به ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری کمتر از میزان مورد نیازتان افزایش دهید. یا اگر تا بحال با تناسب ۴۰ ۴۰ ۲۰ رژیم می‌گرفتید، حالا این تناسب را تغییر دهید. یا در مورد ورزش، می‌توانید خود ورزشتان، یا سیستم تمرینی‌تان را دستخوش تغییر کنید. مثلا اگر تا الان با تعداد ست بالا وزنه می‌زدید، حالا تعداد ست‌ها را کم و وزن را سنگین کنید. یا اگر ۳۰ دقیقه با سرعت یکسان روی تردمیل تمرین می‌کردید، حالا با سیستم اینتروال تمرینتان را ادامه دهید. حتی می‌توانید زمان تمرینتان را هم تغییر دهید.
   موفق باشید، و ما را از پیشرفتتان بی خبر نگذارید :)

 14. سلام من ١٩ سالمه و قد ١٦٨ و استخوان بندي درشتي هم دارم با رژيم و ورزش وزنمو از ٨٥ به ٧٠ رسوندم براي اندام ايده ال چقدر ديگه بايد كم كنم و ديگه چجوري به كاهش وزنم سرعت بدم اين اواخر سرعت كاهش وزنم كم شده اوايل خيلي خوب كم ميكردم ولي الان يكم كند شده يني تا يكي دو ماه اينده ميتونم كاملا لاغر شده باشم ؟

  • سلام دوست عزیز،
   گاهی اوقات رسیدن به اندام ایده‌آل تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول می‌کشد. بنابراین، حفظ انگیزه و صبوری جزو مهم‌ترین نیازمندی‌های مسیری است که قدم در آن گذاشته‌اید. ولی خوبی‌اش اینجاست که سخت‌ترین مرحله، شروع این مسیر بوده که آنرا پشت سر گذاشته‌اید. این که سرعت پیشرفتتان کند شده کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. پیشنهاد می‌کنیم که کماکان به برنامه‌ی رژیمی و تمرینی‌تان ادامه دهید، و هر ۴ تا ۵ هفته یکبار، در سیستم تغذیه و تمرینی‌تان تغییراتی ایجاد کنید تا بدنتان عادت نکند. اینکه چند ماه طول می‌کشد تا کاملا لاغر شده باشید، بستگی به این دارد که چه مقدار چربی اضافه دارید.

   • ام ار ای در

    سلام من نزدیک دویست کیلو وزن کم و زیاد کردم و بهتر از هر کس دیگه میدونم چجوری بایدکم کرد روش من نخوردن مواد قندی نخوردن چیپس و پفک کم خوردن برنج وعده ی غذایی دو وعده در روز صبحانه و شام ساعت هشت شب یک بشقاب هرچی اما مسعله ی اصلی ورزش یک روز در میون دویدن در هوای ازاد به مرور زمان افزایش زمان دویدن و افزایش مسافت به مدت زمان مشخص رفتن دراز نشست و بشین پاشو با خسته شدن و از دست دادن کالری مشاهده خواهید کرد که بدنی استاندارد خواهید داشت.

 15. سمیرا هستم در

  سلام من سی پنج سال دارم وزنم نودوپنج کیلو افسردگی گرفتماصلا اراده ندارم که رژیم بگیرم یه هفته رژیم میگیرم ودوباره کنار میذارم قبلا خیلی خوب میتونستم رژیم بگیرم بعد از دو زایمان که به صد میرسیدم خودمو با رژیم به هفتاد میرسوندم ولی الان هر کاری میکنم نمیتونم ،شوهرم خیلی به ممن فشار روحیوارد میکنه حتی پدر ومادرم تو رو خدا بگین چی کار کنم میتونمتا اسفندبیستکیلو کم کنم؟

  • سلام سمیرای عزیز،
   همانطور که اشاره کردید شروع یک رژیم غذایی به اراده‌ی قوی ای احتیاج دارد، و همیشه شرایط انسان برای ورود به این فرایند مهیا نیست. پیشنهاد می‌کنیم یک روال تمرینی ثابتی را در خانه برای خودتان آغاز کنید و روزانه حداقل ۳۰ تا ۴۵ دقیقه فعالیتی که بتوان به آن کلمه‌ی ورزش اطلاق کرد انجام دهید. در مورد تغذیه‌تان نیز سعی کنید مصرف کربوهیدرات را کنترل کرده، و غروب به بعد کربوهیدرات میل نکنید. مصرف پروتئین و فیبر را افزایش دهید، و از انواع نوشیدنی‌های کالری دار، قند و شکر، شیرینی‌جات و هله هوله ها بپرهیزید. همین که سبک زندگی‌تان را تصحیح کنید، طی چندین ماه تفاوت شگرفتی مشاهده خواهید کرد. این اصلاحات به تغییرات غذایی زیادی همچون شروع یک رژیم نیاز ندارند، اما به کاهش وزن شما بسیار کمک می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم که به اسفند ماه فکر نکنید، به تصحیح روال کلی سبک زندگی‌تان بیندیشید تا بتوانید وزنتان را کم کنید، و کم نگه دارید. موفق باشید و ما را از پیشرفتتان بی خبر نگذارید :)

 16. سلام من نزديك دو ماهه كه ورزش ميكنم البته خودم تو خونه يا مي رقصم يا مي دوم يه ٣ ماه هس كه رژيم گرفتم و ١٥ كيلو هم كم كردم ولي به يه چند روزيه كه ورزش ميكنم درد شديدي تو قفسه سينم احساس ميكنم البته يه مدت استرس زيادي هم داشتم سابقه فشار خون اينا هم ندارم ٢٠ سالمم هس درمانش چيه بايد ورزشمو قطع كنم ؟

  • سلام مریم عزیز، اگر در تهران ساکن هستید، شاید بدلیل افزایش آلودگی هوا در این روزها و در عین حال سرما، به سیستم قلبی عروقی یا دستگاه‌های تنفسی‌تان فشار وارد آمده است. پیشنهاد می‌کنیم برای چند روزی برنامه‌ی تمرینی‌تان را به حداقل برسانید یا قطع کنید، و مجددا پس از اینکه احساس آمادگی کردید برنامه‌تان را از سر بگیرید. بهرحال، درد قفسه‌ی سینه هنگام تمرین، دلایل متعددی می‌تواند داشته باشید که بصورت خلاصه نمی‌توان آنها را مطرح کرد. اما حتما در طی همین یکی دو روز، مقاله‌ی جدیدی در این زمینه منتشر خواهیم کرد. لطفا مجددا به مجله سر بزنید :)

 17. لامیا در

  سلام من 17سالمه وقدم166و وزنم 69 هست.و ناحیه ی بازو و پلو نسبت به بقیه بدنم تپل تره باید چیکار کنم که این ناحیها لاغر بشه؟؟؟

  • سلام دوست عزیز،
   هیچ راهی به غیر از روش‌های جراحی برای لاغری موضعی وجود ندارد. باید رژیم غذایی و تمرینات مستمر ورزشی را آغاز کنید تا با چربی سوزی کلی که در بدنتان اتفاق می‌افتد، به تدریج به تناسب اندام دست پیدا کنید. موفق باشید :)

 18. لطفا لطفا به این نکته توجه داشته باشین من خواهش می کنم یه برنامه ای بریزین در هفته نیم یا 1 کیلو کم کنین و ورزش رو هم کنارش داشته باشین من قدم 170 و وزنم67 البته 71 بوده همش خواشتم با رژیم های محدود دو هفته ای یا ی ماهه یا چند روزه کاهش وزن آنچنانی داشته باشم و همش شکست می خوردم و این باعث میشد بعد شکست اون رژیم محدود هم بی انگیزه بشم و هم در کنارش به غذا حریص بشم و با ولع بیشتری غذا بخورم (البته انکار نمی کنم بعضی ها جواب گرفتن ولی بعد یه مدتی بر میگرده ) ولی آدم باید درست غذا خوردنو یاد بگیره که این کار باعث شد چندین سال این 10 یا 7 کیلو اضافه باهام باشه بهترین رژیم رژیم کالری شماریه و ورزش هم حداقل نیم ساعت در روز داشته باشین کلا (3 تا 5 روز ورزش 1 ساعته مثل ایروبیک و پیلاتس عالیه واسه کاهش وزن) کافیه تو اینترنت به انگلیسی سرچ کنین کلی ورزش به درد بخور تو یوتیوب هست که میتونین دانلود کنین ازش استفاده کننین
  به امید اینکه منم تا عید 7 کیلو رو زمین بذارم موفق باشین دوستان

  • سلام مونای عزیز،
   کلید اصلی این است که انگیزه‌ی قوی ای در خودتان بوجود بیاورید و آنرا حفظ کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتما به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما بپیوندید تا تصاویر و جملات انگیزشی به شما در این زمینه کمک کنند. همچنین، برای شروع، بجای وارد شدن به رژیم‌های غذایی سفت و سخت که بیشر آزارتان می‌دهند، کمی مراعات غذایی کنید. بدین ترتیب که میزان مصرف کربوهیدراتتان را به تدریج کاهش دهید، و مصرف پروتئین و فیبرتان را زیاد کنید. از کالری‌های تهی، یعنی غذاهایی که در کنار کالری زیاد مواد مغذی کمی دارند هم بپرهیزید. مثلا بجای اینکه یک لیوان آبمیوه بنوشید، یک عدد میوه میل کنید. ما را از پیشرفتتان بی خبر نگذارید، موفق باشید :)

 19. اراده واسه لاغر شدن ندارم یا وسط راه ول میکنم همیشه مثلا توی رژیمم اما لاغر نمیشم خیلی ها هم مثل من هستن لطفا کمک کنید

 20. سلام من دختر 15 ساله هستم قدم160 و وزنم 82 از امروز می خوام رژیم بگیرم و ورزش کنم اما به هر سایتی که مراجعه می کنم رژیم های غذایی درستی نیستند,لطفا کمکم کنید که من چطور بتونم در عرض سه ماه 20 کیلو کم کنم چون واقعا دارم افسرده میشم وقتی همسن و سالای خودمو میبینم,چه برنامه غذایی و ورزشی برام پیشنهاد میکنید که بتونم این معضل رو برطرف کنم ممنون از سایته خوبتون

 21. سلام مي خواستم بدونم تو رژيم اگه يه روز از دستمون در رفت و خيلي هله هوله خورديم چه كار كنيم مثلا واسه دفعش بايد قرصي چيزي بخوريم

  • سلام مریم عزیز، بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که نگران نباشید و دوباره به روال قبلتان باز گردید :)
   البته باید توجه داشته باشید که این نگران نشدن، باعث نشود تا به این روال ادامه دهید.

 22. سلام من هفته پيش در مورد استپ وزنم پرسيدم و شما راهنماييم كردين من دوباره روال عادي رژيممو پيش گرفتم و نيم ساعت رقص هم به برنامم اضافه كردم اما بعد از يك هفته هم چنان وزنم ثابته با اين حال يك سانتي متر از دور كمرم كم شده مي خواستم بدونم اين عاديه يا وزنم ديگه كمتر نميشه و اين كه در هفته به طور ميانگين چه قدر از دور كمر بايد كم بشه
  سايتتون هم عاليه و تنها سايتي كه جواب نظرات و كامل و دقيق ميده واقعا ممنون

  • سلام سارای عزیز،
   در تناسب اندام وزن مهم نیست، بلکه سایز شما اهمیت پیدا می‌کنه. بله، این اتفاق طبیعیه. چرا که احتمالش هست شما در عین اینکه چربی سوزی کرده باشید، عضله هم ساخته باشید. در این صورت وزن شما تغییری نمی‌کنه، اما سایزتون کم میشه. از طرفی، یک هفته برای مشاهده‌ی تغییرات زمان کمی هست. پر قدرت به تمرینات و برنامه‌ی غذایی‌تون ادامه بدید و نگران هیچ چیز نباشید. میزان تغییرات شما در وزن یا سایز، کاملا بستگی به ژنتیک شما، میزان شدت تمریناتتون و شدت رژیم غذایی‌تون داره و موضوعی قابل پیشبینی نیست :)

 23. سلام
  من قدم ۱۵۷ و شصت و نه کیلو دارم و بخاطره اضافه وزنم جلوی همسرم احساسه خجالت میکنم بخاطره این موضوع واقعا افسرده ام و همینطور برنانه خوابم هم بهم خورده من ساعت هشت صبح میخوابم تا سه بعد از ظهر البته چونکه همسرم شبها دیروقت میاد متوجه نمیشه
  این که خوابم هم به این صورته شرایط روحیمو بدتر میکنه حس میکنم نحوه ی غذا خوردنم بیشتر به اعتیاد به عذا شباهت داره لطفا کمکم کنید.ممنون

  • سلام باران عزیز،
   تلاش کنید تا به تدریج روال خوابتان را منظم کنید. خواب، یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باعث ایجاد آرامش در بدن و ذهن می‌شود. در صورتی که خواب انسان با اختلال مواجه باشد، بدن تحت استرس قرار می‌گیرد، و در شرایط استرسی امکان کاهش وزن وجود ندارد. چرا که بدن، از آنجایی که احساس شرایط اضطرار می‌کند، بصورت اتوماتیک چربی‌ها را ذخیره نگه می‌دارد. در مورد اضافه وزنتان هم نگران نباشید. بهرحال همسرتان شما را انتخاب کرده، نه شمای لاغر را :)
   مادامی که برای منظم کردن خوابتان تلاش می‌کنید، به تدریج فعالیت بدنی‌تان را بیشتر کرده و ورزش مستمری را آغاز کنید. در مورد تغذیه‌تان هم سعی کنید تا کنترل را به دست بگیرید. اگر دچار مشکل غذا خوردن احساسی هستید، سعی کنید در چنین مواقعی از غذاهای کم کالری استفاده نمایید. میزان مصرف کربوهیدرات‌ها، هله هوله‌ها، و نوشیدنی‌های مایع را کاهش دهید. و از غروب به بعد هم اگر امکانش هست مصرف کربوهیدرات را قطع کنید. قطعا همسرتان زمانی که تلاش شما برای کاهش وزنتان را ببینید، بیش از پیش از همراه شما بودن لذت خواهد برد. موفق باشید :)

 24. روزگارتون خوش .من 35 سالمه با 105 کیلو وزن.البته هر کس من رو میبینه فکر میکنه نهایتا 80 کیلو هستم. 2سال پیش زایمان داشتم .و اواخر بارداریم دیابت گرفتم که البته خدارو شکر رفع شد.میخوام قبل از بارداری بعدیم تا جای ممکن وزنم رو کم کنم. لطفا راهنمایی کنید

  • سلام سمیه عزیز،
   ورزش مستمر + رژیم غذایی :) اگر برای کاهش وزنتان زمان محدودی پیش رو دارید، پیشنهاد می‌کنیم به یک متخصص مراجعه کنید تا با بررسی دقیق شرایط بدنی و سبک زندگی‌تان برنامه‌ی دقیقی را برای رسیدن به هدفتان تدوین کند. در غیر اینصورت، می‌توانید میزان مصرف کربوهیدرات و چربی را کاهش دهید، و مقدار مصرف پروتئین و فیبر را افزایش دهید. از غروب به بعد هم مصرف کربوهیدرات را قطع کنید. در مورد ورزش هم، سعی کنید روزانه حداقل بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه فعالیت ورزشی داشته باشید. حتی شده یک پیاده روی ساده. اگر راهنمایی خاصی نیاز دارید حتما بفرمایید :)

 25. من يه رژيمي گرفتم ٨ كيلو كم كردم راضي هم بودم اما واسه بالا بردن سرعت كاهش وزن غذامو كم كردم دو هفتس وزنم استپ كرده و تكون نمي خوره چه كار كنم يه سري از دوستان گفتن يه هفته بايد زياد بخوري بعد از اول شورو كني خواهش ميكنم زود جوابمو بدين خيلس فوريه

  • سلام سارای عزیز،
   اگر بیش از اندازه‌ی عرف در برنامه‌های تمرینی و غذایی خودتان تغییر و محدودیت ایجاد کنید، به بدنتان بیش از اندازه فشار آمده و به حالت قحطی می‌رود. بدین معنی که چربی‌ها را ذخیره نگه می‌دارد برای روز مبادا! بنابراین، وضعیت غذایی‌تان را به حالت سابق برگردانید و صبور باشید. کاهش وزن، یک پروسه‌ی طولانی مدت است. به تمرین مستمر و رعایت‌های غذایی‌تان ادامه دهید و سعی کنید آنها را به سبک زندگی‌تان تبدیل کنید. کاهش کالی مصرفی نباید بیشتر از ۲۰۰ تا ۵۰۰ کالری در روز باشد. موفق باشید :)

 26. با سلام من 25 سالم هست 63 کیلو گرم وزن دارم اگر میتونستم 10 کیلو کم کنم خیلی خوب میشد. ممنون از راهنمایی های ارزشمندتان .

  • سلام الهه‌ی عزیز، چرا نتوانید؟ از همین حالا تصمیم بگیرید و شروع اجرایی کردن تصمیمتان را هم به بعدا موکول نکنید. نیازی نیست کار خارق‌العاده ای هم انجام دهید، فقط مصرف کربوهیدرات و چربی‌ها را کم کنید. کالری‌های مایع مثل نوشابه و آبمیوه ها را قطع کنید. مصرف پروتئین و فیبر را بیشتر کنید. و روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنید، هر ورزشی، حتی پیاده روی :)

 27. باسلام واقعا ممنونم از راهنمایی خوبتون برای این رژیم باید اراده خوبی هم داشت باشیم

 28. سلام ممنون از راهنمایی هاتون من یه فوتبالیستم دوسال پیش پام شكست و مجبورشدم فوتبالو بزارم كنارهمین كارباعث شدوزنم زیاد شه الان كم كم تمریناتموشروع كردم من 18سالمه72كیلو وزنمه و170قدمه میخوام تا بهمن ماه٬25كیلووزن كم كنم اینم بگم ك پام الان كاملا خوبه و سخت ترین تمریناتو میكنم
  فقط یه راه حلی میخواستم ك تو كمترین مدت بیشترین مقدار از وزنمو كم كن
  ممنون میشم اگه راهنمایی كنین

  • سلام سیروس عزیز،
   میزان پیشنهادی برای کاهش وزن، ۰.۵ تا ۱ کیلوگرم در هفته است. بنابراین کاهش بیش از ۶ تا ۱۲ کیلو در ۳ ماه را توصیه نمی‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه بتوانید روی کاهش وزنتان در ۳ ماه آینده حساب باز کنید، به سراغ یک متخصص تفذیه بروید، تا با بررسی دقیق کامپوزیشن بدن شما و میزان فعالیتتان، یک برنامه‌ی غذایی دقیق برایتان تدوین کند. راهنمایی کلی بدین ترتیب است که میزان مصرف کربوهیدرات و چربی‌ها را کاهش دهید، و مصرف پروتئین و فیبرها را بیفزایید. از غروب به بعد هم کروبیدرات را قطع کنید. بدین ترتیب، در کنار تمرین مستمر، کاهش وزن پایداری خواهید داشت.

 29. سلام من ٣٣سال دارم و با قد ١٦٦و وزن ٦٣اصلا هم انگيزه ندارم راهنمايي بفرماييد.

  • سلام زهرای عزیز،
   کاهش وزن مزایای بی‌شماری دارد. ولیکن آنچه بیشتر از باقی مزایا انگیزه می‌بخشد، تغییرات ظاهری است که در شما اتفاق خواهد افتاد.
   شما پوست بهتری بدست خواهید آورد. خوش لباس‌تر خواهید شد. چهره‌ی جدید و خوش عکس‌تری پیدا خواهید کرد. به جین‌های اسلیم‌فیت، دامن‌های کوتاه، جوراب شلواری‌ها، مایوها و همه‌ی لباس‌های زیبایی فکر کنید که همیشه دوست داشتید بپوشید اما متناسب اندام شما نبودند.
   از میان سلبریتی‌ها و یا مدل‌های تناسب اندام، تعدادی را بعنوان الگو برای خودتان انتخاب کنید، و سعی کنید تا همیشه تصاویر آنها را جلوی چشم‌هایتان قرار دهید. مثلا روی والپیپر موبایل یا لپ‌تاپتان. از همین فردا، حتی اگر هنوز کاملا انگیزه پیدا نکرده‌اید در یک باشگاه ثبت نام کنید، و برنامه‌ی غذایی ساده‌ای را آغاز کنید. و هدفتان را با تمام دوستانتان در میان بگذارید. حتی می‌توانید یک دوست تمرینی برای خودتان انتخاب کنید و همیشه به هوای او بر سر تمرین بروید. امیدواریم موفق باشید :)

 30. سلام من نودوهفت کیلو بودم با قد صدوهفتاد با رژیم هفتصد کالری طی یک ماه هفت کیلو کم کردم متاسفانه الان روی نود و ششصد موندم کلی پیاده روی و ملاحظه غذایی دارم کم نمیشه شوک هم ایجاد کردم یک روز هزاروششصد کالری مصرف کردم بعد فرداش چهارصد کالری مصرف کردم با کلی ورزش لعنتی تکون نمی خوره اصلا چیکار کنم؟ من باید هفتاد بشم تا بهمن ماه?

  • سلام زهرای عزیز،
   رژیم‌های هفتصد کالری و چهارصد کالری، جزو دسته رژیم‌های محدود کننده‌ی کالری هستند، و این دسته از رژیم‌ها، از آنجایی که بدن را تحت استرس قرار می‌دهند، باعث کند کردن سوخت و ساز بدن می‌شوند. لطفا BMR خود را از طریق ابزارهایی که در همین سایت در دسترس است مشخص کنید. با توجه به قد و وزن شما، و با توجه به اینکه تمرین هم می‌کنید، تقریبا حداقل به ۲۰۰۰ کالری در روز احتیاج دارید. بخش اعظم این کالری را از پروتئین‌ها تامین کنید، و به تناسب چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها کمتر. همچنین روی کاهش وزن تدریجی و آهسته تمرکز کنید. هفته‌ای نیم کیلو نهایتا :) موفق باشی

 31. هنگامه در

  سلام دوستای گلم من 19 سالمه از اصفهان تا دو سال پیش 95 کیلو بودم اما طی 6 ماه رژیم گرفتن تونستم 58 کیلو بشم الان هیکلم عالی شده 2سال پیش 95 کیلو بودم با قد 160 اما الان 58 کیلو با قد 166 دکترو اینا هم نرفتم فقط باید اراده کنید و به شکمتون نه بگید کار سختی نیست سعی کنید حتما میتونید خواستن توانستن یسری افراد میگن لاغری سخته و کسی که چاقه نمیتونه لاغر کنه اینا همش دروغه این انرژی های منفی رو دور کنید از خودتون و مطمئن باشید که موفق میشید فقط باید اراده کنید…. امیدوارم با این مطالبم تونسته باشم بهتون انرژی + بدم امیدوارم موفق بشید

 32. فرزانه در

  سلام من ۳۱کیلو اضافه وزن دارم چطور میتونم کمش کنم خیلی اذیتم کمکم کنید

  • فرزانه‌ی عزیز، بزودی یک برنامه‌ی ورزشی منظم را آغاز کنید. حتی شده پیاده روی به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در روز. در کنار ورزش، باید برنامه‌ی غذایی منظمی هم داشته باشید، میزان مصرف کربوهیدرات و چربی ها را کاهش دهید، و بیشتر خودتان را با پروتئین‌ها و فیبرها سیر کنید :)

  • سلام بیتای عزیز، با توجه به سن و قد و وزنتان متفاوت است. می‌توانید برای محاسبه‌ی میزان کالری مورد نیازتان، از ابزار محاسبه گر سوخت و ساز پایه که لینک دسترسی به آن در ستون کناری وب‌سایت قرار گرفته، استفاده نمایید.

 33. نظرتان را اینجا بنویسید، دیدگاه شما برای ما ارزشمند است… لطفا منو راهنمایی کنید که اگر بخواهم 20کیلو وزن کم کنم چند کالری باید بدنم دریافت کنه

 34. با سلام. من 17 سالمه و قدم 165 هستش و وزنم 80 و اینکه خیلی چاق هستم قبلا رژیم گرفتم اما در عرض 2 هفته 4 کیلو کم کردم خوب بود به نظر خودم و بدنم نتیجه خوبی در برابر رژیم نشون میده اما اراده ندارم .این رژیمی که شما گفتید عالیه یعنی من میتونیم تا شهریور اینقدر کم کنم بعد که دوستامو دیدم تعجب کنن .من تا 2 ساعت میتونم پیاده روی کنم اما من از شما میخوام که لطفا واسه ی من و امثال من این رژیم رو بازتر کنید یعنی اینکه بیشتر بگید چی بخورید حتی اگر روزهای هفته تکراری باشه اشکال نداره.ممنون لطفا تو رو خدا بهم کمک کنین

 35. سلام.من یک تکواندو کار هستم و 13 کیلو اضافه وزن دارم..البته یعنی خودم میگم باید کم کنم.میشه 13 کیلو کم کنم؟؟؟ واقعا میشه ؟؟؟ البته الا ی رژیمی دارم ولی جواب نمیده مصرف کالری زیاده و اصلا کم نمیکنم …م 14سالمه لطفا جواب بدید

 36. لطفا کمکم کنین ! من بخاطر چاق بودنم افسردگی گرفتم ! و اراده م ظعیف شده ….!
  من 20 سالمه و 70 کیلو هستم

 37. سلام من یک تکواندو کار هستم ، بااین برنامه ای که شما نوشتیت می توانم در مدت یک ماه ۱۰کیلو لاغر شوم ، ممنون می شم جواب بدهید

 38. ببخشيد دقيقا منظور از غذاهاي جايگزين و نوشيدني هاي آماده چيه؟ممنون ميشم پاسخ بدين.

  • سلام الهه‌ی عزیز،
   وعده‌های جایگزین یا «meal replacement» شامل غذاهای از پیش بسته بندی شده‌ی ساده همچون سوپ، شکلات بار، یا نوشیدنی هستند، که میزان کالری‌شان به دقت مشخص شده و جاگزین وعده‌های غذایی می‌شوند، و عمدتا هم برای برنامه‌های رژیمی خاصی مثل cambridge diet مورد استفاده قرار می‌گیرند.
   اما متاسفانه این نوع مواد غذایی رژیمی در ایران یافت نمی‌شوند!
   بجای آن مرحله می‌توانید وعده‌های غذایی‌تان را ساده و کاملا مشخص از نظر میزان انرژی کنید، و نسبت به میزان کالری‌هایی که در مراحل قبلی دریافت می‌کردید، کالری دریافتی‌تان را کاهش دهید.

 39. سلام خسته نباشید… ببخشید یه سوال توی این هشت هفته که ممکنه سی کیلو وزن کم کنیم آیا این لاغری سریع باعث نازایی و مشکلات دیگه نمیشه؟ لطفا جواب بدین …
  باتشکر…

 40. سلام لطفا در مورد غذاهاي جايگزين توضيح بديد من در هفته اول اين ر‍‍ژيم هستم براي هفته سوم متوجه صحبت شما نشدم نوشيدني هاي اماده به كدام دسته از نوشيدني ها گفته مي شود

  • سلام خسته نباشيد
   من هم متوجه غذاهاي جايگزين نشدم اگر ممكن بيشتر توضيح بدين
   ممنون

 41. مریس خوب بود.البته اگه بشه.عالیه.من ولع زیادی نسبت به خوردن شکلات تلخ دارم اونو چیکارش کنم؟بعداظهرها اگه یکی نخورم میمیرم.

 42. سلام، ببخشید من همیشه تو باشگاه موقع ورزش با خودم یه بطری هایپ می بردم و استفاده می کردم. یه جایی
  خوندم که نباید این کار رو کرد و اصلا نوشابه های ورزشی یه چیز دیگس! این درسته؟ ممنون می شم راهنماییم کنین و اگه می شه یه مطلب درباره نوشیدنی ها موقع ورزش بزارید. ممنونم.

  • سلام مریم عزیز؛

   بله، در اون مطلب درست توضیح داده شده.
   نوشابه‌های انرژی‌زا نباید حین ورزش استفاده بشن، چرا که بعلت وجود کافئین می‌تونن باعث کم‌آبی شدید در بدن ورزشکار بشن.
   این در حالیه که نوشابه‌های ورزشی، برعکس نوشابه‌های انرژی‌زا در خودشون محرکی ندارن، بلکه مواد از دست رفته توسط تعریق رو به بدن می‌رسونن تا عضلات کارایی خودشون رو از دست ندن.
   حتما بزودی درباره‌ی این موضوع، راهنمایی منتشر می‌کنیم :)

نظر خود را بیان کنید