کالری مواد غذاییشاخص توده بدنی

تجهیزات استخری و شرایط باز شدن استخرها در کرونا (covid-19)

رپورتاژ آگهی

استفاده از تجهیزات استخری در شرایط کرونا

ویروس CIVID-19 در یک سالی که گذشت زندگی و مشاغل و کسب و کارهای زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. تعطیلی بسیاری از اماکن تاثیرمنفی در زندگی و کسب و کارها به وجود آورده است. یکی از این مشاغل و اماکن که بسیار تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته است، استخرهای شنا می باشد که تجهیزات استخر مختلفی برای رفع این مشکل تست شده است..

دانشمندان هنوز نمی دانند که آیا COVID-19 می تواند با استفاده از آبهای تفریحی به انسان سرایت کند یا خیر. مکان هایی که برای شنا ، بازی و استراحت در آب از آنها استفاده می کنیم، عبارتند از، سواحل – مناطق شنا در اقیانوس ها ، دریاچه ها و دیگر آبهای طبیعی –  استخرها ، زمین های بازی آب و وان های آبگرم. هیچ مدرکی وجود ندارد که SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، از طریق آب در این مکانها به مردم سرایت کند.

 سازمان کنترل و پیشگیری بیماری ها CDC آمریکا برای جلوگیری از انتشار این ویروس در هنگام استفاده از استخرها و آبهای آزاد دستورالعمل هایی را ارائه کرده است. در زیر به بررسی این دستورالعمل ها می پردازیم تا در هنگام استفاده از این استخر با رعایت این پروتوکل ها از آلوده شدن به ویروس کرونا در امان باشید.

دستورالعمل های CDC  برای استفاده از استخر

استفاده از تجهیزات استخری در شرایط کرونا

قبل از هر اقدامی، مطمئن شوید که کارکنان استخر و مراجعه کنندگان  از روش های ایمن شنا همراه با فاصله فیزیکی  و اقدامات پیشگیرانه روزمره برای محافظت از خود پیروی می کنند. یک تصویر گرافیکی از مکان های پرخطر و کم خطر در ساحل تهیه کنید. خطر در جایی که افراد از نظر اجتماعی فاصله دارند و از ماسک استفاده می کنند کمتر است. و در سواحلی که شلوغ است و افراد نمی تواند فاصله اجتماعی را با دیگران رعایت کنند، بیشتر است.

نکته:در داخل یا خارج از آب ، حداقل 1.5 متر از افرادی که با آنها زندگی نمی کنید فاصله داشته باشید.

طبق تصورات و شواهد نشان داده شده، این ویروس از طریق قطره های تنفسی در هنگام سرفه ، عطسه یا مکالمه توسط فرد آلوده ، به فرد دیگر منتقل می شود. این قطرات می توانند در دهان یا بینی افرادی که در نزدیکی آنها هستند یا در ریه ها هنگام استنشاق هوا، قرار گیرند. ویروس همچنین ممکن است از سطح آلوده و توسط دست  به بینی ، دهان یا احتمالاً چشم ها منتقل شود. افراد آلوده می توانند ویروس را گسترش دهند چه علائم داشته باشند و چه نداشته باشند.

خوشبختانه اقدامات مختلفی وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به ویروس و یا انتشار آن هنگام رفتن به مناطق عمومی شنا مانند سواحل ، استخرها ، زمین های بازی آب و وان های آبگرم انجام دهید.

در ذیل با دستورالعملهای ارائه شده سازمان CDC آشنا می شوید.

ملاحظات مربوط به استفاده کنندگان از استخر

 • اگر علائم COVID-19 دارید یا آزمایش COVID-19 شما مثبت شده است یا منتظر نتایج آزمایش COVID-19 هستید یا اخیراً در کنار فرد آلوده به ویروس COVID-19 قرار گرفته اید، در خانه بمانید.
 • بررسی کنید که آیا فضای شنای عمومی ، استخر ، زمین بازی آب یا وان آب گرم تجهیزات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس را دارد یا خیر.
 • به همراه داشتن وسایلی که به سلامتی شما و دیگران کمک می کند، مانند ماسک، ضرعفونی کنده دست، دستمال های ضدعفونی کننده.
 • در داخل و خارج آب فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید. چه در داخل آب باشید و چه در خارج از آن ، حداقل 1.5 متر از افراد فاصله داشته باشید.
 • از شنا کردن در مناطقی که نمی توانید فاصله اجتماعی با دیگران را رعایت کنید، اجتناب کنید.
 • در داخل آب از ماسک استفاده نکنید و در خارج از استخر ماسک بزنید. در مورد کودکان، افراد مسن یا اشخاصی که مشکل تنفسی دارند و قادر به استفاده از ماسک بدون کمک نیستند، از ماسک استفاده نکنید.
 • استفاده از ماسک، به خصوص در جاهایی که رعایت فاصله اجتماعی ممکن نیست، بسیار مهم است.
 • دست ها را مرتبا بشویید و از استراک گذاری وسایل خود با دیگران خودداری کنید. دستان خود را به مدت حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید ، به خصوص قبل از خوردن یا نوشیدن و هنگام ورود و ترک محل شنا. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، از ضد عفونی کننده دست با الکل حداقل 60٪ استفاده کنید و تا خشک شدن دست بمالید.
 • ضد عفونی کننده های دست در هنگام کثیف و چرب بودن دست ها کارایی چندانی ندارند ، بنابراین قبل از استفاده از آنها، ماسه یا خاک را پاک کنید.
 • از به اشتراک گذاشتن مواردی مانند غذا ، تجهیزات ، اسباب بازی ها و وسایل با افرادی که با شما زندگی نمی کنند خودداری کنید.
 • اگر ماسک استفاده نکرده اید ، حتماً سرفه ها و عطسه ها را با دستمال یا داخل آرنج خود بپوشانید ، بافت را در سطل آشغال بیندازید و بلافاصله دستان خود را بشویید ، یا اگر آب و صابون در دسترس نیست ، از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید.

ملاحظات مربوط به استخرداران

 • تمامی مراجعه کنندگان، شناگران و کارکنان را تشویق کنید، که مرتبا دست های خود را بشویند و یا از ضد عفونی کننده ای که حداقل 60٪ الکل دارد استفاده کنند و هنگام سرفه و عطسه دهان خود را بپوشانند.
 • هر زمان که مردم در آب نیستند ، آنها را به استفاده از ماسک های پارچه ای که دهان و بینی خود را با آن پوشانده اند تشویق کنید. همه هنگام رسیدن به استخر ، آماده سازی روی عرشه و تا زمانی که وارد آب شوند باید ماسک بزنند.
 • مردم نباید از ماسک های پارچه ای در آب استفاده کنند زیرا ممکن است نفس کشیدن هنگام خیس بودن مشکل باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که فاصله فیزیکی در هر خط (۱.۵ متر) بین شناگران رعایت شده است.
 • از جمع شدن شناگران در انتهای خطوط در طول تمرین یا هنگام دور شنا ، جلوگیری کنید.
 • حداقل و هر روز اجسام مشترک را قبل و بعد از هر بار استفاده ، تمیز و ضد عفونی کنید.
 • از عملکرد صحیح سیستم های تهویه فضاهای داخلی اطمینان حاصل کنید. قبل از فعالیت یا رقابت ، گردش هوا یا مبادله هوای خارج را افزایش دهید.
 • با باز كردن پنجره ها و درها ، استفاده از فن ها یا روش های دیگر ، تا حد ممكن گردش هوا را افزایش دهید. در صورت عدم وجود در و پنجره، ایمنی کارکنان ، مراجعان یا شناگران در خطر است.
 • اگر از تجهیزات تهویه قابل حمل مانند فن استفاده می شود ، گامهایی را بردارید که میزان دمش هوا از یک شخص مستقیماً به شخص دیگر را به حداقل برسانید تا گسترش احتمالی ویروسهای موجود در هوا یا ذرات معلق در هوا را کاهش دهید. از فن ها باید برای فشار دادن هوا به بیرون ، نه فضای اتاق استفاده شود.

استفاده از تجهیزات استخرها در کرونا

استفاده از تجهیزات استخری در شرایط کرونا

استفاده از استخرها پس از یک مدت طولانی تعطیلی ، ممکن است دارای مشکلاتی باشد. بررسی استخر و تجهیزات استخر دارای اهمیت بسیاری است. پس قبل از آنکه نکات مربوط به استخر در مورد ویروس کرونا را رعایت کنید، ابتدا تجهیزات استخر خود از جمله:

 • فیلتر استخر

 • پمپ استخر

 • کلرزن استخر

 • جاروی استخر

 • سیستم گرمایشی استخر

و سایر تجهیزات مورد استفاده در استخرتان را بررسی کنید. اگر تجهیزات استخرتان دچار آسیب دیدگی شده است و نیاز به تعویض یا تعمیر دارید، سایت https://digipoolmarket.com/ آماده مشاوره و راهنمایی جهت خرید تجهیزات استخر مناسب برای استخرتان است.امیدواریم با اتمام و ریشه کن شدن ویروس COVID-19 در سراسر جهان تمامی افراد بتوانند به روال عادی زندگی خود بازگردند و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهانی عاری از ویروس داشته باشیم.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *