مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچگونه یک باغچه آپارتمانی سبزیجات داشته باشیم؟

باغچه سبزیجات هیدروپونیک (رشد گیاهان بدون استفاده از خاک) باعث صرفه جویی در زمان و پول شما می شود و جذابیت طبیعت و طراوات را به دکور خانه تان اضافه می کند، بدون آنکه کثیفی خاک را به منزلتان بیاورد. فواید داشتن سبزیجات آپارتمانی این است که شما نگران تغییرات آب و هوایی، کود شیمیایی یا مواد غذایی فرآوری شده نیستید و سبزیجات تازه مصرف می کنید.

یک بستر مناسب برای باغچه تان پیدا کنید

یک بستر عمودی هیدرو پونیک در فروشگاه نزدیک منزلتان پیدا کنید. این نوع از بستر ها در شکل ها و انواع مختلف مانند ایستاده یا آویز یا مواد مختلف مانند تخته گچی، چوب و استیل ضد خش موجود می باشند. اگر بستری که انتخاب کردید از چوب ساخته شده است، چوب را رنگ کنید تا با دکور منزلتان هماهنگی داشته باشند. اگر از بستر های تخته گچی استفاده کردید با طرحه های گچی آن را تزیین کنید.

مکانی برای قرار دادن این بستر انتخاب کنید

بستر عمودی باغچه خود را به یک دیوار خالی در آشپزخانه یا هال تکیه دهید یا آویزان کنید. محلی را انتخاب کنید که به اندازه کافی در معرض نور آفتاب باشد، مثلا نزدیک یا زیر یک پنجره. با اینکه می توانید یک نور برای داخل نیز خریداری کنید، نور طبیعی خورشید اغلب کفایت می کند.

بذر گیاهان را خریداری کنید

حالا زمان آن رسیده است که بذر های خود را در بستر هیدورپونیک خود بکارید. صیفی جاتی که به خوبی در بستر های هیدور چونیک رشد می کنند عبارتند از گوجه فرنگی، خیار، کاهو و فلفل. بنابر تحقیقات دانشگاه اوکلاهاما گیاهان خوراکی نیز در این بستر ها به خوبی رشد می کنند.

سبزیجات خود را آبیاری کنید و به آنها برسید

به طور مرتب به گیاهان آب و تقویت کننده بدهید. مواد غذایی که گیاهان در باغبانی هیدروپونیک لازم دارند، بنا به گفته سازمان باغبانی ملی باید توسط آب (به جای خاک) به آنها برسد. برای اینکه اطمینان داشته باشید که مواد کافی به گیاهان می رسد، محلول مغذی باغبانی هیدورپونیک را خریداری کرده و با آب مخلوط کنید. آژانس خبری مادر زمین گزارش می دهد که مواد معدنی ضروری برای باغبانی هیدروپونیک عبارتند از فسفر، نیتروژن، پتاسیم، گوگرد، منگنز، آهن، مس، روی، منیزیم، بور، کلورین، کلسیم و مولیبدنیوم.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید