خبرنـامه ایمیلی

جـا نمانیـد ...! اگر هنوز در خبرنـامه ایمیلی مـا عضو نشده‌اید،
همین حـالا ثبت نام کنید.
کاهش وزن

هیچوقت برای کاهش وزن دیر نیست

هیچوقت برای کاهش وزن دیر نیست

آیا باشگاه نمی‌روید چون فکر می‌کنید دیگر در سن و سال شما کاهش وزن کمکی نمی‌کند؟ پس دوباره فکر کنید! چرا که محققان دریافته‌اند از آنجایی که کاهش وزن می‌تواند برای قلب و عروق سودمند باشد، در هر سن و سالی پر از فایده است.

پرفسور جان دنفیلد از دانشگاه لندن می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که کاهش وزن در هر سنی، منتج به سلامت بلند مدت سیستم قلبی عروقی و بهبود کلی سبک زندگی خواهد شد. همین اصل، دلیل خیلی خوبی برای کاهش وزن اشخاص چاق یا دارای اضافه وزن در هر سنی خواهد بود

تحقیقی که از آن یاد شد، بدین صورت انجام شد که رابطه‌ی تغییرات وزن بر عوامل خطرآفرین قلبی عروقی، در گروهی از مردان و زنان انگلیسی بدنیا آمده در ماس ۱۹۴۶ مورد بررسی قرار گرفت. تحقیقات نشان داد که هر شخصی که زمان بیشتری از بزرگسالی‌اش را در چاقی سپری کرده است، در زندگی آینده‌اش با مشکلات قلبی جدی تری روبرو بوده است، مشکلاتی همچون افزایش ضخامت دیواره‌ای شریان کاروتید، بالا رفتن فشار خون سیستولیک و افزایش خطر ابتلا به دیابت.

اگر افرادی که شاخص توده‌ی بدنی شان از مشخصات فردی که به شدت اضافه وزن دارد، به فردی که کمی اضافه وزن دارد نزول پیدا کند، یا اگر از مشخصات فردی که کمی اضافه وزن دارد به وزن سلامت نزول پیدا کند، در هر زمانی از بزرگسالی، حتی اگر وزنشان بعدها دوباره برگردد، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در آنها کاهش می‌یابد.

دنفیلد اضافه می‌کند که: «تحقیق ما منحصر بفرد است، چرا که ما اشخاص مورد تحقیق را برای مدتی طولانی مورد بررسی قرار دادیم، بیشتر از ۶۰ سال! بهمین دلیل است که می‌توانیم با قطعیت راجع به تاثیر تغییرات وزن در طول زندگی یک فرد نظر دهیماین تحقیق در ژورنال The Lancet Diabetes & Endocrinology به چاپ رسیده است.

پس منتظر چه هستید؟ همین حالا بهمراه بقیه‌ی اعضای خانواده دست بکار شوید و وزنتان را کم کنید! اجازه ندهید سن و سال عامل بازدارنده‌ی شما برای تناسب اندام باشد.

نظر دهید

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید