مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتراه حل خانگی ساده برای خلاص شدن از شر بوی بد کفش

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بعضی جاها بوهای عجیب و غریبی می دهند؟ معمولا هر زمانی که در جایی چند قفسه کفش وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که بوی خاصی به مشام برسد که غیر قابل اجتناب است. آن بو مربوط به کفش های بد بو است. البته اگر پاهایی که کفش ها را می پوشند، بد بو نباشند، کفش ها نیر بوی بد نخواهند گرفت. بسیاری از مردم هر روز با این مشکل دست به گریبانند اما برخی مردم آن را نمی پذیرند، در حالی که بقیه سعی کرده اند از شر آن خلاص شوند، اما نتوانستند. به منظور کسب آگاهی بیشتر از راه های مختلفی که می توان بوی بد کفش را از بین برد، اول از همه باید از دلایل بد بو شدن پاها مطلع شوید.

علل شایع بوی بد کفش

۱- باکتری ها

این، علت شماره یک بوی کفش است. هنگامی که باکتری ها داخل کفش گیر می افتند، به طور خودکار در هر زمانی که پوشیده شوند، به پاها خواهند چسبید مخصوصا بدون پوشیدن جوراب. اگر کفش ها مرطوب باشند، باکتری ها راحت تر در آنها رشد می کنند.

۲- عرق

پاهای افراد در برخی موارد، زیاد عرق می کنند. این باعث رشد باکتری ها و احتمالا حتی چند برابر شدن شان می شود.

۳- سایر مشکلات پا

بعضی وقت ها بوی بد توسط یک زخم که عفونی شده، ایجاد می شود. اگر چنین زخمی دارید که به توجه نیاز دارد، بلافاصله مراقبت های لازم را انجام دهید.

راه حل های خانگی برای خلاص شدن از شر بوی بد کفش

اصلی ترین کاری که دوست دارید در حال حاضر انجام دهید، خلاص شدن از شر بوی بد کفش است که به مشامتان می رسد و سایر افراد نیز می توانند آن را حس کنند به خصوص وقتی کفش هایتان را بیرون می آورید.

۱- جوش شیرین

شما احتمالا این را نمی دانید اما جوش شیرین می تواند به عنوان یک رفع کننده بوی بد برای کفش ها و گاهی اوقات حتی برای پاها عمل کند. فقط فراموش نکنید که در صبح، جوش شیرین را از داخل کفش ها بیرون بیاورید، در غیر اینصورت ممکن است به سختی بتوانید برای دیگران توضیح دهید که چرا ذرات سفیدی روی جوراب یا پاهایتان وجود دارد.

– پس از استفاده از کفش هایتان، مقداری جوش شیرین در هر کدام از آنها بپاشید.

– اجازه دهید در طول شب در کفش تان باقی بماند.

– در صبح، جوش شیرین را از کفش ها بیرون بریزید، به خصوص اگر قرار است از آنها استفاده کنید.

۲- اسانس ها

این روزها، اسانس های مختلفی در بازار وجود دارند. می توانید از بین آنها روغن اوکالیپتوس، میخک یا درخت چای انتخاب کنید. هر اسانسی که انتخاب می کنید، به از بین بردن بوی باکتری های موجود در کفش کمک خواهد کرد.

– مقداری اسانس در داخل کفش بریزید.

– برای کمک به خلاص شدن از شر بوی بد، چند عدد کاغذ نیز داخل کفش قرار دهید.

– اجازه دهید برای چند ساعت داخل کفش بمانند. برخی ترجیح می دهند که آنها را در تمام طول شب در کفشهایشان بگذارند.

۳- الکل

اگر یک مایع وجود داشته باشد که باکتری ها بیشتر از همه از آن متنفر باشند، آن الکل است. کاملا مسلم است که باکتری و الکل با هم ترکیب نمی شوند و این، یک دلیل خوب است که چرا باید الکل به عنوان یک راه حل خانگی برای کمک به خلاص شدن از شر بوی بد کفش، مورد استفاده قرار گیرد. گذشته از این واقعیت که الکل می تواند به از بین بردن بوی کفش ها کمک کند، می تواند به عنوان یک ضدعفونی کننده نیز عمل کرده و باکتری و آلودگی را در یک زمان از بین ببرد.

– مقدار کافی الکل در داخل کفش بمالید. به یاد داشته باشید که از مالیدن الکل روی ناحیه بیرونی کفش اجتناب کنید، به خصوص اگر از چرم ساخته شده است. چرا که ممکن است باعث آسیب رساندن به چرم شود.

– کفش آغشته به الکل را در جایی قرار دهید که مقدار هوای کافی بتواند به از بین بردن باکتری ها کمک کند.

– این پروسه را به هر تعداد دفعات ممکن انجام دهید، چون این کار به از بین بردن امکان رشد باکتری در یک سرعت ثابت کمک خواهد کرد.

۴- جوراب

هیچ چیز نمی تواند بهتر از پوشیدن جوراب، به جلوگیری از بوی بد کفش کمک کند. ممکن است در برخی اوقات وسوسه شوید که جوراب نپوشید، چون به کفش هایتان نمی آید. همچنین احتمال دارد چون جوراب باعث می شود احساس گرما کنید، نخواهید که آن را بپوشید. اما این، بهترین کاری است که می توانید برای کمک به خلاص شدن از شر بوی بد کفش انجام دهید.

– مطمئن شوید که یک جفت جوراب تمیز می پوشید.

– قبل از پوشیدن کفش هایتان، جوراب تان را به پا کنید.

– پس از استفاده از جوراب، آن را به طور کامل بشویید. توصیه نمی شود که همان جفت جوراب را پشت سر هم بپوشید.

۵- چای سیاه کیسه ای

یکی از کارهایی که می توانید برای خلاص شدن از شر باکتری هایی که در داخل کفشتان زندگی می کنند انجام دهید، استفاده از چای های سیاه کیسه ای است. دلیل اصلی که چرا آنها می توانند موثر باشند، به دلیل محتوای آنهاست. چای های سیاه کیسه ای حاوی تانن هستند که این ماده در کشتن باکتری هایی که می توانند در داخل کفش وجود داشته باشند، بسیار موثر است.

– چای کیسه ای را ب مدت چند دقیقه در آب جوش بگذارید.

– چای کیسه ای را بیرون بیاورید و قبل از گذاشتن در کفش، اجازه دهید برای چند دقیقه خشک شود.

– بگذارید به مدت یک ساعت یا بیشتر، داخل کفش بماند.

– آب اضافه باقی مانده در کفش را به وسیله یک چای کیسه ای پاک کنید.

۶-  شستن پاها

برای کمک به خلاص شدن از شر باکتری های بالقوه، پاها باید تمیز شوند. معمولا هنگامی که شستن پاها به طور منظم انجام نشود، باکتری ها رشد کرده و چندین برابر می شوند. به یاد داشته باشید زمانی که باکتری ها تکثیر می شوند، این بو قوی تر و تندتر می گردد.

– قبل از پوشیدن کفش ها، مطمئن شوید که پاهایتان خشک هشتند.

– پس از پوشیدن کفش، پاها را کاملا با آب و صابون ملایم بشویید.

– پاها را به خوبی خشک کنید.

– این کار می تواند به هر تعداد دفعات لازم انجام شود.

۷- ورقه های خشک کن

اگر می دانید که قرار است برای یک مدت طولانی کفش به پا داشته باشید و کمی نگران بیرون آوردن کفشتان در یک مکان عمومی هستید، می توانید همیشه از ورقه های خشک کن استفاده کنید. این ورقه ها می توانند در هنگامی که کفش ها پوشیده می شوند، داخل آنها قرار داده شوند.

– قبل از پوشیدن کفش ها، ورقه های خشک کن را داخل آنها قرار دهید.

– آنها را به راحتی بپوشید، چون به وزن کفش تان اضافه نمی کنند. همچنین آنقدر راحت هستند که به سختی آنها را احساس خواهید کرد.

– پس از استفاده، آنها را دور بیندازید.

۸- پودر بچه

پودر بچه، کاربردهای بسیاری دارد. یکی از آنها، اطمینان از آن است که بوی بد پا گرفته شده و بوی خوبی می دهد، پودر بچه معمولا در عطرهای مختلفی وجود دارد. بهتر است از پودرهای بچه با رایحه های خیلی تند اجتناب کنید زیرا این ممکن است بوی بد کفش را تشدید کند.

– قبل از پوشیدن کفش، به پاها پودر بچه بزنید.

– گاهی اوقات به پاها پودر بزنید، به خصوص اگر در حال حاضر شروع به تعریق کرده اند.

– مطمئن شوید آنقدر پودر بچه به پاهایتان نمی زنید که مشخص باشد.

۹- کفش ها را فریز کنید

اگر هیچ یک از موارد موثر نبودند و شما تمام راه حل های خانگی دیگر را امتحان کرده اید اما بوی بد کفش تان همچنان باقی است، کاری که می توانید انجام دهید، فریز کردن آنهاست.

– کفشها را در کیسه های پلاستیکی زیپ دار که از کفش ها در برابر سرمای شدید داخل فریز حفاظت خواهند کرد، قرار دهید.

– برای کمک به از بین بردن باکتری ها، کیسه را در طول شب در داخل فریز قرار دهید، چون باکتری ها نمی توانند سرما را تحمل کنند.

– آن را از فریز بیرون بیاورید.

– چک کنید که آیا همچنان بوی بد می دهد یا نه. اگر بویی نمی دهد، صبر کنید تا یخ آن به طور کامل باز شود تا بتوانید دوباره آن را بپوشید.

اینها فقط برخی از راه حل های خانگی هستند که می توانید به منظور خلاص شدن از شر بوی بد کفش امتحان کنید. امیدواریم در از بین بردن بوی تند و زننده ناشی از باکتری ها موفق باشید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید