مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

دروغ هایی که نباید به پزشکتان بگویید!

آیا آبروداری در مطب دکتر، ارزش خطرات سلامتی را دارد؟

یک دروغ مصلحت آمیز کوچک، هیچ ضرری ندارد یا دارد؟ بفهمید که چگونه این ۶ دروغ در مطب پزشک می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد.

۱- بله، من دارو را آنطور که به من گفته بودید، مصرف کردم

اگر دارو را بر طبق نسخه مصرف نکرده اید، اعتراف کنید. به پزشکتان بگویید که چرا آن را قطع کردید. هزینه، خجالت، عوارض جانبی و فراموشی ساده، موانع معمول هستند. توضیح دادن استدلال تان به پزشک شما امکان می دهد که با یک راه حل به شما کمک کند. خوب بودن حالتان، دلیل کافی برای قطع کردن مصرف داروهایتان بدون مشورت با پزشک نیست. هنگامی که می گویید دارویتان را خورده اید اما در واقع این کار را انجام نداده اید، پزشک تان ممکن است فکر کند که این دارو موثر نیست. ممکن است دوز مصرفی تان را افزایش دهد یا دارویتان را عوض کند.

۲- من هیچ دارو یا مکمل دیگری مصرف نمی کنم

مردم اغلب فراموش می کنند به رایج ترین داروها مانند آسپرین و قرص های پیشگیری از بارداری اشاره کنند. ویتامین ها و مکمل ها نیز به عنوان مثال روغن ماهی، ویتامین D یا ملاتونین ممکن است ذکر نشوند. یک قاعده کلی این است که اگر شما دارویی را بیش از یک بار در هفته می خورید، باید پزشک تان را در جریان قرار دهید. ضد التهاب های متداول بدون نسخه مانند ایبوپروفن می توانند باعث عوارض جانبی طولانی مدت مانند درد شکم، سوزش سردل و زخم معده شوند. قرص های ضد بارداری می توانند خطر لخته شدن خون و سکته مغزی شما را افزایش دهند. در حالی که مکمل ها اغلب به خودی خود خوب هستند اما می توانند با سایر داروهایی که شما مصرف می کنید، تداخل پیدا کنند.

۳- من به ندرت الکل می نوشم

هنگامی که بحث الکل به میان می آید، اکثر ما به خاطر دست کم گرفتن مقداری که به طور منظم می نوشیم، مقصر هستیم. هر چند ممکن است به خاطر اعتراف به نوشیدن چند نوشیدنی در روز خجالت بکشید. حتی اگر شراب باشد اما باید به پزشک تان گزارش دهید. مصرف بیش از ۲ یا ۳ نوشیدنی در روز می تواند خطر ابتلای شما به فشار خون بالا و همچنین بیماری هایی مانند زخم معده، بیماری کبد، سکته مغزی، بیماری قلبی، سرطان سینه و پانکراتیت را افزایش دهد. لازم به ذکر نیست که الکل ممکن است تاثیر و عوارض جانبی داروهای خاص را تغییر دهد. وظیفه دکتر شما سرزنش کردن تان نیست، بلکه کمک کردن به شماست. با اهمیت ندادن به واقعیت، شما آن وظیفه را سخت تر می کنید.

۴- من، رژیم ندارم

رژیم های غذایی زودگذر، قرص های رژیمی، پاکسازی، روزه گرفتن و سم زدایی می توانند بر بدن تان تاثیر بگذارند، به خصوص در طولانی مدت. پنهان کردن عادات غذاخوردن تان از پزشک تان یک ریسک است . پزشک تان ممکن است مراقب علائم شرایط سلامتی مانند کمبودها، کم آبی بدن، عدم تعادل قند خون و اختلال در عملکرد کلیه نباشد. شما باید در مورد عادات غذا خوردن تان با پزشک تان صحبت کنید، حتی اگر فکر نمی کنید ضرری داشته باشند. ایده خوبی است که در مورد یک رژیم غذایی فاقد گلوتن یا وگان (گیاه خواری) نیز با پزشکتان صحبتی داشته باشید. به یاد داشته باشید که پزشکتان آنجاست تا به شما کمک کند از خودتان مراقبت کنید.

۵- من همیشه رابطه جنسی محافظت شده دارم

ممکن است شما گاهی اوقات رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید. هر چند ممکن است از اقرار به رابطه جنسی محافظت نشده، احساس شرمندگی کنید اما اجتناب از گفتن این موضوع به پزشکتان فقط می تواند وضعیت را بدتر کند. برخی بیماری های مقاربتی، علائم آشکاری دارند و هنگامی که درمان نشده رها شوند، ممکن است باعث عوارضی مانند سرطان دهانه رحم، نازایی و بیماری التهابی لگن (PID) شوند. ممکن است شما حتی این بیماری را به شریک دیگر منتقل کنید. اگر شما با مراجعه به پزشک خانوادگی تان احساس راحتی نمی کنید، بسیاری از درمانگاه های عمومی، آزمایش ناشناس یا محرمانه انجام می دهند.

۶- من؟ من سیگاری نیستم

عادت سیگار کشیدن تان را انکار می کنید؟ ممکن است به خودتان دروغ بگویید اما نباید به پزشک تان دروغ بگویید. مطالعات نشان داده اند که حدود ۱۳ درصد از افراد سیگاری، این مسئله را به پزشک شان نمی گویند. به خاطر شرم یا ترس های مربوط به مطلع شدن خانواده ها یا ارائه دهندگان بیمه شان. شما احتمالا می دانید که سیگار کشیدن، خطرات سلامتی عمده ای دارد. گفتن به پزشک تان ممکن است به شما امکان دسترسی به آزمایشات و ارزیابی های لازم برای نظارت بر سلامت تان و همچنین دارو، مشاوره و سایر منابع برای کمک به ترک کردن تان در صورت تمایل را بدهد.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید