میانگین قد و وزن بر حسب سن

نمودارهای قد و وزن، توسط متخصصان اطفال، برای تشخیص اینکه رشد یک کودک چقدر باید باشد، استفاده می‌شود. اما این نمودارها در مورد بزرگسالان، برای تشخیص اینکه آیا شما اضافه وزن دارید و یا در خطر شرایط خاص پزشکی مانند بیماری قلبی هستید یا نه بکار می‌رود.

دختران ۲ تا ۸ سال

میانگین قد یک دختر ۲ ساله، ۸۶ سانتی‌متر و میانگین وزنش ۱۲ کیلوگرم است. در سن ۴ سالگی میانگین قد ۱۰۲ سانتی‌متر و میانگین وزن ۱۶ کیلوگرم خواهد بود. در سن ۶ سالگی، متوسط قد ۱۱۴ سانتی‌متر و متوسط وزن ۲۱ کیلوگرم است. یک دختر ۸ ساله هم متوسط قدش ۱۲۷ سانتی‌متر و متوسط وزنش ۲۶ کیلوگرم است.

دختران ۱۰ تا ۱۴ سال

در ۱۰ سالگی متوسط قد دختران ۱۳۷ سانتی‌متر و متوسط وزنشان ۳۳ کیلوگرم است. تا ۱۲ سالگی، متوسط قدشان به ۱۵۰ سانتی‌متر و متوسط وزنشان به ۴۲ کیلوگرم افزایش میابد. دختران ۱۴ ساله هم متوسط قد ۱۶۰ سانتی‌متری و وزن ۴۹ کیلوگرمی دارند.

دختران ۱۶ سال به بالا

بعد از ۱۴ سالگی، قد دختران تغییر چندانی نمی‌کند. متوسط قد یک دختر ۱۶ ساله ۱۶۲ سانتی‌متر است، در حالیکه وزنش ۵۴ کیلو است. از سن ۱۸ سالگی به بعد، قد بتدریج به مابین ۱۶۲ و ۱۶۵ سانتی‌متر می‌رسد، در حالیکه وزن تا حدود ۵۹ کیلوگرم افزایش میابد.

پسران ۲ تا ۸ سال

متوسط قد پسر بچه‌ها نسبتا شبیه دختر بچه‌هاست. پسران ۲ ساله، متوسط قد ۸۶ سانتی‌متری و وزن ۱۳ کیلویی دارند. در ۴ سالگی قدشان به ۱۰۲ سانتی‌متر و وزنشان هم به ۱۶ کیلوگرم می‌رسد. تا ۶ سالگی پسران بطور متوسط قدی برابر با ۱۱۴ سانتی‌متر و وزنی برابر با ۲۱ کیلوگرم دارند. پسران ۸ ساله هم بطور متوسط ۱۲۷ سانتی‌متر قد و ۲۵ کیلو وزن دارند.

پسران ۱۰ تا ۱۴ سال

در ۱۰ سالگی، پسرها بطور متوسط ۱۴۰ سانت قد و ۳۲ کیلو وزن دارند. تا ۱۲ سالگی قد آنها تا ۱۴۹ سانتی‌متر و وزنشان تا ۴۱ کیلوگرم افزایش میابد. در ۱۴ سالگی هم بطور متوسط ۱۶۳ سانت قد و ۵۱ کیلوگرم وزن دارند.

پسران ۱۶ سال به بالا

از ۱۶ سالگی و بعد از آن، پسران سریعتر از دختران رشد می‌کنند. یک پسر ۱۶ ساله بطور متوسط ۱۷۳ سانتی‌متر قد و ۶۱ کیلوگرم وزن دارد. از ۱۸ سالگی به بعد قد پسران بطور متوسط بین ۱۷۵ تا ۱۷۸ سانت و وزنشان هم بین ۶۷ تا ۷۳ کیلو خواهد بود.

771 نظر ارسال شده است

 1. پارسا

  من پسرم ۱۲ سالمه قدم ۱۳۸ آیا قدم بزرگتر میشه
  حدود ۳۰ سانت

 2. سیدحسن

  سلام من ۱۹ سال دارم و قدم ۱۸۰ هست امکانش هست که تو ۱ سال ۱۰ سانت بلند تر بشم یا نه؟

 3. ساقی

  من۱۲ سالمه دخترم و قدم ۱۵۳ و وزنم ۳۵ آیا مناسبه

 4. علی

  سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۷۰ آیا قدم بلند تر میشه ؟و والیبال هم بازی میکنم

 5. رادمهر

  سلام من ١۴ سالمه ١٧٧ قدمه والیبالم بازی می کنم و سوما هم می زنم می خوام ببینم قدم به ١٩٠ میرسه

 6. علی اصغر

  من ۱۴ سالم است وقدم ۱۴۰ و وزنم ۳۹ است چطور است

 7. محمد

  سلام من ۱۴/۶قدم ۱۷۴و وزنم ۵۴است چقد این وضع خوبه

 8. 007

  سلام من متولد ۱۳۸۲/۴ هستم ۱۹۹ قم هست والیبال بازی میکنم بابام هم ۲۰۵ قدشه مادرم هم ۱۸۱ قدش هست .من وزنم ۶۹ هست ولی بدنم کامل ماهیچه ایه.حالا خواستم ببینم تناسب داره یا نه و قدم چقدر بلند تر خواهد شد

  1. parham

   نظر خودتان را اینجا بنویسید…به سه متر میرسی نگران نباش

 9. باسط

  من ۱۴ سال و ۷ ماه سن دارم . قدم ۱۷۳ است می خواهم بدونم تا کی رشد قدی ادامه دارد و قدم چه قدر خواهد شد. من یکی از دوست هایم ۱۴ سال و ۵ ماه سن دارد اما قدش ۱۸۶ است می خواهم بدانم قد او هم چه قدر خواهد شد.

 10. علی

  سلام
  من کاپیتان تیم والیبال شیرازم ۱۵ سالمه قدم ۱۹۲
  هنوزم باید بلند تر بشم????

 11. تورک ایمان

  ده ساله است پسرم .تو ورزش والیبال میخواهد فعالیت کند .برای افزایش قد چکارکنیم

 12. امید

  سلام من قدم ۱۷۱ است و ۱۴/۵ سال دارم چکار کنم که قدم بلندتر شود؟

 13. الی

  سلام منم دختر۱۵ دیگه نزدیک۱۶هستم قدم۱۶۷ وزنم ۴۸ ب نظرتون هنوز قد می کشم؟

 14. عرفان

  سلام ببخشید من الان نزدیک ۱۶ سالمه یعنی ۱۵ سال و هفت ماه قدم ۱۷۸ و وزنم ۷۵ از نظر شما این نرماله؟ و تا چقدر دیگه میرسه قدم؟

نظر شما چیست؟

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلگرام مجله تناسب اندام

نکته و ترفندهای تناسب اندام، فقط مخصوص شما!