مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتکالری سوزی بیشتر و کاهش وزن در خواب

در خواب انرژی بسوزانید
(3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)

بر اساس یک تحقیق جدید، کاهش دمای محیط اتاق زمانی که خواب هستید می‌تواند سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهد. محققان در موسسه ملی بهداشت مرکز بالینی در ایالات متحده، کشف کرده‌اند اشخاصی که در اتاق سردتر می‌خوابند، نسبت به اشخاصی که در اتاق گرم‌تر به خواب می‌روند ۷ درصد انرژی بیشتری مصرف می‌کنند.

بعنوان بخشی از این تحقیق، ۳۱ فرد سالم در دو اتاق با دماهای ۲۴ و ۱۹ درجه خوابیدند، در حالیه که محققان بر میزان سوخت و ساز انرژی آنان نظارت داشتند. با توجه به مطالعه نویسنده فرانچسکو ساوریو سلی، یافته‌هایش نشان داده است که بدن‌های سردتر برای گرم نگاه داشتن خود و نگاه داشتن بدن در دمای ۳۷ درجه بیشتر فعالیت می کنند.

او نشان داد که کاهش دمای اتاق به ۱۹ درجه در زمان خواب می‌تواند در یک بازه‌ی ۲۴ ساعته‌ی خواب ۴۰۰ کیلوژول از شما بیشتر بگیرد. سلی می‌گوید: ما هنوز نمی‌دانیم که آیا بدن ما از راه دیگری مثلا افزایش اشتها یا کاهش انگیزه برای فعالیتهای ورزشی، به دنبال جبران این انرژی از دست رفته می‌گردد یا خیر.

اما اگر شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، کاهش دمای اتاق پیش از اینکه به زیر پتو بغلتید نمی‌تواند به شما صدمه‌ای بزند. بهرحال پیش از اینکه دست به کار نشوید و دمای اتاقتان را سردتر نکنید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید تا نتایج این تحقیق را ببینید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


4 دیدگاه

  1. من وقتی از خواب پا میشم بدنم عرق زیاد میکنه و دمای اتاقم گرمه آیا خوبه یا بد؟ لطفا لطفا جوابمو بدید ممنون

  2. پیشنهاد می کنم برای هر کدام از بخش ها مانند کاهش وزن یک فید جداگانه داشته باشید

نظر خود را بیان کنید