مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچگونه بر افسردگی زمستانی غلبه کنید؟

افسردگی زمستانی شما را از پا درآورده است؟

خواه شرایط پزشکی لازم برای اختلال عاطفی فصلی را داشته باشید یا خیر، افسردگی زمستانی حقیقت دارد. روزهای بلند تابستان را پشت سر گذاشته ایم، و حالا با روزهای سرد، تاریک، کسل کننده، و کوتاه زمستان روبرو شده ایم. و نبود آفتاب، علاوه بر مشکل در برنزه کردن، مشکلات بیشتری را به دنبال دارد. در حقیقت، آفتاب تقریباً ویتامین شادی است و نه فقط به خاطر ویتامین D که به شما می دهد (که واقعاً می دهد!) بلکه به خاطر تغییر در عادات شیوه ی زندگی، که در فصل های مختلف به وجود می آید.

چگونه بر افسردگی زمستانی غلبه نمایید؟

۱- ورزش

ما هم می دانیم، که تخت خواب گرم و نرم تان و هوای سرد و تاریک بیرون، رفتن به باشگاه ورزشی را هنگام صبح، بسیار سخت تر می کند، اما این کار حتی مهم تر از قبل است. نه فقط به این خاطر که حفظ یک برنامه ی با ثبات به افسردگی فصلی کمک می کند، بلکه اندورفینی که نصیبتان می شود نیز ارزش دارد!

۲- شکرگزاری را تمرین کنید

همه ی افراد یک تخت خواب گرم ندارند که روی آن چنبره بزنند و بخوابند. این نوع دیدگاه همه چیز را ساده تر می کند.

۳- برنامه بریزید

اینکه وقتی دما افت می کند در خانه بمانید ساده است، اما روزهای سردتر و تاریک تر به همراه یک تقویم اجتماعی نسبتاً سخت، نسخه ای برای افسردگی زمستانی هستند. برنامه ی شام را بریزید، بهترین دوستتان را به یک برنامه ی تمرین صبحگاهی دعوت کنید، یا در یک کلاس جدید ثبت نام کنید.

۴- بیشتر رابطه ی جنسی داشته باشید

این کار شما را گرم نگه می دارد… اما این تنها دلیل برای انجام آن نیست. این کار همچنین بدنتان را پر از هورمون های احساس خوب می کند، که احساس ارتباط و تندرستی عمومی را افزایش می دهند.

۵- برنامه ی یک تفریح را بریزید… حتی اگر هرگز به آن تفریح نمی روید

مطالعات نشان می دهند که برنامه ریزی یک سفر شگفت انگیز، حال روحی شما را تقریباً به اندازه ی اینکه واقعاً به آن سفر بروید، بهبود می بخشد. یک سرگرمی جدید را امتحان کنید. یادگیری یک چیز جدید و احساس پیشرفتی که همراه با آن است، یک تقویت کننده ی فوق العاده ی حال روحی است. انتخاب ما: بافندگی است تا ما را هم گرم نگه دارید!

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید