مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

آداب معاشرتی که تجربه باشگاه را دلپذیرتر می‌کند

یک فرد منفور در باشگاه نباشید! یعنی آن فردی نباشید که رختکن را کثیف و نامرتب ترک می‌کند، زیر دوش آواز می‌خواند، در باشگاه آرام و با ناز حرکت می‌کند یا هر کاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد!

در این مقاله چند نکته‌ی ساده در مورد مقررات رختکن باشگاه بیان می‌کنیم تا مطمئن شوید آن فردی نیستید که همه از آن متنفرند و چشم دیدنش را ندارند. این قوانین را در رختکن رعایت کنید تا رابطه خوبی با سایر افراد باشگاه داشته باشید.

۱. در رختکن باشگاه معطل نکنید

شما به یک دلیل در باشگاه هستید: برای تمرین کردن. و به یک دلیل هم به اتاق رختکن می‌روید: برای پوشیدن لباس تمرینتان یا دوش گرفتن و عوض کردن لباستان پس از تمرین. پس این توقف را کوتاه کنید.

۲. نگاهی به دور و برتان بیندازید

این سوالات را از خودتان بپرسید: آیا کس دیگری می‌خواهد از آینه استفاده کند؟ آیا شما جلوی قفسه شخص دیگری ایستاده اید؟ آیا تمام فضای نیمکت را با لباس‌هایتان اشغال کرده اید؟ اگر اینطور است، حواستان به اطرافیانتان باشد و سریع خودتان را جمع و جور کنید.

۳. لباس به تن داشته باشید

رختکن، جایی برای لخت ماندن نیست، می‌توانید در خانه تان لخت شوید. در رختکن، با حداکثر سرعت ممکن، لباس‌هایتان را در بیاورید و لباس بپوشید. سایر افراد حاضر در اتاق رختکن، سپاسگزار شما خواهند بود.

۴. پس از انجام کارتان، آنجا را تمیز کنید

حوله‌های کثیف را در سطل مخصوص بیندازید، هر حوله‌ی کاغذی یا دستمال کاغذی را دور بیندازید، اگر پودر مکملتان آن اطراف ریخته، تمیزش کنید. و هیچ نشانه‌ای باقی نگذارید که نشان دهد آنجا بوده‌اید.

۵. یک قفل، همراهتان ببرید

رختکن خیلی از باشگاه‌ها، هنوز کمدهای «قفل دار» دارند. پس قفل خودتان را به باشگاه ببرید و از آن برای قفل کردن کمدتان استفاده کنید. اگر قفل شما روی کمدتان باشد، مطمئن خواهید شد مادامی که در باشگاه هستید کس دیگری از آن قفسه استفاده نخواهد کرد و احتمال بسیار کمتری وجود دارد که وسایل شما، بطور تصادفی کش برود!

۶. تلفن همراهتان را خاموش کنید

شما برای تمرین کردن در باشگاه هستید، بنابراین تلفن همراهتان را خاموش کنید (مگر آنکه واقعا ضروری باشد). هیچکس دوست ندارد نگران باشد که شما از او در باشگاه عکس می‌گیرید، بنابراین هنگامیکه در رختکن هستید، تلفن همراهتان را خاموش کنید و آنرا در ساکتان بگذارید. اگر لازم شد تماس تلفنی بگیرید، از رختکن بیرون بروید.

۷. چشم‌ها و دست‌هایتان را برای خودتان نگه دارید

واضح است که باشگاه، جایی برای دست زدن به دیگران یا برقراری تماس چشمی با بقیه نیست. با کف دست به باسن کسی دست نزنید یا هیچ کس را بدون لباس لمس نکنید، حتی اگر آنها دوستان صمیمی‌تان باشند! چشم‌هایتان را روی خودتان و تمریناتتان متمرکز کنید و به دیگران خیره نشوید.

۸. گفتگو را محدود کنید

یک اشاره‌ی سر برای برقراری ارتباط با کسانی که در رختکن هستند کافی است. اگر لازم است، سلام و احوالپرسی کنید، اما از گفتگوهای طولانی اجتناب نمایید، مگر آنکه همه‌ی افراد حاضر در گفتگو، کاملا لباس پوشیده باشند. مراقب موضوعات مکالمه‌تان نیز باشید.

۹. دوش، محل ادرار کردن نیست!

بله، ممکن است زیر دوش خانه‌تان ادرار کنید، اما این کار را در باشگاه انجام ندهید. در توالت ادرار کنید، و زیر دوش، فقط خودتان را بشویید! این دو را با هم اشتباه نگیرید.

۱۰. دمپایی یا صندل بپوشید

هنگامیکه این کار را انجام می‌دهید، نشان می‌دهید که برای بهداشت خود و در نتیجه بهداشت اطرافیانتان اهمیت قائل هستید.

۱۱. از سشوار فقط برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید

اگر در حمام، یک سشوار وجود دارد، در کنار موهایتان، از آن برای خشک کردن سایر قسمتهای بدنتان استفاده نکنید! هیچکس دوست ندارد چنین چیزی را ببیند.

۱۲. روال پیرایشتان را محدود کنید

موهایتان را درست کنید، و مقداری ادکلن و دئودورانت بزنید. اینها تنها کارهای قابل قبول پیرایش در رختکن هستند. اصلاح کردن صورت، کوتاه کردن ناخن‌ها، و زدن موهای زائد بدن، اصلا مجاز نمی‌باشد!

۱۳. به فضای شخصی احترام بگذارید

نزدیک افراد دیگر در رختکن پرسه نزنید، بخصوص اگر یکی از شما کامل لباس نپوشیده باشید. به مردم، فضای شخصی‌شان را بدهید.

۱۴. در رختکن باشگاه سلفی نگیرید

بله! ممکن است شما عالی بنظر برسید، اما رختکن، جای گرفتن هیچ نوع عکسی نیست.

۱۵. به مسئول نظافت، انعام بدهید

اگر کسی مسئول نظافت یا صرفا مراقبت از رختکن است، به او انعام دهید. پولی که آنها برای تمیز کردن رختکن و یا باشگاه بعد از رفتن صدها مرد بالغ می‌گیرند، به هیچ وجه کافی نیست.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید