مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتال آرژینین چیست؟ مزایای مکمل ال آرژنین در بدنسازی

همه چیز درباره خواص مکمل ال آرژنین
(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

ال آرژینین یکی از آمینو اسیدهای ضروری است، بدین معنی که بدن شما خودش آنرا تولید می‌کند. این آمینو اسید برای عملکرد جسمانی مناسب ضروری است، و مزایای بسیاری به خصوص در ورزش بدنسازی دارد. با اینحال، ممکن است بخاطر یک آسیب دیدگی یا شرایط خاص سلامتی، دچار کمبود ال آرژینین شوید.

علائمی که نشان دهنده‌ی نیاز شما به مصرف ال آرژینین بعنوان مکمل غذایی هستند، شامل کاهش سرعت بهبود زخم، ریزش مو، یبوست، و خارش‌های پوستی هستند.

به یاد داشته باشید مانند هر نوع مکمل دیگر، خیلی مهم است که در مورد میزان مصرف ال آرژینین با پزشک خود مشورت نمایید. مخصوصا اگر سابقه‌ی کلسترول بالا، فشار خون بالا، یا ضعف جسمانی دارید.

تقویت سیستم ایمنی

ال آرژینین، فعالیت غده‌ی تیموس که تولید کننده‌ی لنفوسیت تی است را تحریک می‌کند. لنفوسیت‌های تی برای سیستم ایمنی بدن حکم سرباز را دارند. هر چه لنفوسیت تی بیشتری در بدنتان داشته باشید، سیستم ایمنی قوی‌تری خواهید داشت که می‌تواند به بیماری‌ها حمله‌ور شده و زخم‌ها را به سرعت ترمیم کند.

تاثیر تحریک کنندگی لنفوسیت تی ال آرژینین، می‌تواند رشد تومورها، و بیماری‌هایی که سیستم ایمنی بدن را سرکوب می‌کنند (همچون HIV و AIDS) را کند کرده، و دوره‌ی درمان و ترمیم پس از سوختگی یا آسیب‌دیدگی را تسریع کند.

بهبود جریان خون برای قلبی سالم‌تر

ال آرژینین به سنتز نیتریک اکسید، که برای گشادسازی عروق از آن استفاده می‌شود کمک می‌کند. هنگامی که رگ‌ها گشاد باشند، جریان خون به اندام‌های بدن، از جمله مغز و قلب افزایش پیدا می‌کند. بنظر می‌رسد مکمل‌های ال آرژینین، برای اشخاصی که مشکل عروق خونی یا قلبی داشته، با آسان کردن گردش خون و در نتیجه جلوگیری از کار زیاد قلب، مفید واقع می‌شوند.

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که حتی ال آرژینین می‌تواند در درمان برخی از بیماری‌های قلبی موثر باشد، چرا که نه تنها بخاطر گشادسازی عروق، فشار خون را کاهش می‌دهد، بلکه برای کاهش کلسترول‌های بد نیز مفید است.

درصد چربی بدن چیست؟

چربی سوزی، عضله سازی

ال آرژینین یک مکملهای غذایی محبوب بین بدنسازان، و عموما آنهایی که می‌خواهند چربی سوزی کنند است. ال آرژینین، تعادل نیتروژن را در بدن برقرار می‌سازد، و بدن را قادر می‌سازد تا پروتئین بیشتری را در عضلات بگنجاند.

داشتن عضلات خالص بیشتر به سوزاندن چربی کمک خواهد کرد، حتی در شرایطی که فعالیتی نداشته باشید. بنابراین به شما کمک خواهد کرد تا در تمام ساعات شبانه روز چربی سوزی‌تان ادامه داشته باشد. بخاطر داشته باشید که هیچ قرص جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد.

اگر از هر نوع مکملی به درستی استفاده نکنید، می‌تواند عوارض جانبی خطرناکی داشته باشد. هیچگاه ال آرژینین را بیشتر از میزانی که تولید کننده‌اش توصیه کرده مصرف نکنید. همچنین مکمل‌هایی که جهت چربی سوزی مصرف می‌نمایید را با یک رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی منظم همراه سازید.

کمک به شما در رختخواب

بدلیل اینکه ال آرژینین سنتز نیتریک اکسید را تحریک کرده و جریان خون را افزایش می‌دهد، برای اختلال نعوظ، و افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی نیز بکار می‌رود. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که ال آرژینین می‌تواند در افزایش تعداد اسپرم‌ها و افزایش میل جنسی نیز مفید واقع گردد. بنابراین ممکن است این مکمل برای ضعف جنسی و ناباروری نیز مفید باشد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید