مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتبهترین کفپوش برای سالن ورزشی خانگی شما چیست؟

رپورتاژ آگهی؛

آیا تا به حال سعی کرده اید اتاق کوچکی از خانه را به ورزش اختصاص دهید؟ همه ما می دانیم تمرینات روزمره چه تاثیر شگرفی می تواند در سلامتی و شادابی ما داشته باشد، اما زمانی که به فکر آن می افتیم سختی های پیدا کردن زمان برای رفتن به سالن های ورزشی، هزینه عضویت و … مانع از اقدام ما می شود.

امروزه دیگر نیازی نیست برای ورزش به سراغ سالن های ورزشی، کلاس های عمومی یا مربی خصوصی بروید. کافی است بخشی از محیط خانه را به عنوان سالن ورزشی خانگی آماده کنید. موضوعات مختلفی در تعیین چیدمان اتاق ورزش شما حائز اهمیت است، برای مثال شما چه ورزشی را انتخاب کرده اید؟ آیا نیاز به تجهیزات ورزشی دارید؟ محیط بزرگی نیاز دارید یا یک مت ورزشی برای شما کفایت می کند؟

داشتن یک سالن ورزشی خانگی هیجان انگیز است، اما چالش بزرگی در این میان پیدا می شود؟ ایمنی شما!

می دانیم که تمرینات ورزشی خطراتی با خود به همراه دارند، این خطرات می تواند یک سقوط کم ارتفاع بر سطح زمین سخت باشد. بنابراین بسیار مهم است که اتاق ورزشی خود را ایمن طراحی کنید.

فاکتورهای ایمنی سالن ورزشی خانگی

دکوراسیون تعیین کننده اصلی ایمنی سالن های ورزشی است. عدم حضور دستگاه های آسیب زننده و قطعات تیز مانند چاقو و قیچی بسیار مهم است. اما هیچ یک از این موارد به عنوان فاکتور اصلی شناخته نمی شوند. پس چه عاملی میزان ایمنی شما را تعیین می کند؟ کفپوش ورزشی!

گاها وقتی افراد با این پاسخ مواجه می شوند، کمی تعجب می کنند. متاسفانه کفپوش ورزشی هنوز جایگاه خود را در میان ورزشکارهای آماتور پیدا نکرده است. فرش و موکت کفپوش هایی است که هنوز برای تمرین کردن استفاده می شوند. آمارها نشان می دهد که کفپوش نامناسب منشا درصد قابل توجهی از آسیب های ورزشی است.

تنها بدانید که کفپوش ورزشی می تواند ضامن حفظ سلامتی شما در قبال خطرات احتمالی ناشی از تمرین کردن باشد.

 تنوع گسترده ای از کفپوش های ورزشی در بازار ایران موجود است. کدام یک را مناسب می دانید؟ تصمیم گیری درخصوص کفپوش ورزشی باید براساس شرایط شما صورت گیرد. از مهم ترین های این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چه ورزشی را انتخاب کرده اید؟ بدنسازی یا یوگا؟
 • بودجه شما چه قدر است؟
 • زیبایی و دکوراسیون اتاق ورزشی برای تان اهمیت دارد یا تنها به کیفیت توجه می کنید؟
 • راحتی کفپوش برای تان چه اندازه مهم است؟

در ادامه مقاله دو کفپوش رایج ورزشی را مورد بررسی قرار می دهیم. با استفاده از اطلاعات ارائه شده می توانید کفپوش مناسب خود را انتخاب کنید.

 1. کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی تنها گزینه مناسب برای بدنسازی است. کفپوش گرانولی در دو قالب کفپوش گرانولی تایل و کفپوش گرانولی رول ارائه می شود. در ابتدا ممکن است گمان کنید که تنها تفاوت کفپوش گرانولی رولی با کفپوش گرانولی تایلی در ظاهر و قالب تولید این دو نوع کفپوش گرانولی است. اما باید در نظر داشته باشید که همین یک تفاوت به ظاهر بی اهمیت تفاوت گسترده ای را میان این دو نوع کفپوش گرانولی ایجاد می کند.

مزایای کفپوش گرانولی

 • کفپوش گرانولی از کفپوش های ورزشی مقرون به صرفه و اقتصادی است.
 • نصب کفپوش گرانولی پروسه پیچیده ای نیست. کفپوش گرانولی برای نصب تنها نیاز به کمی تجربه نصاب دارد. لازم به ذکر است اگر کفپوش گرانولی به درستی نصب نشود نمی تواند کیفیت موردانتظار ما را برآورده کند.
 • طول عمر کفپوش گرانولی مثال زدنی است. اگر به درستی از کفپوش گرانولی مراقبت کنید می تواند تا 20 سال برای شما به خوبی کار کند. این رقم با نگهداری اصولی از کفپوش گرانولی افزایش پیدا می کند.
 • کفپوش گرانولی آنتی باکتریال است. با توجه به قابلیت ضدآب بودن کفپوش گرانولی، هیچ گاه باکتری و میکروب در کفپوش گرانولی رشد نخواهد کرد. با توجه به اینکه سالن های ورزشی عمدتا مرطوب هستند و بیماری ها به راحتی شایع می شوند استفاده از کفپوش گرانولی که آنتی باکتری باشد بسیار مهم است.
 • کفپوش گرانولی به عنوان عایق صوتی عمل می کند. برخی از ورزش ها سر و صدای زیادی تولید می کند. اگر در ساختمان زندگی می کنید باید بتوانید سر و صدای ناشی از تمرین کردن را حذف کنید. خوشبختانه کفپوش گرانولی این کار را برای شما انجام می دهد.

معایب کفپوش گرانولی

 • کفپوش گرانولی عمدتا در رنگ های تیره مانند مشکی، سرمه ای، آبی ارائه می شود. اگر بخواهید رنگ روشنی برای کفپوش گرانولی خود داشته باشید ممکن است با افزایش قیمت کفپوش گرانولی مواجه شوید.
 • کفپوش گرانولی عایق حرارتی نیست. بنابراین اگر قصد دارید سالن خود را در محیطی سرد تاسیس کنید، باید بدانید که استفاده از کفپوش گرانولی نمی تواند هیچ تاثیری در تغییر دمای محیط داشته باشد.
 1. کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی همواره یکی از محبوب ترین و رایج ترین کفپوش های ورزشی بوده است. کفپوش تاتامی را می توان در پازل های کوچک تک نفره برای تمریناتی مانند یوگا و پیلاتس و یا در پازل های بزرگ تر برای هنرهای رزمی مانند جودو استفاده کرد.

کفپوش تاتامی که از فوم Eva تولید می شود، با خاصیت ارتجاعی خود از احتمال آسیب دیدن ورزشکار جلوگیری می کند. طبق آمارهای چند سال اخیر کفپوش تاتامی همواره اولین گزینه برای کفپوش سالن های ورزشی بوده است. کفپوش تاتامی درصد قابل توجهی از بازار کفپوش های ورزشی را به خود اختصاص داده است.

مزایای کفپوش تاتامی

 • کفپوش تاتامی کمترین قیمت را در میان کفپوش های ورزشی به خود اختصاص داده است.
 • نرمی و راحتی کفپوش تاتامی حس آرامشی را به ورزشکار در حین تمرین القا می کند. لازم به ذکر است که نرمی کفپوش تاتامی نشات گرفته از مواد اولیه آن می باشد.
 • فوم Eva به عنوان ماده اولیه کفپوش تاتامی جذب شوک بالایی دارد. این ویژگی از کفپوش تاتامی تعیین کننده اصلی حفاظت از ورزشکار است.
 • کفپوش تاتامی تنها برای سالن های ورزشی استفاده نمی شود. در بسیاری از محیط های دیگر مانند اتاق کودک، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، کفپوش مهدکودک و … از کفپوش تاتامی استفاده می شود.

معایب کفپوش تاتامی

 • کفپوش تاتامی تحمل وزن سنگین را ندارد. اگر تجهیزات سنگین را روی کفپوش تاتامی قرار دهید، تاتامی به راحتی برش می خورد و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.
 • نصب کفپوش تاتامی آسان است اما به دلیل اینکه برای نصب باید پازل های تاتامی را در کنار هم قرار دهید، این فرآیند ممکن است کمی وقت گیر شود.

نتیجه گیری

کفپوش گرانولی و کفپوش تاتامی هر دو برای سالن های ورزشی استفاده می شود. انتخاب از میان این دو به میزان ماندگاری مدنظر شما، بودجه، رشته ورزشی انتخابی و درنهایت سلیقه شما بستگی دارد. درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر درخصوص انتخاب کفپوش ورزشی می توانید با کارشناسان فومینو تماس حاصل فرمایید.

02188394524 – 09120191045

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید