جذاب‌ترین اندام‌های بدن مردان از دید خانم‌ها

برویم سر اصل مطلب. مهم نیست مانند خدایان یونان باستان باشید، یا یک پسر عوضی! محققان ثابت کرده‌اند که خانم‌ها معمولا افراد جذاب و خوش قیافه‌ را برای روابط کوتاه مدتشان انتخاب می‌کنند. پس بهتر است کمی روی خودتان کار کنید!

خب، حالا که این را گفتیم، به طور خلاصه و بدون هیچ ترتیب خاصی، قصد داریم ویژگی‌هایی از مردان که زنان عاشق آن هستند را برایتان بگوییم، نه فقط اندام‌ها، بلکه خصوصیات و ویژگی‌هایی که به چشم خانم‌ها می‌آید.

بعضی از آن‌ها را می‌توانید در باشگاه بدست بیاورید، اما بعضی دیگر، به ژنتیک شما بستگی دارد، متاسفم! در هر صورت، این مقاله یک دید کلی به شما می‌دهد که خانم‌ها چه چیزی را می‌پسندند.

۱. یک شکم شش تکه‌ی خوب

در تحقیقی که در دانشگاه ایلینویز انجام شده است، از نظر خانم‌ها عضلات شکم، جذاب‌ترین عضلات در بدن مردها هستند. قابل درک است که عضلات شکم در جلو و میانه‌ی بدن قرار دارند، پس به ناچار چشم زنان در اولین نگاه به آن‌جا می‌افتد، البته قطعا بعد از چهره‌تان و در حالی که لباس نپوشیده‌ باشید.

خوش شانس هستید که می‌توانید در باشگاه تمرین کنید و عضلات شکمتان را پرورش دهید، اما شانس زیادی برای تغییر چهره‌تان نخواهید داشت. بهتر است روراست باشیم، خانم‌ها اینقدرها هم سطحی نگر نیستند.

بر اساس کتاب گوردون پاتزر «Looks: Why They Matter More Than You Ever Imagined»، مردانی با حجم زیادی چربی در ناحیه‌ی شکم، میزان کمتری تستسترون در بدنشان ترشح می‌شود، که باعث کاهش میل جنسی و کاهش قابلیت باروری‌شان می‌شود.

۲. باسن سخاوتمندانه!

وقتی پشتتان به خانمی است، او به هیچ وجه به پشت سرتان یا پشت پاهایتان نگاه نمی‌کند. سورپرایز! بر اساس نظرسنجی سایت AskMen، خانم‌ها هم به اندازه‌ی آقایان از باسن خوششان می‌آید (خیلی خب، شاید نه به اندازه‌ی آقایان!) طبق مطالعه‌ای که بر روی ۱۰۰ زن انجام شد، اکثرا اظهار کردند باسن عضلانی را دوست دارند، یعنی وقتی دارید فوتبال یا بسکتبال نگاه می‌کنید، شریکتان، باسن و پشت پاهای شما را دید می‌زند.

۳. شانه‌هایی پهن و قوی

مطالعات دانشگاه آلبانی نشان می‌دهد رضایت جنسی خانم‌ها، رابطه‌ی نزدیکی با جذابیت‌ و چهارشانگی شریکش دارد. پیشنهاد به مردهایی که شانه‌های افتاده دارند: باشگاه بروید و تمرین کنید.

بر اساس کتاب دیوید پرت «In Your Face: The New Science of Human Attraction» شانه‌های پهن و ورزیده، همیشه نشانه‌ی قدرت و مردانگی‌ است. علاوه بر این، مردانی که شانه‌های پهن‌تری نسبت به دور کمرشان دارند، معمولا زود‌تر و بیشتر از دیگر مردان رابطه‌ی جنسی خواهند داشد.

۴. کمر مخروطی و عضلانی

در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله‌ی Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد، آمده است که ۷۹ درصد خانم‌ها، پهنای پشت آقایان (منظور نسبت پهنای شانه به دور کمر است) را یکی از عوامل جذابیت‌ آن‌ها می‌دانند. چهارشانگی و اندام اصطلاحا هفتی، حتی می‌تواند قد مردان را از نظر جذابیت، تحت‌الشعاع قرار دهد.

۵. بازوهای قوی و سفت

در آماری که سایت HerCampus.com از ۱۰۰ دختر دانشجو در سراسر کشور گرفت، اکثرشان بازو را یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیت مرد‌ها معرفی کردند. به نظر خانم‌ها، بازو‌های عضلانی نشان می‌دهد که شما به خوبی از بدنتان مراقبت کرده‌اید، و همچنین اعتراف کرده‌اند که دوست دارند بازوان مردان از درون آستین تی‌شرت یا کتشان مشخص باشد! بازوان قدرتمند، یعنی مرد می‌تواند از زن محافظت کند، و بی شک یعنی می‌تواند او را بلند کند…

۶. سینه‌های خوش تراش

همانطور که قبلا هم در کتاب پرت «In Your Face: The New Science of Human Attraction» گفته شد، خانم‌ها علاقه‌ی بیشتری به مردانی با اندام ورزیده دارند: شانه‌های قوی، کمر باریک، سینه‌ و شانه‌ی فراخ. خانم‌ها ترجیح می‌دهند مردان ورزیده باشند نه چاق و یا دارای عضلات بسیار حجیم. شما یک سینه‌ی محکم می‌خواهید، نه سینه‌های عضلانی خیلی بزرگ، فقط مقداری حجم کافی است.

۷. صورت شما

بر اساس تحقیقی که در مجله‌ی Journal of Personality and Social Psychology منتشر شده است، زنان به مردانی جذب می‌شوند که چهره‌شان نشان دهنده‌ی تمایلشان به تمرین باشد. همچنین بر اساس گزارش روزنامه‌ی LA Times زنان، بیشتر علاقه دارند با مردانی که از نظر جنسی بالغ‌تر هستند دوست شوند.

این یعنی خانم‌ها دوست دارند مردان، چشمانی درشت و دماغی متوسط یا کوچک داشته باشند (ویژگی‌های یک چهره‌ی Baby Face)، فک کشیده و استخوان گونه‌‌ی پهن (ویژگی‌های یک چهره‌ی بالغ). خانم‌ها می‌خواهند که مردان ظاهری خوب و مهربان داشته، اما در باطن، پسر شری که قوای جنسی‌اش را ابراز می‌کند باشند.

۸. لبخند مرموز

همیشه پسران شرور جذاب هستند. مطالعاتی که در دانشگاه British Columbia صورت گرفته، نشان می‌دهد زن‌ها، از نظر جنسی کمتر به مردان مهربان و خندان تمایل دارند! هشدار: ممکن است بعد از خواندن این مطلب، اخمو و جدی شوید!

در حالی که لبخند برای ارتباطات اجتماعی ضروری است، خانم‌ها در نگاه اول، بیشتر به مردانی که ظاهری مغرور، قدرتمند و کمی اخمو دارند تمایل پیدا می‌کنند. در اولین برخورد کمی مرموز و تودار برخورد کنید، وقتی او را به دست آوردید، با او بخندید.

۹. دست‌های قدرتمند

خانم‌ها به جزئیات دقت می‌کنند. در نظرسنجی سایت AskMen، خانم‌ها اظهار کرده‌اند که عاشق دست مردان هستند، زیرا حقایق زیادی را راجع به آن‌ها بازگو می‌کند، مثلا شغلش چیست، چقدر به نظافت اهمیت‌ می‌دهد و چقدر مهارت‌های فنی دارد. دستان بزرگ، نشانه‌ی مردانگی است، البته احتمالا این را خودتان می‌دانید.

۱۰. موهای صورت

مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله Journal Evolution & Human Behavior منتشر شد، نشان می‌دهد که زنان، ترجیح می‌دهند صورت مردان ته ریش پری داشته باشد. ریش بلند، ته ریش کم و صورتی که کاملا اصلاح شده، جذابیت کمتری برای زنان دارد. البته به عنوان شوهر آینده‌شان، به افرادی که ریش کامل و قابلیت‌ فرزند پروری خوبی دارند، علاقمند و وابسته می‌شوند.

60 نظر ارسال شده است

 1. یکی

  اقای علی اقا…بیا تو محل ما چند تا دختر خوب بهت نشون میدم که روشون قسم میخورم که با هیچکسی دوست نبودن….
  مشکل شما اینه دنبال دخترای خوب تو خیابونا میگردین درصورتی که دخترای خوب تو خونه نشستن…این دخترایی هم که میگم دوستام هستن…هم خوشگل هم خوش اندام….یه روز به مامانم گفتم اگه من پسر بودم فلانی رو میگرفتم…ولی اینو قبول دارم که دختر و پسر خوب خیلی کم شدن…
  از نظر منم ظاهر مهمه چون اخلاق طرفو تا باهاش زیر یک سقف نری نمیشناسی ولی حداقل ظاهرش به دلت بشینه…من خودم به عنوان دختر از ایندم خیلی میترسم از بس که اعتیاد زیاد شده منم میگم سالم باشه بقیش پیش کش…ایشاله همه خوشبخت بشن ما هم توش…

  1. رهگذر

   یکی خانم میشه یکی از اون دخترای خوب رو که قصد ازدواج داشته باشه به منم نشون بدی؟شدیدا قصد ازدواج دارم ولی کسی پیدا نمیشه دیگه دارم یواش یواش میترشم 25 سالم شد!!!!
   یه نفری اون بالا واقعا راست گفته دخترای دهه های مختلف فرق میکنن تجربه های شخصی من در مورد سه تا دختر اینو میگه که حدود هشت سال پیش با یکی دوست بودم که قیافه براش مهم بود سه سال پیش با یکی دوست شدم که پول جیبم و شارز ایرانسل براش مهم بود و این اواخر با یکی میخواستم به قصد ازدواج دوست بشم که با اینکه منو دوست داشت ولی به اولین خواستگار دست به نقد جواب مثبت داد و رفت و منتظر من نموند پس نتیجه میگیریم الان دخترا فقط براشون مهمه که طرف حتی اگه کور و کچل هم بود فقط پاپیش بزاره و خواستگاری کنه چون شوهر کمیاب شده…
   از نظر خودم هم به عنوان یه پسر فقط مهمه که دختر قیافه اش به دلم بشینه ومنو همینجوری که هستم قبول کنه یعنی متنفرم از دختری که به من به عنوان یکی از گزینه هاش فکر کنه برام مهمه منو حتی در بدترین شرایط مالی و ساده ترین لباس به بهترین و پولدارترین پسرها ترجیح بده اون موقع من جونمو براش میدم. .پول و خانواده و تحصیلات و اینا از نظر من معیار ازدواج نیستن

   1. محمد

    رهگذر جان
    شما به خواسته ات میرسی اگر خودتون هم این خصوصیات و داشته باشی

  2. محمد

   به این میگن صداقت و حرف منطق
   لاااااایک

 2. علی

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمام حضار گرامی
  من تمام پیاماتونو خوندم راستش یخورده هم خندم گرف. شما از اصل خارج شدین وارد فرعیات شدین خیلی. اولن زنومرد افریده شدن براهم. حالا یکی کور یکی کچل و هزااار جور مشکلاته دیگه. این دیگه قانون خلقته ویک امر طبیعیه. و طبعا هرکسی میره دنبال حدواندازه های خودش مشابه خودش طبعا دختری ک زیبایی نداره پسر زیبایی جذبش نمیشه و برعکس. اینم باز یه امر طبیعیه. پس هررررکسی باید اول بره تو اینه خودشو و حدوانداره های خودشو ببینه و مشخص کنه و بقول معروف هر انچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند. و بعد بره سراغ حدواندازه های شریک زندگیش حالا چه شوهرش چه زنش. نه با ارایش با هزارتا چیزای دیگه بره تو اینه واسه خودش کیف کنه بگه من خیلی بالاترشم. نه با قیافه و خصوصیات واقعیتون سعی کنید برین جلو
  من ب عنوان یه پسر ک قصد ازدواجم دارم ولی متاسفانه دختر مورد اعتمادو و پاک ک مهمتر از این خصوصیت هیییچی وجود نداره رو گیر نیاوردم حقیقتش. خشکلی اندام و اینجور چیزا پیشکش یه چیز کاملا معمولی ولی مورد اطمینانو پاک و دلسوز فک نمیکنم این خیلی خواسته سنگینی باشه
  و در کلام اخر گشتم نبود نگرد نیست

  1. reza

   لاییییک

 3. rahman

  به نظر من وقتی مرد تمام این ویژگی ها رو داشته باشه ولی اخلاق درست و حسابی نداشته باشه چه فایده داره مهمترین چیز اخلاق وصدافته بعد ویژگی های فیزیکی افراد

  1. پوریا

   کاملاموافقم

 4. Ali reza

  من قدم ١٨٤ يعني ميشه گفت قد بلندم وزنم ٨٥ كيلويه و بدنسازي كار ميكنم از ١٨ سالگي باشگاه ميرفتم قبل از اون هم رزمي كار ميكردم الان هم ٢٤ سالمه اين رو بگم كه اونايي كه فكر اندامشون هستن لازم نيس از قبل ٢٠ سالگي برن باشگاه بدنسازي و رژيم بگيرن چون خودم اين كارو كردم و نتيجشوديدم من خودم وقتي ١٨ سالم بود قدم ١٨٤ بود و هنوز هم همين اندازه ام و بيشتر از اين هم نميشم حتي رفتم دكتر اون هم گفت كه ديگه رشد نميكني بنظرم مرد هر چي قدش بلند تر باشه جذاب تره و اين رو براي اونايي كه بفكر تناسب اندامشون هستن بگم فقط برن رزمي كار كنن چون نه تنها رشد قدتون رو نگه نميداره بلكه به رشد قدتون كمك هم ميكنه.باتشكر از سايت.

 5. مریم

  واس من که قابل اعتماد بودن پسرچه واس دوستی چه واس ازدواج مهمتراز همه معیاراست.البته شغله طرف مقابلم واسم مهمه.چون نشون دهنده خیلی چیزاست تو این هاگیر واگیرجامعه اندام خوبشو کجای دلم بزارم

  1. محمد

   منم با نطر شما موافقم

 6. reza

  سلام
  به نظر بنده هركسي يه سليقه اي داره ١٠٠نفر ١٠٠سليقه ١٠٠٠نفر ١٠٠٠سليقه
  اين مطالب ١٠٪ اونم شااااايد تاثير داره
  البته همش خصوصياته من بود??

 7. ehsan

  ممد اون قلیون مارو بردار بیار
  میدونم داری پستارو میخونی …

  1. محمد بیگی

   حالا دیگه طوری شده که خانوما اول پولا میبینن بعد بقیه فاکتورا را. ولی بدن ی مردم از اهمیت بالایی برخورداره. اما اخلاقم مهمه

 8. hanie

  اگه مرد پیدا شد خبر بدین

  1. محمد

   اگه زن پیدا بشه مرد خودشو نشون میده .نیاز به خبر کردن نیست

   خخخخخخخ

   1. محمد77

    دمت گرم داش

 9. سولماز

  من که فقط اخلاق …….هووووو چیکار اندامش دارم ….همین که یه انسان بالغ باشه و همچنین واقعا مرد باشه نه سوسول که البته من فقط سوسول میبینم

 10. عسل خانوم

  من فقط پائین تنه برام مهمه و اینکه دندوناش سالم باشه و لبای باحال

 11. پویا

  احمقانه است

 12. خشکسالی

  اول پول بعد نوع ماشین
  بعد زبان چرب قیافه تیپ

نظرات بسته شده است.

تلگرام مجله تناسب اندام

نکته و ترفندهای تناسب اندام، فقط مخصوص شما!