خبرنـامه ایمیلی

جـا نمانیـد ...! اگر هنوز در خبرنـامه ایمیلی مـا عضو نشده‌اید،
همین حـالا ثبت نام کنید.
تناسب اندام

میانگین قد و وزن بر حسب سن

میانگین قد و وزن بر حسب سن

نمودارهای قد و وزن، توسط متخصصان اطفال، برای تشخیص اینکه رشد یک کودک چقدر باید باشد، استفاده می‌شود. اما این نمودارها در مورد بزرگسالان، برای تشخیص اینکه آیا شما اضافه وزن دارید و یا در خطر شرایط خاص پزشکی مانند بیماری قلبی هستید یا نه بکار می‌رود.

دختران ۲ تا ۸ سال

میانگین قد یک دختر ۲ ساله، ۸۶ سانتی‌متر و میانگین وزنش ۱۲ کیلوگرم است. در سن ۴ سالگی میانگین قد ۱۰۲ سانتی‌متر و میانگین وزن ۱۶ کیلوگرم خواهد بود. در سن ۶ سالگی، متوسط قد ۱۱۴ سانتی‌متر و متوسط وزن ۲۱ کیلوگرم است. یک دختر ۸ ساله هم متوسط قدش ۱۲۷ سانتی‌متر و متوسط وزنش ۲۶ کیلوگرم است.

دختران ۱۰ تا ۱۴ سال

در ۱۰ سالگی متوسط قد دختران ۱۳۷ سانتی‌متر و متوسط وزنشان ۳۳ کیلوگرم است. تا ۱۲ سالگی، متوسط قدشان به ۱۵۰ سانتی‌متر و متوسط وزنشان به ۴۲ کیلوگرم افزایش میابد. دختران ۱۴ ساله هم متوسط قد ۱۶۰ سانتی‌متری و وزن ۴۹ کیلوگرمی دارند.

دختران ۱۶ سال به بالا

بعد از ۱۴ سالگی، قد دختران تغییر چندانی نمی‌کند. متوسط قد یک دختر ۱۶ ساله ۱۶۲ سانتی‌متر است، در حالیکه وزنش ۵۴ کیلو است. از سن ۱۸ سالگی به بعد، قد بتدریج به مابین ۱۶۲ و ۱۶۵ سانتی‌متر می‌رسد، در حالیکه وزن تا حدود ۵۹ کیلوگرم افزایش میابد.

پسران ۲ تا ۸ سال

متوسط قد پسر بچه‌ها نسبتا شبیه دختر بچه‌هاست. پسران ۲ ساله، متوسط قد ۸۶ سانتی‌متری و وزن ۱۳ کیلویی دارند. در ۴ سالگی قدشان به ۱۰۲ سانتی‌متر و وزنشان هم به ۱۶ کیلوگرم می‌رسد. تا ۶ سالگی پسران بطور متوسط قدی برابر با ۱۱۴ سانتی‌متر و وزنی برابر با ۲۱ کیلوگرم دارند. پسران ۸ ساله هم بطور متوسط ۱۲۷ سانتی‌متر قد و ۲۵ کیلو وزن دارند.

پسران ۱۰ تا ۱۴ سال

در ۱۰ سالگی، پسرها بطور متوسط ۱۴۰ سانت قد و ۳۲ کیلو وزن دارند. تا ۱۲ سالگی قد آنها تا ۱۴۹ سانتی‌متر و وزنشان تا ۴۱ کیلوگرم افزایش میابد. در ۱۴ سالگی هم بطور متوسط ۱۶۳ سانت قد و ۵۱ کیلوگرم وزن دارند.

پسران ۱۶ سال به بالا

از ۱۶ سالگی و بعد از آن، پسران سریعتر از دختران رشد می‌کنند. یک پسر ۱۶ ساله بطور متوسط ۱۷۳ سانتی‌متر قد و ۶۱ کیلوگرم وزن دارد. از ۱۸ سالگی به بعد قد پسران بطور متوسط بین ۱۷۵ تا ۱۷۸ سانت و وزنشان هم بین ۶۷ تا ۷۳ کیلو خواهد بود.

برچسب‌ها

۷۴۲ دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

  • سلام دختری هستم که ١٣ سال را تمام کرده و وارد ١۴ سال شدم و قدم ١۵٧ است ایا این قد نرمال است من میتونم دوباره رشد کنم تو روخدا کمکم کنید خیلی نگرانم

  • سلام من ۱۵سالمه. و قدم۱۵۷هست و هر روز ۴کیلومتر می دوم میخاستم بدانم ک قد من در سن۱۸سالگی به ۱۷۷ می رسد یا نه ??? لطفا کمک کنید.

  • سلام پسری هستم دوازده ساله با قد۱۶۸ پدرم قدش ۱۷۲ و مادرم۱۶۷هست با توجه به اینکه مادرم نسبتا بلنده و پدرم متوسط ایا احتمالش وجود داره که قدم بلند شهه وزنمم۵۴

  • سلام
    من دختری هستم ۱۶ ساله قدم ۱۶۴/۵ وزنم ۵۴ سه چهار ماه دکتر تغذیه رفتم بهم گفت که حتی میتونم تا ۱۷۰ قد مورد علاقمم برسم تا حدی که با رعایت برنامه هاش تو ۱۵ روز اول یه سانت قد میکشیدم شاید از نظر شما بعید بیاد ولی با دستور غذایی و ورزش شد به دلایلی دیگه نتونستم دکتر رو ادامه بدم الان خیلی نگرانم چون برام مهمه به اون قد دلخواهم برسم و میخوام قرص آل -آرژنین اصل رو هر چقدر هم که گرون باشه بخرم و استفاده کنم چون بخاطر درسام نمیتونم ورزش و برنامه غذایی رو ادامه بدم خواستم ببینم قرص آل آرژنین اصل میتونه قدم رو بلند کنه؟؟؟
    خواهش میکنم جوابم رو بدید ممنون 😊