مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

چرا اضطراب من در طول ورزش، بدتر می شود؟

در اغلب موارد، ورزش می تواند به کاهش اضطراب و ترس کمک کند. با این حال برخی از مردم، حملات ترس و اضطراب ناشی از ورزش را تجربه می کنند. در اختلال هراس، بدن شما واکنش افراطی نشان می دهد و بر این باور است که در حال حاضر، یک خطر وجود داد، در حالی که این طور نیست. اگر متوجه افزایش اضطراب می شوید، برای درمان با یک درمانگر یا روانپزشک مشورت کنید.

اختلال ترس

اختلال ترس به وسیله حملات ترس مکرر و ترس از حمله ترس بعدی توصیف می شود. در طول یک حمله ترس، شما ممکن است احساس کنید که در حال مردن هستید. سایر علائم عبارتند از درد قفسه سینه، سرگیجه، احساس خفگی، تنگی نفس، احساس گسستگی، حالت تهوع، تپش قلب، بی حسی، لرزش، لرز یا تعریق. افراد مبتلا به اختلال ترس معمولا در مورد حمله ترس بعدی نگران هستند و رفتارها یا عملکردهایشان را تغییر می دهند. شما ممکن است یک حمله ترس را در هر زمانی تجربه کنید و اغلب به طور ناگهانی و بدون هشدار آغاز می شود.

اختلال ترس و ورزش

اگر در حال حاضر اختلال ترس دارید، ورزش می تواند باعث یک حمله دیگر شود. پس از اولین حمله ترس، شما احساسات بدنی را شدید تر احساس خواهید کرد. در بزرگسالان عادی، یک تپش قلب باعث نگرانی نیست. با این حال در یک فرد مبتلا به اختلال ترس، تپش قلب باعث ایجاد اضطراب و نگرانی شدید در مورد یک حمله قلبی می شود. در حین ورزش کردن، ضربان قلب شما افزایش می یابد. و به سختی می توانید نفس بکشید. برای یک فرد مبتلا به اختلال ترس، این می تواند باعث اضطراب یا یک حمله ترس شود.

اضطراب و ورزش

ورزش همچنین می تواند اضطراب را در افرادی که در حال حاضر اختلال ترس ندارند نیز افزایش دهد، اگرچه به خوبی پذیرفته شده نیست و مورد تحقیق قرار نگرفته است. پزشکان و کارشناسان اغلب، ورزش را به عنوان یک درمان طبیعی برای اضطراب توصیه می کنند. با این حال، مطالعه سال ۲۰۱۰ که در مجله هیپوکامپ منتشر شد، دریافت که ورزش می تواند اضطراب را در موش ها افزایش دهد. محققان، موش ها را برای سه هفته در یک قفس با یک چرخ ورزش مورد بررسی قرار دادند تا رفتارهای اضطرابی را در موش هایی که به طور داوطلبانه ورزش می کردند، ارزیابی کنند. موش هایی که ورزش کرده بودند، رفتارهای مضطرب تری از خود نشان دادند و سطوح بالاتری از هورمون های استرس داشتند.

درمان

با وجود مطالعات متناقض، اغلب تحقیقات نشان می دهند که ورزش برای کاهش اضطراب مفید است. یک متاآنالیز در سال ۲۰۰۸ که در مجله «ورزش و روانشناسی ورزش» منتشر شد، ۴۹ کار آزمایی تصادفی کنترل شده را مورد بررسی قرار داد. نتایج نشان دادند که شرکت کنندگان در گروه های ورزشی، کاهش قابل توجهی در اضطراب داشتند. اگرچه ممکن است شما در ابتدا در حین ورزش کردن، یک افزایش در اضطراب احساس کنید اما ادامه دادن ورزش به شما کمک خواهد کرد احساسات اضطرابی تان را کاهش دهید. درمان های دیگری که می توانند به اضطراب ناشی از ورزش کمک کنند، عبارتند از دارو و تراپی.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید