مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

بررسی مچ‌بند تناسب اندام Moov Now

مچ‌بند تناسب اندام Moov Now دومین نسل دستبند‌های Moov است. این دستند را باید هنگامی که مشغول تمرین کردن هستید به دست کنید. Moov با استفاده از فناوری تشخیص حرکت سه بعدی، فعالیت شما را ثبت و تحلیل کرده و از طریق مربی صوتی دستورالعمل‌هایی را جهت بهبود حرکت‌های تمرینی به شما می‌دهد.

مچ‌بند Moov Now نسبت به نسخه قبلی خود تغییرات زیادی کرده‌است. از جمله این تغییرات می‌توان به ابعاد کوچک‌تر، عمر باتری بهتر، بهره‌گیری از یک اپلیکیشن برای ثبت تمامی اطلاعات و قابلیت ثبت فعالیت‌های روزانه اشاره کرد.

Moov-03

سنسور و بند سیلیکونی Moov Now

طراحی و امکانات

اولین نسخه Moov برای استفاده ۲۴ ساعته ساخته نشده بود، که البته با توجه به ابعادی که داشت، خیلی جای تعجب نبود. کاملا مشخص است که تیم Moov به نیاز‌ها و درخواست‌های کاربرانشان توجه کرده‌اند و تغییرات بسیاری را در ظاهر Moov Now اعمال کرده‌اند.

سنسور Moov Now، یک قرص پلاستیکی براق به اندازه سکه ۱۰۰ تومانی است، که روی آن یک نشانگر LED قرار گرفته است. می‌توایند این سنسور را در رنگ‌های قرمز، آبی، سفید و مشکی همراه با یک بند سیلیکونی مشکی رنگ تهیه کنید.

سنسور تعبیه شده در این مچ‌بند، یک سنسور ۹ محوره ساخت شرکت Omni Motion است که می‌تواند همه حرکات شما را در سه بعد ثبت و تجزیه و تحلیل کند.

برخلاف دیگر دستبند‌های موجود در بازار مثل FitBit و Jawbone، این مچ‌بند قادر است حرکات بسیار زیادی را ثبت کند. این مسئله باعث جمع‌آوری و تولید داده‌هایی دقیق‌تر جهت اصلاح وضعیت حرکنی شما یا شدت فعالیتتان می‌شود.

برای اتصال و همگام سازی Moov Now با موبایلتان، کافی است سطح سنسور Moov را فشار دهید، خواهید دید که LED کوچکی بر روی آن روشن می‌شود که نشان دهنده وضیت همگام سازی با اپلیکیشن Moov است. درست حدس زدید! برای اینکه بتوانید میزان پیشرفتتان را ببینید، نیز دارید که موبایل خود را همراهتان داشته باشید.

Moov-Now-5

نسخه اولیه Moov در سمت چپ و سنسور Moov Now در سمت راست

اگر دقیق به قرص Moov Now نگاه کنید، یک زائده در کنار قرص خواهید دید، که باعث می‌شود سنسور در درون بند سیلیکونی جرکت نکند.

در جعبه Moov دو بند سیلیکونی وجود دارد. یک بند کوتاه‌تر برای بستن دور مچ دست، و یک بند بلندتر برای بستن دور مچ پا. همچنین وجود حفره‌های کوچک و بزرگ روی بند سیلیکونی، علاوه بر زیباتر کردن طراحی، آن را سبک‌تر کرده و امکان گردش هوای بیشتر دور مچ دست هنگام ورزش کردن را فراهم می‌کند.

سنسور Moov درون محلی که روی بند سیلیکونی تعبیه شده قرار می‌گیرد و در طول یک هفته‌آی که ما آن را دور مچ دست و پایمان آزمایش کردیم، در طول ورزش‌های مختلف، به هیچ عنوان از درون بند سیلیکونی خارج نشد. پس خیالتان راحت باشد که سنسور به راحتی از جایش تکان نخواهد خورد.

مچ‌بند Moov Now امکان ثبت اطلاعات پنج فعالیت اصلی را دارد. پیاده روی و دویدن، دوچرخه سواری، بوکس هوازی، تمرین با وزن بدن و شنا. علاوه بر اینها، Moov در آپدیت اخیر اپلیکیشن خود می‌تواند اطلاعاتی راجع به میزان خواب و فعالیت‌های روزانه‌تان را نیز ثبت و تجزیه و تحلیل کند. مچ‌بند Moov Now تا عمق ۳۰ متری ضد آب است، همچنین در برابر گرد و خاک و عرق مقاوم است. بنابراین نگران روز‌های بارانی، دویدن در مسیر‌های خاکی و گلی و همچنین شنا در استخر‌های عمیق نباشید.

Moov-Now-straps

بند نسخه اولیه Moov در سمت راست و بند سیلیکونی Moov Now در سمت چپ

برای اینکه دقت کار Moov را بالا ببرید، می‌توانید از ضربان سنج‌های قلب استفاده کنید تا میزان ضربان قلبتان نیز در اپلیکیشن اختصاصی Moov ثبت شود.

یکی از پرکاربرد ترین امکانات Moov، امکان استفاده همزمان از دو سنسور Moov Now برای افزایش دقت اندازه‌گیری است. این مورد، زمانی که بوکس هوازی انجام می‌دهید بسیار کارآمد خواهد بود، همچنین هنگام شنا نیز می‌توانید از این قابلیت بهره ببرید.

اپلیکیشن Moov

در گذشته، شما باید برای هر یک از فعالیت‌های ورزشی که انجام می‌دادید، اپلیکیشن اختصاصی آن را بر روی تلفن هوشمندتان نصب می‌کردید. ولی Moov این مشکل را در نسخه جدید اپلیکیشن خود برطرف کرده، و شما فقط کافی است یک اپلیکیشن را نصب کنید تا بتوانید به اطلاعات ثبت شده همه فعالیت‌های ورزشی‌تان دست پیدا کنید.

اپلیکیشن Moov Now با سیستم عامل‌های iOS و Android نیز کاملا سازگار است. ولی در حال حاضر، اپلیکیشن‌های ورزشی و تناسب اندام دیگر، با مچ‌بند Moov سازگار و قادر به ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات آن نیستند. ولی هرچه را که نیاز دارید، می‌توانید در اپلیکیشن اختصاصی آن بیابید.

در قسمت Activity در اپلیکیشن، می‌توانید همه فعالیت‌های ورزشی را مشاهده کنید. همچنین برای دسترسی سریع‌تر می‌توانید از آیکون‌های قرار گرفته روی نوار بالای صفحه استفاده کنید.

Moov-Now-app-main

صفحه اصلی اپلیکیشن Moov

در پایین صفحه اپلیکیشن، تب‌هایی قرار دارد که اطلاعات مربوط به فعالیت‌های ورزشی‌تان را به تفکیک روز به شما نشان خواهد داد، و در این قسمت می‌توانید میزان پیشرفت خود را نیز مشاهده کنید.

در قسمت سمت چپ در گوشه بالایی صفحه، آیگون تنظیات اپلیکیشن را خواهید دید. در این قسمت می‌توانید اطلاعاتی از قبیل قد، وزن و امکان استفاده از اطلاعات Apple Health را تنظیم کنید.

در قسمت History، شما اطلاعات بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد، که می‌توانید انتخاب کنید کدام یک از آن‌ها را به شما نمایش دهد. بیشترین اطلاعات ثبت شده مربوط به دویدن، دوچرخه سواری و شنا است.

سادگی در طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار Moov حرف اول را می‌زند. در عین سادگی، می‌توانید به طیف گسترده‌ای از اطلاعات راجع به تمریناتتان دست پیدا کنید، و همواره پیشرفتتان را زیر نظر داشته باشید. هنگام کار با اپلیکیشن Moov به این نکته پی خواهید بر که این اپلیکیشن، یکی از بهترین، کامل‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های تناسب اندام است.

کارایی و طول عمر باتری

پایه و اساس Moov Now، به دست آوردن بیشترین اطلاعات از فعالیت‌های تمرینی‌تان است. علاوه بر این، سعی می‌کند تا تکنیک‌های شما را بهبود بخشد، چه تکنیک سریع‌تر دویندن باشد، یا صحیح‌تر شنا کردن.

مربی صوتی پیاده روی و دویدن

تکنولوژی مورد استفاده در مچ‌بند Moov برای دویدن، بسیار بهینه عمل می‌کند. می‌توانید چهار حالت مختلف دویدن و پیاده روی را انتخاب کنید. سپس با فشار دادن Moov Now، و همگام شدن آن با موبایلتان، آماده حرکت شود.

در این حالت، مربی صوتی فعال شده و همزمان با گام برداشتن، شما را راهنمایی می‌کند. در حالت اینتروال، شما می‌توانید شدت دویدنتان را انتخاب کنید. و در طول مسیر، مربی‌تان به شما می‌گوید چه زمانی باید سریع‌تر و با شدت بیشتری بدوید، و چه زمانی باید سرعتتان را کاهش دهید.

Moov-Now-vs-Runkeeper

مقایسه اپلیکیشن Moov (چپ و وسط) با اپلیکیشن Runkeeper (سمت چپ)

اگر نتوانید به اهدافتان دست یابید، مربی صوتی شما را راهنمایی خواهد کرد تا حرکاتتان را به گونه‌ای انجام دهید تا ضربان قلبتان نیز افزایش یابد. اگر نتوانید به مدت طولانی به اهدافتان دست یابید، مربی به شما پیشنهاد می‌کند تا شدت تمرینتان را کاهش دهید و اهداف قابل دسترس‌تری برای خودتان انتخاب کنید. زمانی هم که بتوانید به اهدافتان دست یابید، تشویقتان می‌کند.

در هنگام دویدن آزاد، مربی صوتی اطلاعاتی در مورد شدت و چگونگی انجام حرکت به شما می‌دهد. این اطلاعات به شما کمک می‌کند که بهتر و سریع‌تر بدوید.

زمانی که این اطلاعات به ثبت رسید، اپلیکیشن به شما می‌گوید که آیا به سطح ایده‌آل از سطح تمرینتان رسیده‌اید یا خیر. همچنین به شما در مورد میزان فشاری که به مفاصلتان وارد می‌کنید هشدار می‌دهد. یکی از مزایای اپلیکیشن Moov این است که تمامی این اطلاعات را به تفصیل برایتان شرح می‌دهد. برای دیدن توضیحات هر کدام، کافیست روی علامت سوال ضربه بزنید.

اپلیکیشن Moov، در تخمین مسافت طی شده نیز دقت بسیار بالایی دارد، و اطلاعات دقیق‌تری در رابطه با مسافت طی شده نسب به دیگر رقبایش به شما می‌دهد.

Moov-Now-swimming-640

مربی صوتی شنا

هنگام شنا  کردن در استخر، واضح است که نمی‌توانید تلفن هوشمندتان را همراه داشته باشید. Moov Now تمام اطلاعات را در حافظه داخلی‌اش ذخیره می‌کند و زمانی که آن را فشار دهید، با موبایلتان همگام سازی می‌کند. هنگام شنا کردن، متوجه خواهید شد که مچ‌بند Moov Now بسیار راحت است، و به هیچ عنوان وجود آن را روی مچ دست یا پایتان احساس نخواهید کرد.

زمانی که اطلاعات ثبت شده هنگام شنا کردنتان را با اپلیکیشن Moov همگام سازی کنید، اطلاعات بسیار دقیق و کاملی از فعالیت شما در آب می‌دهد. این اطلاعات شامل مسافت طی شده در آب، میزان کالری سوزانده شده، تعداد عرض‌های طی شده استخر، تعداد حرکات دست و مدت زمان طی کردن یک عرض استخر است. در نهایت شما را در جهت بهبود تکنیک‌های شنایتان راهنمایی می‌کند تا بتوانید سریع‌تر و بهتر شنا کنید.

Moov-Now-swimming-1

صفحه اختصاصی شنا

مربی صوتی خانگی

در این قسمت، شما می‌توانید تمرینات ۷ دقیقه یا بوکس هوازی انجام دهید. بوکس کاردیو قطعا جذاب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین تمرینی است که Moov از آن پشتیبانی می‌کند.

زمانی که به نحوه کارکرد آن هنگام بوکس عادت کنید، یک قهرمان بوکس کاردیو خواهید شد. فقط کافی است جای پایتان را درست انتخاب کرده، دستانتان را بالا بیاورید و هنگامی که مربی به شما می‌گوید با قدرت یا سرعت ضربه بزنید. سنسور Moov تشخیص می‌دهد که به درستی مشت می‌زنید یا خیر، و شما را راهنمایی خواهد کرد. در اپلیکیشن Moov اطلاعات مربوط به رکورد‌های مشت زنی‌تان را خواهید دید.

Moov-Boxing-640

صفحه اختصاصی بوکس هوازی

هنگامی که می‌خواهید تمرینات هفت دقیقه‌ای انجام دهید، می‌توانید سطوح مختلف از شدت و سختی تمرین را انتخاب کنید. تمرینات هفت دقیقه‌ای شامل حرکات پروانه، شنا سوئدی و کرانچ است که به شما کمک می‌کند تا به اندامی مناسب دست پیدا کنید.

برای هر تمرین، یک ویدیو و راهنما وجود دارد، تا مطمئن شوید که حرکت را به درستی انجام می‌دهید. ممکن است این تمرینات کوتاه باشند، ولی به شدت به شما فشار وارد خواهند کرد، و هر چقدر بتوانید به سطوح بالاتری دست پیدا کنید، سخت‌تر نیز خواهند شد.

برای هر تمرین، اطلاعاتی راجع به تعداد ست‌ها در اپلیکیشن جمع‌آوری خواهد شد و می‌توانید مشاهده کنید میزان پیشرفتتان چقدر بوده است.

Moov-Now-boxing

رهگیری فعالیت‌های روزانه

بزرگترین ویژگی اضافه شده به Moov Now قابلیت رهگیری فعالیت‌های روزانه و خواب است. در هر دو حالت، هنگامی که Moov Now را به دستتان ببندید، اطلاعات را ثبت و ضبط می‌کند.

برای دیدن اطلاعات مربوط به فعالیت‌های روزانه‌تان کافی است به قسمت Active Minute در صفحه اصلی اپلیکیشن بروید. در این قسمت نموداری از فعال‌ترین و کم تحرک‌ترین ساعات روزتان را خواهید دید. در این قسمت، شما می‌توانید ساعات خواب و فعالیتتان را در هر روز ملاحظه کنید.

در رهگیری میزان خواب، یک اطلاع جالبی که اپلیکیشن به شما می‌دهد، میزان خواب مفیدی است که داشته‌اید. خواب مقوی، میزان ساعات خوابی است که بدن شما نیاز دارد تا بعد از یک فعالیت ورزشی، عضلات را بازیابی و بافت‌های عضلانی را ترمیم کند.

مچ‌بند Moov Now، یک گجت پوشیدنی است که نیازی به دست کردن آن در طول ۲۴ ساعت ندارید، و از این رو، طول عمر ۶ ماهه باتری، بسیار عالی است. یعنی دیگر نگران خالی شدن باتری Moov Now در طول روز نخواهید بود. این مچ‌بند نیروی مورد نیاز خود را از یک باتری سکه‌ای تامین می‌کند.

Moov-01

بسته بندی Moov Now

استفاده از مچ‌بند Moov Now می‌تواند به شدت شما را تحت تاثیر قرار دهد. و تیم Moov هم نشان داده‌اند که نظرات کاربرانشان برایشان اهمیت دارد و سعی کرده‌اند بسیاری از کاستی‌های مدل قبلی Moov را در مدل Moov Now برطرف کنند، و اپلیکیشن آن هم، یکی از کامل‌ترین اپلیکیشن‌های تناسب اندام موجود در فروشگاه‌های اپلیکیشن است.

طراحی ساده و سبک Moov Now باعث شده هنگام به دست کردن آن احساس راحتی کنید و طول عمر بالای باتری، همه نگرانی‌های شما در رابطه با خالی شدن باتری را برطرف خواهد کرد.

مربی صوتی Moov به راستی در بهبود و تصحیح حرکات ورزشی کمکتان می‌کند. و در نهایت باید بگوییم کمتر گجت پوشیدنی تناسب اندامی در بازار می‌تواند چنین طیف گسترده‌ای از اطلاعات را با این بازه قیمتی در اختیارتان قرار دهد.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


۱ دیدگاه

  1. با سلام و دورود فراوان:
    طراحی جدید سایت متاسفانه مناسب نیسب و طرح قبلی بسیار بهتر و کارا بود
    متشکر از مطالب مفیدتون

نظر خود را بیان کنید