مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتباورهایی در خصوص برآمدگی دیسک

هرکسی تخصصی در زندگی دارد، برخی در نشستن روی راحتی با ریموت تلویزیون و سفارش دادن پیتزا، برخی نیز در گرفتن مدال طلای المپیک. هر کاری را که زیاد انجام دهید، در آن کار خبره خواهید شد. من به مدت دو دهه است که در مورد انسان و رفتارهای او مطالعه می کنم. روزها و شب های بسیاری را در کتابخانه دانشگاه ها و اتاق کالبد شکافی با اجساد سپری کرده ام و کارهای بسیاری را برای درمان درد افراد انجام داده ام. من در این زمینه حرفه ای هستم و در حال تلاش برای تربیت نسل جدیدی از متخصصان تناسب اندام هستم که در بدست آوردن سلامتی از طریق تناسب اندام حرفه ای باشند. بنابراین، نوری بتابانم بر شب تاریک کمر درد برای شما!

برآمدگی دیسک همیشگی نیست

برآمدگی دیسک و جراحات می توانند بدون جراحی از بین بروند. حتی جراحات بزرگ دیسک کمر مانند آنچه که در عکس می بینید می توانند درمان شوند. در زیر عکس MRI قبل و بعد یکی از بیماران مرا می بینید که آسیب جدی ای داشته است. به تصویر بعد نگاه کنید و متوجه خواهید شد که کانال نخاعی چگونه باید باشد، حالا به عکس قبل توجه کنید و خواهید یافت که این آسیب واقعا جدی بوده است. به حدی تغییر فرم رخ داده است که انگار کسی روی این MRI عطسه کرده است. ۳ ماه بعد از این MRI درمان کامل جراحت دیسک به راحتی مشاهده می شود.

من تعدادی بیمار با جراحت های همین اندازه بزرگ داشته ام ولی تعداد بیشتری با آسیب های کوچکتر و تقریبا ۱۰۰% موفقیت در درمان و بازگشت شان به حالت طبیعی را داشته ایم. در مورد بیماری که تصویر قبل و بعد را دیدیم، او بعد از گذشت شش ماه به باشگاه برگشت و می توانست حرکات ساق ایستاده هالتر را به وزن ۴۵۳ کیلوگرم انجام دهد. این اتفاق بعد از بدست آوردن کنترل ماهیچه های ساق پا بعد از آسیب دیدگی اعصاب به دلیل آسیب دیسک رخ داده بود.

البته من نگفتم که این حرکت ساق پا را انجام بدهد. این تنها کاری بود که خودش می خواست انجام بدهد، و هیچ مشکلی با انتخاب او نداشتم. من تنها ابزار مورد نیاز برای بدست آوردن سلامت دیسکش را به او نشان دادم. این بزرگترین مهارتی است که می تواند در درمان دیسک بیمار را به ۱۰۰ % توانایی اش برساند. این کار نیاز به بکار گیری تمرینات به خصوص، از جمله تمرین های مقاومتی برای هیپرتروفی و مهارت یابی هر دو می باشد.

زمانی که جراحت برطرف شد، نیازی به درمان همیشگی ندارید. نگذارید که دیگران بگویند آسیب های دیسک کمر همیشگی هستند. من فایل هایی دارم پر از تصاویر MRI که به عنوان مدرکی دال بر بهبود وضعیت آسیب های دیسک هستند، و حتی به تمرین های مرتب ماهانه نیز برای تثبیت حالت بهبود نیز نیاز ندارند. این افراد ممکن است متحمل آسیب های دیگری نیز در طول مسیر بهبود بشوند، اما وقتی که یک آسیب دیدگی را درمان می کنیم، انتظار داریم که از آن ناحیه دچار جراحات بیشتر نشویم، تا زمانی که بیمار به انجام تمریناتی که من تجویز کرده ام ادامه می دهد، سپس می توانند به پیش روند و به اهدافی که به خاطر بیماری از آن دور مانده بودند برسند.

تمرین هایی که تجویز می کنم با توجه به شرایط بیمار فرق می کند و به پیشینه پزشکی، شرایط کنونی، سبک زندگی و شغل آنها بر می گردد. بنابراین من نمی توانم یک قالب بگذارم و با روشی یکسان همه را درمان کنم، اما تنها امیدوارم که به شما نشان دهم که حتی مشکلات بزرگ نیز می توانند حل شوند. تنها مسئله یافتن راه مناسب و استقامت است.

در زیر مثالی برای یک دیسک در حال بهبود آورده ام. برآمدگی بادکنکی شکل درمان خواهد شد و به شکل نرمال خود باز خواهد گشت. این پروسه پیچیده تر از آن است که بتوان در این مقاله مختصر توضیح داد، اما وقتی دوره های درمان کمر درد را آموزش می دهم، این پروسه را به طور کاملا دقیق و جزئی توضیح می دهم.

درد همچنین می تواند از یک دیسک سالم و نرمال نیز ایجاد شود. نیازی نیست که حتما از برآمدگی، فتق یا پارگی دیسک رنج ببرید تا درد در ناحیه کمر داشته باشید. البته تمام آسیب هایی که در تصاویر MRI می بینید می تواند موجب به وجود آمدن علائم و شروع درد باشد اما در حالتی دیگر ممکن است در MRI دیسک کاملا سالم به نظر برسد ولی درد نیز وجود داشته باشد و این یک مسئله معمول پزشکی است.

می توان بدون هیچ آسیب دیدگی نیز درد داشت. خیلی عجیب نیست، چرا که این نوع از دردها مربوط به گیرنده های کششی در بافت رباط هایی باشد که تحریک شده اند. این نوع دردها به نظر من ساده ترین آنها برای درمان است، از آنجایی که شامل بررسی سبک زندگی و وضعیت نشستن، راه رفتن و… بیمار است و باید اصلاح بشوند. واقعا جالب است که بدانید این افراد بیش از همه به سراغ من می آیند، کسانی که پزشکان تصاویر رادیولوژی و اسکن ها را بالا گرفته و هیچ مشکلی نمی یابند. درحالی که بیمارانشان روی چهارپایه نشسته اند.

این نوع از درد را می توانید در بسیاری از جنبه های تناسب اندام و سلامتی بیابید و معمولا در جایی یافت می شود که کسی از مربی به مربی دیگر و یا دکتری به دکتر دیگر مراجعه کرده و ناامیدانه به دنبال راه حلی مناسب است. چندین سوال و تست معمول وجود دارد که می تواند به شناخت اینگونه افراد کمک کند و پاسخ معمولا جایگزینی مناسب در نقطه راحتی ارگونومی بیمار، یا توقف نوعی از ورزش که مربی دیگری تجویز کرده اما به جای حل مشکل آن را تداوم بخشیده است. درمان این بیماران به راحتی توقف انجام تمرین اشتباه است.

یکی از مثال های این مورد، تمرینات کشیدن زانو به سمت سینه است در شرایطی که آسیب دیدگی دیسک از قبل وجود داشته است. این تمرین مشهور معمولا برای درمان کمر درد تحتانی به کار می رود و از جمله تمرینات ویلیام فلکسیون برای درمان کمر درد است ، این تمرین ها امروزه نیز تجویز می شوند و تقریبا در تمام جهان درست از همان روز اول از سال ۱۹۶۵به اشتباه به کار برده شده است. تمرین ستون فقرات فلکسیون یک درمان جهانی برای کمر درد تحتانی است که از ۲۴۰۰ سال پیش مدارکی برای مخالفت با آن وجود دارد که به هیپوکرات ها در ۴۰۰ قبل از میلاد باز می گردد که به نظرشان فشار قوی روی کیفوز کمری برای درمان کمر درد تحتانی مفید بوده است.

درد قرار نیست با میزان جراحت متناسب باشد. از آنجا که کمر درد تحتانی می تواند بدون هیچ گونه جراحتی در بافت ها به وجود بیاید، بنابراین زمانی که یک آسیب واقعی وجود دارد ایجاد می شود. اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید میزان درد متناسب با میزان آسیب وارده است. درد در ذهن شما ساخته می شود. اما آسیب به بافت زنده وارد می شود (و این موضوع مقاله ای دیگر می تواند باشد) فقط به خاطر داشته باشید که درد به ندرت با میزان جراحت وارده متناسب است. بعضی از افراد در بیشترین میزان درد ممکن و اغلب هم در بیمارستان هستند و توانایی حرکت ندارند ولی میزان جراحت بسیار کوچک و حتی در اسکن ها به سختی قابل رویت است. و تمام جراحت های بزرگ که من درمان کرده ام افراد قادر به راه رفتن بوده اند حتی اگر به سختی پاهایشان را روی زمین می کشیدند.

زمان درمان بیولوژیکی، جهانی است

بیولوژی درمان یک آسیب دیدگی مربوط به بافت بدن و در همه جهان، (مروری بر پروسه درمان در مرحله سلولی فیزیوتراپی، آگوست ۱۹۶۰، جلد ۶۶، شماره ۲) در درد کمر، میزان بهبود آسیب های وارده، ۸۶% از بیماران در مدت ۴ هفته بعد از آسیب وارده و ۹۲% بعد از ۸ هفته احساس بهتری، بدون در نظر گرفتن نوع درمان. این یک آمار تقریبی خوب است که می توان به آن استناد کرد، من انبوهی از تحقیقات و مطالعات را خوانده ام که در مورد بهبود کمر درد بوده اند و این آمار و ارقام مرتبط با مشاهدات تجربیات آزمایشگاهی است.

واژه «بهترشدن» به نظر من برای بحث کردن مناسب تر است چرا که «بهترشدن» لزوما به معنای بهبود کامل نیست، درست است؟ من به دنبال برطرف کردن کمر درد هستم نه اینکه فقط بهتر شود. به خاطر داشته باشید که چیزی به عنوان درمان سریع وجود ندارد. فقط درمان های معمول و یا آهسته وجود دارند (والبته کمک های دارویی مدنظر نمی باشند.) بنابراین می توانید به سرعت درد را از خود دور کنید. البته به خاطر داشته باشید که درد آسیب نیست. درد ایجاد خودآگاه ذهن از داده های مختلف است، مستقیما با درمان رابطه ای ندارد و به برطرف کردن فرستنده های درد به مغز مرتبط می شود که ممکن است شامل پروسه درمان نیز باشد یا نباشد.

من معمولا مردم را به سرعت از درد راحت می کنم، اما انگیزه و شوق بهبود یافتن را با آموزش احترام به پارامترهای درمان بیولوژیکی تعدیل می بخشم. وقتی درد از بین رفت، بیمار شما می تواند اجزای فعال تمرینات باز پروری را برای گرفتن بهترین نتیجه دنبال کند.

افراد را به صورت شخصی درمان کنید. این روش درمان شبیه به دستور غذایی نیست

کلید موفقیت کامل آسیب دیدگی های کمر دردهای تحتانی، وقتی بر روی علت ایجاد آن تسلط پیدا کردید، این است که متوجه باشید هر بیماری متفاوت است؛ نه در اصول بیولوژی بلکه در بخش روانی. به همین دلیل است که در حرفه تناسب اندام و سلامت، مربیان موفق آنهایی هستند که نیاز مراجعین خود را درک می کنند و تفاوت های آنها را متوجه می شوند. درمان هر آسیب دیدگی یکسان است، ما اصول بین المللی یکسانی از نظر بیولوژی، بیومکانیک و فیزیک داریم که بایستی آنها را اجرا کنیم اما در کنار اینها عواملی مانند درک رفتارهای انسانی نیز داریم که بر میزان موفقیت بیمار برای انتقال موفقیت آمیز از آسیب دیدگی به بازگشت به ورزش تاثیر می گذارد.

آسیب دیدگی ها می توانند کاملا بهبود یابند و به درمان های مداوم نیاز نداشته باشند. بسیار خوب، اکنون می دانید که جراحات بزرگ دیسک ترسناک نیستند. می توانند کاملا بدون هیچ ایراد ماندگاری از بین بروند. بعد لازم است که ترکیب کاملی از تمرینات مقاومتی فعال، غیر فعال و خنثی را به کار برده و پیشرفت و صعود بیمار را به دوران عالی و بهینه ورزشی خود ممکن سازیم.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید