مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتوقتی تمام دستگاه‌ها پر بود چه کنیم؟

شب جمعه است و باشگاه شما آنچنان شلوغ شده که حتی امکان استفاده از بدترین دستگاه‌های ورزشی هم وجود ندارد! معمولا در اینجور مواقع چه کار خواهید کرد؟ آخرین باری که به باشگاه رفتم، آنقدر جمعیت زیاد بود که عملا امکان استفاده از هیچ دستگاهی وجود نداشت. فقط حدود ۱۰ دقیقه برای استفاده از آن دوچرخه ثابت لعنتی! منتظر بودم.

بدین ترتیب در ذهنم این سوال نقش بست که چطور می‌توان از زمان انتظاری که برای استفاده از دستگاه‌های ورزشی در باشگاه می‌کشیم بهتر استفاده کنیم؟

در این مطلب ۹ راهی که به ذهن من خطور کرد را خواهید خواند:

۱. تمرینات کششی

این مورد بدیهی است! همه‌ی ما می‌دانیم که برای انجام تمرینات کششی فضا و لوازمی احتیاج نداریم. شما می‌توانید با حرکات کششی ساده و ایستاده شروع کنید، سپس اگر امکانش بود، یک زیر انداز برای خودتان فراهم کرده، دراز بکشید و حرکات کششی پیشرفته‌تری همانند تمرینات یوگا انجام دهید.

۲. تمرینات شکم

همیشه زمانی که تمام دستگاه‌های ورزشی باشگاه اشغال شده هستند، هنوز هم راه‌هایی برای تمرینات شکم وجود دارد. مثلا خیلی بعید است که تمام توپ‌های یوگا نیز اشغال شده باشند. از آنها استفاده کنید! اگر هیچ کدام از آنها هم در دسترس نبود، یک زیر انداز تهیه کرده و چند حرکت کرانچ ساده انجام دهید.

۳. بصورت اشتراکی استفاده کنید

واقعا جای تعجب است که چرا افراد زیادی در خواستن حقوقشان خجالتی هستند. دوستان من، همه‌ی افراد درون یک باشگاه، هزینه‌ای یکسان بابت عضویت در باشگاه پرداخته‌اند. بنابراین بر همه‌ی اعضاست که تجهیزات و دستگاه‌های ورزشی را بصورت اشتراکی با یکدیگر استفاده کنند. برخی از دستگاه‌ها برای استفاده‌ی اشتراکی مناسب نیستند، اما خیلی‌شان نیز قابل استفاده‌اند. مثلا پشت بازو سیم‌کش یا هر دستگاه دیگری که تنها با تغییر یک پین، می‌توان وزن آنرا تنظیم کرد برای استفاده بصورت مشترک مناسب است.

همانطور که می‌دانید، مردم در حالت عادی اعتنایی نمی‌کنند، همچنین ذهن‌خوانی هم بلد نیستند. پس اگر فکر می‌کنید که می‌توانید بصورت اشتراکی و بدون ایجاد مزاحمت در تمرین دیگران از دستگاهی استفاده کنید، به آنها خواسته‌تان را بگویید.

۴. تمرین با استفاده از وزن بدن

تمرین‌های زیادی هم وجود دارد که بدون نیاز به دستگاه یا وزنه می‌توانید انجام دهید. اسکات، اسکات پرشی، شنا سوئدی، ساق و غیره. تمام این‌ها برای زمانی که منتظر خالی شدن دستگاهی هستید تمرینات خوبی هستند.

۵. سونا و اسپا

همه‌ی ما احتیاج داریم تا برخی اوقات کمی آرامش بدست بیاوریم. شاید یک ماساژ یا استراحت در سونا همان چیزی باشد که واقعا به آن احتیاج دارید. بعضی وقت‌ها اگر مضطرب هستید یا حال خوشی ندارید، یک اسپای آرامش بخش شاید برایتان خیلی مفیدتر از ورزش سنگین باشد.

۶. دور ساختمان بدوید

بهرحال شما تصمیم دارید که فعالیت کنید تا اندامتان متناسب شود. پس چرا دور ساختمان ندوید؟ حداقل اتفاقی که خواهد افتاد این است که هوای تازه خواهید خورد و خون در رگ‌هایتان بیشتر جریان پیدا خواهد کرد. عالی خواهد شد اگر یکی از دوستانتان نیز شما را همراهی کند.

۷. گپ نزنید!

همه‌ی ما هنگامی که کاری برای انجام دادن نداریم، وسوسه می‌شویم که با اشخاص دور و برمان گفتگو کنیم. اگر دقت نکنید، این گفتگو می‌تواند به اندازه‌ی کل جلسه‌ی تمرینتان طول بکشد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می‌توانند پس از یک مکالمه‌ی کوتاه، مخاطب خود را ترک کرده و به سراغ تمرینتان بروید، پس یک مکالمه‌ی چند دقیقه‌ای چندان هم بد نیست. اما اگر مانند برخی از شاگردان من، کمترین گفتگوتان ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، پس بهتر است کلا از گفتگو با دیگران خودداری کنید.

۸. تمرین با دمبل

تقریبا هیچ زمانی پیش نخواهد آمد که تمام دمبل‌ها اشغال شده باشند. در باشگاه‌ها تعداد زیادی وزنه و دمبل وجود دارد. شما می‌توانید فقط با استفاده از یک جفت دمبل، جلسه‌ی تمرینی خودتان را بصورت کامل برگزار کنید. اسکات، تمرینات بازو، سرشانه، زیر بغل و کلی تمرین دیگر، همه قابل اجرا توسط دمبل هستند.

۹. با یک مربی سر صحبت را باز کنید

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید هنگام انتظار برای خالی شدن دستگاه‌های ورزشی انجام دهید، این است که به سراغ یکی از مربیان باشگاه رفته و درباره‌ی حرکاتی که در انجام صحیح آنها شک دارید، صحبت کنید. این کار دانش ورزشی شما را افزایش خواهد داد. همچنین خیلی اوقات، مربیان برای شما پارتی بازی کرده تا زودتر از دستگاه مورد نظرتان استفاده کنید! آب زیر کاه!

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


2 دیدگاه

 1. بریم سونا یا اسپا؟!؟!
  اول مطلب گفتین 10 روش، اما 9 شیوه رو نوشتین، یکی رو جا انداختین فک کنم.
  ممنون مطلب خوبی بود…

  • سلام کیوان عزیز؛
   از اینکه مطالب مارو دنبال می‌کنید خیلی خوشحالیم :)

   بله حق با شماست. مطلب اصلی که این صفحه ترجمه‌ی اون هست، حاوی ۱۰ آیتم بود. ولیکن یک مورد رو حذف کردیم که باعث بوجود اومدن این ناهماهنگی شد. ممنون از دقتتون.

   شما می‌تونید سونا، یا اینکه به یک مرکز اسپا برید، اسپا خدماتی جهت سلامتی/زیبایی/آرامش هست که خوشبختانه در ایران هم اخیرا این خدمات ارائه میشه. می‌تونید در موردش جستجو کنید.