خبرنـامه ایمیلی

جـا نمانیـد ...! اگر هنوز در خبرنـامه ایمیلی مـا عضو نشده‌اید،
همین حـالا ثبت نام کنید.
رژیم کم کربو
تغذیه سالـم کاهش وزن

۱۰ فایده رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک برای سلامتی

رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات برای دهه‌ها، بحث برانگیز بوده‌اند. آنها توسط کارشناسان سلامت و رسانه‌ها، بد و خطرناک جلوه داده شده‌اند. مردم معتقدند که این رژیم‌های غذایی بعلت محتوای بالای چربی‌شان، کلسترول را بالا برده و باعث بیماری قلبی می‌شوند. با اینحال زمانه تغییر کرده است…

از سال ۲۰۰۲، بیش از ۲۰ مطالعه انسانی روی رژیم‌های کم کربوهیدرات انجام شده است. تقریبا در هر یک از این مطالعات، رژیم‌های کم کربوهیدرات از سایر رژیم‌هایی که با آنها مقایسه شدند، پیشی جستند. رژیم کم کربوهیدرات، نه تنها باعث کاهش وزن بیشتر می‌شود، بلکه اکثر فاکتورهای خطر از جمله کلسترول را بطور عمده بهبود می‌بخشد! در اینجا ۱۰ فایده رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات و کتوژنیک را برای سلامتی بیان می‌کنیم:

۱. رژیم‌های کم کربوهیدرات، اشتهای شما را سرکوب می‌کنند (از یک راه خوب)

گرسنگی، بدترین اثر جانبی رژیم گرفتن است. این، یکی از دلایل اصلی است که چرا بسیاری از افراد، احساس بدبختی! می‌کنند و در نهایت، دست از رژیم غذایی‌شان بر می‌دارند. یکی از بهترین چیزها در مورد رژیم کم کربوهیدرات، آن است که این رژیم منجر به یک کاهش اتوماتیک در اشتها می‌شود.

مطلب مرتبط:  میزان پیشنهادی مصرف کربوهیدرات

مطالعات نشان می‌دهند که وقتی افراد، کربوهیدرات را کاهش داده و چربی و پروتئین بیشتری می‌خورند، در نهایت کالری بسیار کمتری مصرف می‌کنند. در واقع هنگامیکه محققان، رژیم‌های کم کربوهیدرات و کم چربی را در مطالعات با هم مقایسه می‌کنند، مجبورند کالری در گروههای کم چرب را به شدت محدود سازند تا نتایج، قابل مقایسه شوند.

حرف آخر: هنگامیکه افراد کربوهیدرات‌ها را کاهش می‌دهند، اشتهای آنها کم می‌شود و اغلب در نهایت بدون تلاش کردن، کالری‌های بسیار کمتری می‌خورند.

نظر دهید

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید