مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

یک ترفند روانی ساده برای اینکه به باشگاه برگردید

یک تمرین عالی به شما انرژی فراوان و مقدار زیادی اندورفین می‌دهد که با آن احساس خوبی پیدا می‌کنید. اما این اتفاق، ارتباط نزدیکی با یک سرد کردن مناسب دارد! در این دنیای شلوغ، سریع، و پر استرس، ما گاهی اوقات به سختی می‌توانیم به تمرینمان برسیم، چه برسد به سرد کردن! اینطور نیست؟

واقعیت این است که سرد کردن، فقط کامل کننده‌ی تمرین شما نیست، بلکه نه تنها برای بدن، بلکه برای ذهنتان نیز ضروری است. کارولین جردن، مربی ساکن سانفرانسیسکو معتقد است که سرد کردن حیاتی است، و درست به اندازه‌ی تمرینتان، مهم است.

توقف ناگهانی در فعالیت بدنی بدون سرد کردن، باعث می‌شود تا خون در اندام پایین تنه‌ی شما گیر بیفتد، به عضلاتتان شوک وارد شود، فشار خون شما بطور ناگهانی پایین بیاید، و در نتیجه باعث شود احساس سرگیجه کنید. این روش خوبی برای پایان دادن به یک تمرین عالی نیست، درست است؟

ترک کردن باشگاه بدون سرد کردن، می‌تواند شما را در یک فضای ذهنی بد نگه دارد، آن هم نه فقط بخاطر اثرات فیزیکی‌اش. در هنگام تمرین، بدن شما هورمون‌های استرس، یعنی آدرنالین و کورتیزول ترشح می‌کند. و بدون سرد کردن، بازگشت به حالت تعادل و آرامش، برای شما دشوار خواهد شد.

جردن می‌گوید: حتی اگر شما یک تمرین عالی داشته باشید، ممکن است بدون سرد کردن، احساس اضطراب و استرس کنید، یا اینکه در سراسر روز عصبی باشید. احساس استرس بعد از خارج شدن از باشگاه، تنها باعث خواهد شد که شما تمرین کردن را با احساس بد همراه سازید، و نتیجتا برای بازگشت به باشگاه، رفته رفته اشتیاقتان را از دست بدهید.

بدتر اینکه، سرد نکردن می‌تواند مانع دستیابی شما به اهداف کاهش وزنتان شود! عجیب است نه؟ جردن به ما یاداوری می‌کند که کورتیزول بیش از حد در بدن شما، متابولیسمتان را کند می‌سازد، به اهداف کاهش وزنتان لطمه می‌زند، و در کنار عوارض جانبی منفی بسیار، نمی‌گذراد شب‌ها راحت بخوابید!

بنابراین، به خودتان لطف کنید و از حرکات کششی استاتیک، ساواسانا یا فوم رولرتان به هیچ وجه صرفنظر نکنید. خودتان را سرد کنید، از شر کورتیزول خلاص شوید، و از داشتن نشاط و احساس خوب بعد از تمرین لذت ببرید. با این کار ساده، همچنان عاشق باشگاه خواهید ماند. شما چه تجربیاتی دارید؟ دیدگاهتان را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید