مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

۴ راه برای دریافت الکترولیت پس از تمرین

ممکن است پس از یک تمرین طولانی، وسوسه شوید که برای جایگزین کردن الکترولیت هایی که از طریق تعریق از دست داده اید، به سراغ نوشیدنی ورزشی بروید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است بیش از آنکه به بدنتان سود برسانید به آن ضرر بزنید.

این نوع نوشیدنی ها حاوی مقدار زیادی قند هستند که سرعتی را که در آن، آب وارد خون می شود را کند می سازد. نوشیدنی های ورزشی معمولا حاوی ارگانیسم های اصلاح شده از نظر ژنتیکی یا GMO، مواد و همچنین رنگ های خوراکی مصنوعی مشتق شده از نفت و قطران زغال سنگ و مرتبط با مشکلات سلامتی جدی   مانند: سرطان و بیش فعالی هستند.

اما الکترولیت ها چه هستند؟ الکترولیت ها از مواد معدنی ضروری سدیم، پتاسیم، کلراید، کلسیم، منیزیم، بی کربنات، فسفات و سولفات تشکیل می شوند. در طول ورزش شدید، سدیم و پتاسیم بیش از همه از طریق تعریق از بدن خارج می شوند. بهترین راه برای جایگزین کردن الکترولیت ها، از طریق مواد غذایی واقعی است. بجای آنکه به سراغ یک نوشیدنی ورزشی بروید، یکی از این ۴ گزینه های الکترولیت را که برای سلامت شما و همچنین کره زمین مفیدند، امتحان کنید.

دانه های چیا

دانه های چیا حاوی مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم، امگا ۳ها، آهن، فیبر و ویتامین C هستند. آنها در مایعات، حدود ۹ تا ۱۲ برابر سایزشان منبسط می شوند و باعث می شوند احساس سیری کنید و انرژی پایداری داشته باشید. برای درست کردن نوشیدنی الکترولیت خودتان، ۱ قاشق غذاخوری دانه چیای ارگانیک، ۱ قاشق چایخوری عسل خام و کمی آبلیموی تازه و ارگانیک را به بطری آبتان اضافه کنید. می توانید کمی نمک دریا نیز در آن بریزید.

کلم پیچ

کلم نیز حاوی الکترولیت هاست (این هم یک دلیل دیگر برای شگفت انگیز بودن کلم) کلم، یک ابر غذاست، یعنی سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی ضروری است که برای کار کردن درست بدن – دویدن، دوچرخه سواری، شنا و تمرین ــ ضروری هستند. بعد از روال تمرینی تان، یک اسموتی کلم درست کنید. شما حتی مزه کلم را احساس نخواهید کرد.

برای درست کردن این اسموتی، یک مشت بزرگ کلم ارگانیک، میوه های ارگانیک تازه، یخ، آب نارگیل ارگانیک، پودر ماکای ارگانیک و مغز کنف را در یک مخلوط کن با هم ترکیب کنید. تا زمانیکه کرمی و غلیظ شود، آنها را مخلوط کنید.

نارگیل

آب نارگیل، یک راه طبیعی برای جایگزین کردن الکترولیت هایی است که در طول تمرین تان از دست داده اید. آب نارگیل، سرشار از پتاسیم ــ یک الکترولیت ضروری  است.

میوه ها و سبزیجات

کرفس، سیب، چغندر، موز، پرتقال و سیب زمینی شیرین، همگی حاوی الکترولیت ها هستند. این منابع طبیعی الکترولیت را بصورت روزانه بخورید (مطمئن شوید که ارگانیک هستند) تا بدن تان بخار دریافت ویتامین ها و مواد معدنی ضروری اش از راهی سالم، سپاسگزار شما باشد.

و در آخر، اگر یک جایگزین آماده برای نوشیدنی های ورزشی تجاری می خواهید، GoodOnYa Hydrate را بررسی کنید. به این نوشیدنی، هیچ نوع رنگ یا شیرین کننده مصنوعی اضافه نمی شود. یک نوشیدنی الکترولیت ارگانیک است که مطمئنا عضلاتتان را خوشحال خواهد کرد. همچنین گزینه خوبی برای ورزش های کودکان نیز      می باشد.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید