مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات

محاسبه‌گر وزن ایده‌آل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]این محاسبه‌گر، بر اساس قد و جنسیت شما، وزن مناسب شما را تخمین می‌زند. در این محاسبه گر، سعی شده تا از فرمول‌هایی استفاده گردد که اغلب متخصصین تغذیه از آنها بهره می‌برند. در حال حاضر، در دنیا از چند فرمول مشخص برای محاسبه‌ی وزن ایده آل استفاده می‌شود. ما با استفاده از تمام فرمول‌های محبوب، وزن ایده آل شما را محاسبه خواهیم کرد.

کافیست تا در فرم زیر قد خود را وارد نمایید، و جنسیت خودتان را تعیین کنید.[/vc_column_text][vc_column_text][CP_CALCULATED_FIELDS id=”3″][/vc_column_text][vc_column_text]فرمول‌های به کار رفته در محاسبه‌گر بالا، همگی مخصوص افراد بالای ۱۸ سال است. برای محاسبه‌ی وزن ایده‌آل کودکان و نوجوانان، لطفا جداول زیر که توسط «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها» تدوین شده را ملاحظه بفرمایید.

۱. جدول مخصوص پسران از سن ۲ تا ۲۰ سال
۲. جدول مخصوص دختران از سن ۲ تا ۲۰ سال

فرمول‌های محاسبه‌ی وزن ایده‌آل

فرمول Hamwi

این فرمول، در ابتدا به هدف تعیین دوز داروها برای بیماران تهیه شد.

فرمول Devine

این فرمول هم مانند فرمول Hamwi، ابتدا برای مصارف پزشکی اختراع شد. اما به مرور زمان فراگیر شده و امروز بعنوان فرمول تعیین وزن ایده‌آل در سراسر دنیا استفاده می‌شود.

فرمول Robinson

این فرمول با ایجاد تغییراتی در فرمول Devine بوجود آمد.

فرمول Miller

این فرمول هم با تغییراتی بر فرمول Devine اختراع شد، و تفاوتش با فرمول‌های دیگر این است که نتایجش به طور چشم گیری بیشتر است.

محدوده‌ی سالم BMI

سازمان سلامت جهانی، توصیه می‌کند که BMI (شاخص توده‌ی بدنی) شما چه مرد باشید و چه زن، باید در محدوده‌ی ۱۸.۵ تا ۲۵ باشد. ما بر همین اسا، نسبت به قد شما، وزن حداقلی و حداکثری سالم شما را نیز تخمین زده‌ایم.[/vc_column_text][vc_separator][vc_custom_heading text=”سوالی دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید” font_container=”tag:h3|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_btn title=”تماس با ما” color=”warning” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Ffitnessmagazine.ir%2Fcontact-us%2F|title:%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3%20%D8%A8%D8%A7%20%D9%85%D8%A7|target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]