کالری مواد غذاییشاخص توده بدنی

کوه پارک مشهد بهترین مکان برای ورزش

رپورتاژ آگهی

در این روزها در سرتاسر شهر مشهد می ‌توانید بیلبوردهای تبلیغاتی در رابطه با کوه پارک مشهد را مشاهده کنید. کوه پارک، پروژه ‌ای است که قرار است در مساحت 2 میلیون متر مربع افتتاح شود. این پروژه قرار است در بخش دامنه کمربندی جنوبی احداث شده و فضایی را به وجود آورد تا مردم بتوانند از طبیعت این منطقه استفاده کنند.

پروژه ساخت کوه پارک شهر مشهد به قدری حائز اهمیت است که مدیران شهر مشهد تمام انرژی خود را صرف ساخت و به اتمام رساندن این پروژه بسیار مهم کرده اند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با پروژه کوه پارک ‌مشهد آشنا کرده و در رابطه با این پروژه بسیار مهم صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به پروژه کوه پارک مشهد انداخته و اطلاعات بیشتری در مورد آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کوه پارک مشهد کجاست

کوه پارک مشهد کجاست

کوه پارک مشهد به عنوان یک منطقه تفریحی و گردشگری در ارتفاعات جنوبی شهر مقدس مشهد و در انتهای خیابان دلاوران واقع شده است. طول مسیر این مجموعه بسیار بزرگ از انتهای خیابان دلاوران آغاز شده و تا انتهای لادن ادامه پیدا می کند.

این منطقه به دلیل کم بودن مناطق تفریحی و گردشگری در شهر مشهد شرایط بسیار خاصی دارد. مناطق تفریحی و گردشگری فعال در شهر مشهد امروزه تنها محدود به مناطق ییلاقی چون ترقوه و شاندیز است و از همین رو پروژه کوه پارک مشهد اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

همین موضوع سبب شده تا بر روی پروژه کوه پارک شهر مشهد سرمایه‌ گذاری بسیار زیادی انجام شود و شهرداری شهر مقدس مشهد سعی دارد تا با ایجاد امکانات مختلف رفاهی و گردشگری، کوه پارک مشهد را تبدیل به پروژه عام‌ المنفعه کند تا مردم شهر مشهد و گردشگرانی که وارد این شهر زیبا می شوند بتوانند به صورت آزاد و رایگان از امکانات کوه پارک مشهد استفاده کنند.

در حال حاضر بخش هایی از کوه پارک‌ مشهد ساخته شده است ولی بخش های دیگری همچنان حالت بکر خود را دارد، ولی شاهد شروع پروژه به صورت جدی در این منطقه هستیم و همین موضوع سبب می ‌شود تا در چند سال آینده این منطقه دستخوش تغییر شده و از حالت فعلی خود خارج شود. سرمایه گذاری در این منطقه می ‌تواند در آینده سود بسیار زیادی را برای افراد فعال در این پروژه به همراه داشته باشد.

کوه پارک مشهد کجاست

دلایل ساخت کوه پارک مشهد

همان طور که گفته شد، شهر مقدس مشهد به دلیل کم بود مناطق تفریحی و گردشگری، در این زمینه دچار مشکل است و به همین دلیل کوه پارک مشهد اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

این منطقه که در واقع یک پارک کوهستانی در ارتفاعات جنوبی مشهد است، قرار است با داشتن جنگل مصنوعی و دست ساز، تبدیل به یکی از بخش ‌های بسیار مهم شهر مشهد شده و در واقع از آن به عنوان ریه های تنفسی کلان شهر مشهد یاد شود. از مهم ترین موضوعاتی که باعث شده تا پروژه کوه پارک مشهد اهمیت بسیار زیادی پیدا کند، فضای سبز فوق العاده ای است که در این بخش از شهر مشهد قرار است به وجود آید.

به صورت کلی کوه پارک مشهد قرار است تبدیل به یک منطقه تفریحی فوق العاده و خاص شود، از مهم ‌ترین امکاناتی که در این منطقه در حال اضافه شدن است، می‌ توان به سینما ماشین، رستوران سیار، پارکینگ خودرو، فضایی برای دوچرخه سواری و کوه پیمایی، آبشار مصنوعی و… اشاره کرد.

در حال حاضر این پروژه بسیار مهم و استراتژیک نسبت به ابتدای کار خود پیشرفته کرده است، اما باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشت که هنوز هم راه طولانی تا رسیدن به ۱۰۰ درصد پروژه کوه پارک فاصله وجود دارد.

در حال حاضر هنوز شاهد مشکلات مختلفی در این منطقه هستیم که از مهم ترین آن ها می توان به نداشتن آنتن دهی مناسب، وضعیت نامناسب سرویس ‌های بهداشتی و… اشاره کرد. اما باید به این موضوع توجه داشت که آینده پروژه کوه پارک ‌مشهد درخشان است و به هیچ عنوان نباید توقع داشت که این منطقه به شکل فعلی خود باقی بماند، بلکه باید به آینده این منطقه امیدوار بود چرا که آینده این منطقه با توجه به سرمایه گذاری مدیران شهر مشهد بسیار درخشان خواهد بود.

کوه پارک مشهد کجاست

چند درصد از پروژه عظیم کوه پارک مشهد انجام شده است

اگر علاقه مند هستید تا به واسطه تور مشهد سایت لحظه آخر به این شهر سفر کرده و از منطقه کوه پارک دیدن کنید، باید به این نکته اشاره کرد که هنوز این منطقه و پروژه آن به 100 نهایی خود نرسیده است ولی شاهد پیشرفت بسیار زیادی در این منطقه هستیم  و امکانات مختلفی در این فضا به وجود آمده است که می تواند مقصد مناسبی برای گردش و تفریح مردم مشهد و گردشگران باشد.

بخش های بسیار زیادی از مسیر این منطقه افتتاح شده است، بخش مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری کوهستان پارک مشهد نیز در حال حاضر فعال است. از سوی دیگر چند بوستان مختلف مانند بوستان لویزان، بوستان آبشار، بوستان خورشید و… به صورت کامل افتتاح شده و بخش های دیگری نیز با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال آماده سازی هستند.

می‌ توان انتظار داشت که در آینده، کوه پارک مشهد منطقه فوق‌ العاده‌ ای برای اشتغال زایی و رونق اقتصادی شهر مشهد شود. ایجاد مراکز مختلف اقتصادی می ‌تواند به رشد کوه پارک مشهد کمک کند.

عزم جدی شهرداری مشهد برای ایجاد این پروژه می‌ تواند ما را امیدوار کند که کوه پارک مشهد در آینده ای نه چندان دور تبدیل به یکی از برترین و بزرگترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران شود.

وضعیت فعلی کوه پارک مشهد

در حال حاضر گردشگران می ‌توانند از منطقه کوه پارک بازدید کنند زیرا قسمت های بسیار زیادی از این منطقه در حال فعالیت هستند. شما می توانید زمانی که در شهر مشهد هستید، برای گذراندن اوقات خود به منطقه کوه پارک رفته و از فضای سبز و طبیعت دلنشین این منطقه از شهر مشهد استفاده کنید. برای افرادی که تفریح و لذت و گردش در طبیعت برای آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد، منطقه پارک بهترین گزینه به حساب می ‌آید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *