مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات۱۴ راه برای سرعت دادن به چربی سوزی (۲)

اگر بتوانید روش‌هایی را برای افزایش فرایند چربی سوزی بدنتان بیابید، زودتر می‌توانید وزن کم کنید! شما می‌توانید این افزایش سرعت در چربی سوزی را توسط مکمل‌های چربی سوز (که البته راه سالمی نیست) و یا توسط راه‌هایی قدیمی اما سالم بدست بیاورید. در این راهنما با فرض اینکه در حال حاضر بصورت منظم تمرین دارید، ۱۴ راه برای افزایش فرایند چربی سوزی بدن خواهید آموخت. (مشاهده قسمت اول)

۸. مصرف پروتئین را افزایش دهید

هنگامی که کالری مصرفیتان را کاهش می‌دهید، اگر به اندازه‌ی کافی پروتئین نخورید شانس از دست دادن توده‌های عضلانی بدنتان زیاد می‌شود.

بر اساس مرجع مقادیر مواد غذایی دریافتی روزانه، به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنتان، باید ۰.۸ گرم پروتئین مصرف نمایید . البته اگر با شدت ورزش می‌کنید، ممکن است نیاز داشته باشید تا مصرف پروتئینتان را به ۱.۵ تا ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزنتان افزایش دهید. چرا که تمرینات قدرتی و طاقت فرسا می‌توانند سریعا پروتئین عضلات را بشکنند.

۹. آب بنوشید

یک بدن کم آب، می‌تواند باعث شود هنگام تمرین با وزنه وقت و انرژیتان را هدر دهید و سوخت و ساز بدنتان نیز کند شود، پس به اندازه‌ی کافی آب بنوشید، اما نه خیلی خیلی زیاد.

۱۰. قهوه‌ی صبحگاه

مصرف کافئین برای همه مناسب نیست، پس می‌توانید پیش از استفاده از قهوه در برنامه‌ی کاهش وزنتان این مورد را با پزشکتان در میان بگذارید. مقدار دقیق کافئین مورد نیاز برای دریافت نتایج مطلوب، برای هر شخص بسته به اندازه‌ی اندام و میزان غلظت قهوه متفاوت است.

کمتر از یک ساعت زمان نیاز است تا کافئین شروع به تاثیرگذاری بر بدن کند؛ و از طرفی تاثیر یک قهوه با دوز ملایم هم تا سه چهار ساعت بعد از مصرف ادامه خواهد داشت. مصرف کافئین، نیاز ما به خوابیدن را از بین نمی‌برد، بلکه فقط بصورت موقتی احساس خستگی را کاهش خواهد داد. کافئین ظرفیت تلاش فیزیکی و ذهنی ما را بالا می‌برد؛ و این موضوع تا بحال در تمام تحقیقات صورت گرفته‌ی مرتبط با این موضوع، به اثبات رسیده است.

مطالعه‌ی خاصی که بر روی دونده‌ای آموزش دیده صورت گرفت، نشان داد که پس از مصرف مقدار ۹ میلی‌گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن وی، تحمل‌پذیری اش در مسابقه‌ی سرعت ۴۴٪ و در دوچرخه‌سواری ۵۱٪ افزایش داشته است!

۱۱. قبل از تمرین، کربوهیدرات‌های پیچیده بخورید

آجیل، سیب زمینی شیرین، برنج قهوه‌ای، نان گندم و همه‌ی مواد غذایی اینچنینی می‌توانند منابع خوبی از کربوهیدرات‌های پیچیده محسوب شوند. آنها را برای افزایش انرژی، قبل از تمرین با وزنه مصرف نمایید.

۱۲. قبل از خواب، غذای زیادی نخورید

مصرف وعده‌ی حجیم غذایی قبل از اینکه به رختخواب بروید، مطمئنا به چربی تبدیل خواهد شد! چرا که بدن شما تمام کالری‌های دریافتی را مصرف نمی‌کند. در عوض، سعی کنید تا قبل از خواب پرس کوچکتری غذا میل کنید.

۱۳. مصرف ادویه را زیاد کنید

فلفل قرمز چیلی و ادویه‌های تند دیگر می‌توانند متابولیزم شما را افزایش دهند. از آنها انتظار معجزه نداشته باشید، اما افزودن فلفل تند به غذایتان میتواند حرارت بدن و نتیجتا سوخت و سازتان را افزایش دهد.

۱۴. غذای مورد علاقه‌تان را بخورید

زمانی که در رژیم هستید، غذای مورد علاقه‌تان را نادیده نگیرید، حتی اگر بستنی یا شکلات باشد. شما نمی‌توانید یک شبه انتظار کاهش وزن چشم‌گیری داشته باشید، بنابراین باید ماه‌ها رژیمتان را رعایت کنید. پس در این دوره‌ی کمی طولانی مدت، به دفعات هوس خوردنی‌های لذیذ و مورد علاقه‌تان را پیدا خواهید کرد، حتی اگر شده یک تکه شکلات. بنابراین اگر پیش‌بینی چنین موقعیت‌هایی را نکرده باشید تقلب خواهید کرد و تمام!

می‌توانید یک سیستم پاداش برای خودتان درست کنید. مثلا به ازای ۱۵ دقیقه ورزش اضافه در باشگاه، یا پس از کاهش ۳ کیلوگرم از وزنتان، دو قطعه‌ی کوچک شکلات یا یک بستنی میوه‌ای به خودتان جایزه دهید. از این راه می‌توانید زمان، مقدار، تکرار و کیفیت «تقلب» هایتان را تحت کنترل در بیاورید!

قسمت اول: ۱۴ راه برای سرعت دادن به چربی سوزی

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


2 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید