مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتآدیداس از کفش UltraBOOST Uncaged Parley رونمایی می‌کند

آدیداس در یک حرکت خیره کننده برای داشتن یک آینده‌ی نوآورانه ‌تر ( شاید از نظر اقتصادی)، از کفش دوی UltraBOOST Uncaged Parley رونمایی کرد. اولین کفش تولید انبوه با استفاده از Parley Ocean Plastic (پلاستیک‌های جمع‌آوری شده از سواحل توسط گروه‌های داوطلب Parley). این کفش که تحولی در صنعت پوشاک ورزشی است، در اواسط نوامبر به تعداد ۷۰۰۰ جفت در دسترس خواهد بود.

UltraBOOST Uncaged Parley سطح رویی ساخته شده با تکنولوژی Primeknit دارد که از ترکیب Ocean Plastic ساخته شده است. ضایعاتی که در کشور مالدیو بازیافت شده‌اند. این پلاستیک‌ها ۹۵ درصد از جنس رویه و باقی را پلی‌استر تشکیل داده است.

برای هر یک جفت کفش، یازده بطری پلاستیکی بازیافت شده مورد استفاده قرارگرفته است. بندهای کفش، مواد کف پاشنه، بافت پاشنه، آستر پاشنه و پوشش آستری رویه‌ی کفش نیز با مواد بازیافتی ساخته شده‌اند.

طراحی آن هم از امواج اقیانوس الهام گرفته شده است، تا داستان منحصر به ‌فرد کفش و همکاری آدیداس و Parley برای پایان دادن به چرخه‌ی آلودگی در اقیانوس‌ها را بازتاب دهد.

UltraBOOST Uncaged Parley با استفاده از تکنولوژی‌های جدید که به طور اختصاصی برای بازیافت بقایای پلاستیکی دریایی به رشته‌های نخی، مهندسی شده ساخته می‌شود. سطح رویی Primeknit که به طور ویژه توسعه یافته است، با عناصر اصلی UltraBOOST Uncaged Parley ترکیب شده است تا یک کفش مخصوص دوی نوآورانه را ارائه دهد، تا دیگر نیازی به بحث در مورد کارآیی آن نباشد.

یک لایه‌ی خارجی Stretchweb لاستیکی طبیعی Continental برای کشش بهینه در تمامی هواها، همراه با لایه‌ی میانی BOOST امتداد یافته در تمام طول کفش برای بازگشت انرژی عمل می‌کند. یک سیستم تعلیق Torsion که آن هم از یک منبع تجدید پذیر است، از انعطاف طبیعی پا حمایت می‌کند.

هدف آدیداس در سال ۲۰۱۷ ساخت یک ‌میلیون جفت از کفش‌های ساخته شده با Parley Ocean Plastic است، که یعنی حداقل یازده میلیون بطری به دست آمده از نواحی ساحلی توسط شبکه‌ی پاک‌سازی جهانی Parley. این طرح بخشی از یک مشارکت بزرگ‌تر توسط این برند، برای افزایش استفاده از مواد پایدارتر در محصولات خود و تبدیل نوآوری اقتصادی به استاندارد جدید صنعت از طریق به‌کارگیری استراتژی Parley A.I.R (پرهیز، جداسازی، طراحی دوباره) را شکل می‌دهد، که هدف آن پایان دادن به چرخه‌ی آلودگی پلاستیک دریایی در بلند مدت است.

سایریلگوچ، مؤسسParley می‌گوید:

«هیچ‌کس نمی‌تواند اقیانوس‌ها را به تنهایی نجات دهد. هر یک از ما می‌توانیم در راه حل نقش داشته باشیم. این در دستان صنایع خلاق است که مواد، محصولات، و الگوهای کاری معیوب را دوباره بسازند. مصرف کننده می‌تواند تقاضا برای تغییر را تقویت کند. اما این بر عهده‌ی رهبران نوآوری اقتصادی، مثل آدیداس است که تغییر را به واقعیت تبدیل کنند. با این کفش ما آنچه را که امکان پذیر است، نشان می‌دهیم. این حتی بیشتر از یک کفش است. این یک پرچم است، یک دعوت برای پیوستن به حرکت ما.»

پیش از این در سال جاری، آدیداس روز جهانی اقیانوس‌ها را با انتشار اولین نسخه از کفش دو با همکاری Parley for the Oceans جشن گرفت. با عرضه‌ی محدود تنها ۵۰ جفت در جهان، به کاربران اینستاگرام این فرصت داده شد تا با افزایش آگاهی در مورد آرمان و آپلود یک ویدئو برای نشان دادن اینکه چگونه Parley A.I.R را به کار می‌گیرند و تعهد به پرهیز از استفاده از پلاستیک‌های یک بار مصرف، یک گام در صنعت پوشاک ورزشی پیش رود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید