مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاترژیم های غذایی کم کربوهیدرات

۱۰ فایده رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک برای سلامتی
(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
  1. رژیم‌های کم کربوهیدرات، الگوی کلسترول LDL را بهبود می‌بخشند

لیپوپروتئین کم‌چگال (LDL) اغلب بعنوان کلسترول بد شناخته می‌شود. ثابت شده افرادی که LDL بالایی دارند، به احتمال بسیار بیشتری دچار حملات قلبی می‌شوند. با اینحال دانشمندان در حال حاضر دریافته‌اند که نوع LDL مهم است، و همه‌ی آنها مانند هم نیستند. در این مورد، اندازه‌ی ذرات مهم است.

افرادی که ذرات عمدتا کوچک دارند، ریسک بالایی برای ابتلا به حمله قلبی دارند، در حالیکه افرادی با ذرات عمدتا بزرگ، دارای ریسک پایینی هستند. مشخص شده که رژیم‌های کم کربوهیدرات، در واقع ذرات LDL را از کوچک به بزرگ تبدیل می‌کنند و در عین حال، تعداد ذرات LDL شناور در جریان خون را کاهش می‌دهند.

حرف آخر: هنگامیکه شما یک رژیم کم کربوهیدرات می‌گیرید، ذرات LDL شما از LDL کوچک (بد) به LDL بزرگ (که بی خطر است) تبدیل می‌شوند. کاهش کربوهیدرات‌ها ممکن است تعداد ذرات LDL شناور در جریان خون را نیز کاهش دهد.

  1. رژیم‌های کم کربوهیدرات، درمانی برای بسیاری از اختلالات مغز هستند

اغلب ادعا می‌شود که قند برای مغز ضروری است، و این درست است. برخی بخش‌های مغز فقط می‌توانند قند بسوزانند. به همین دلیل است که اگر ما هیچ کربوهیدراتی نخوریم، کبدمان از پروتئین قند تولید می‌کند! اما بخش بزرگی از مغز می‌تواند کتون‌ها (که در هنگام گرسنگی یا وقتیکه مصرف کربوهیدرات‌ها بسیار کم است، تشکیل می‌شوند) را نیز بسوزاند.

این مکانیسمی است که در پشت رژیم کتوژنیک قرار دارد، و چندین دهه است که از این رژیم برای درمان صرع در کودکانی که به درمان دارویی پاسخ نمی‌دهند، مورد استفاده قرار گرفته است. این رژیم در بسیاری از موارد می‌تواند صرع کودکان را درمان کند. در یک مطالعه، بیش از نیمی از کودکانی که رژیم کتوژنیک داشتند، بیشتر از ۵۰ درصد کاهش در حملات صرع را تجربه کردند و ۱۶ درصد از کودکان، دیگر تشنج نکردند.

در حال حاضر رژیم‌های بسیار کم کربوهیدرات/کتوژنیک برای سایر اختلالات مغزی از جمله بیماری آلزایمر و پارکینسون نیز، مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

پیام اصلی

چیزهای معدودی به اندازه‌ی مزایای سلامتی متعدد رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک در علم تغذیه به اثبات رسیده‌اند. این یعنی، امروزه دیگر فایده‌ی رژیم کم کربوهیدرات به اثبات رسیده است و شکی در آن نیست!

1 2 3 4 5 6
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید