مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتتمرینات ورزشی برای درمان قوز پشت با تصویر

چگونه قوز کمر پشت را برطرف کنیم؟
(امتیازی ثبت نشده است)

قوز یک وضعیت بدنی شایع است که با قوس بیش از حد قسمت بالایی ستون فقرات مشخص می‌شود. طرز نشستن و ایستادن نادرست، و سبک زندگی کم تحرک، دو عامل اصلی قوز در کودکان و بزرگسالان می‌باشد. با وجود نگرانی‌های مربوط به سلامتی، پیشگیری از قوز، آسان‌تر از درمان آن است.

اثرات طولانی مدت کیفوز در بدن، شامل سندرم برخورد شانه، کشش شدید در عضلات پشت و شانه، سندرم خروجی قفسه سینه و اختلال در مفصل گیجگاهی فکی می‌باشد.

مطالعه‌ای که در مجله‌ی آمریکایی توانبخشی و طب فیزیکی منتشر شده است، نشان می‌دهد تمریناتی که برای تقویت ستون فقرات طراحی شده اند، برای افراد مبتلا به قوز نیز مفید خواهد یود.

کشش در حالت دمرو

تمرینات ورزشی برای بهبود قوز پشت

بر روی شکمتان بخوابید و بازوهایتان را در دو طرف و کف دستها را رو به بالا قرار دهید. پاها را به هم بچسبانید. سینه را تا ارتفاعی که به پشتتان فشار زیادی وارد نکند، به آرامی از زمین بلند کنید.

استخوان‌های شانه را به هم فشار دهید، هر دو دست را از زمین بلند کنید و آنها را به بیرون بچرخانید. مطمئن شوید که سرتان با بدنتان در یک راستا قرار دارد. و این وضعیت را برای ۱۰ تا ۱۲ ثانیه حفظ کنید.

نشر خم

تمرینات ورزشی برای بهبود قوز پشت

برای انجام این حرکت به یک جفت دمبل نیاز دارید. در حالیکه پشتتان را صاف و عضلات شکمتان را سفت کرده‌اید، در انتهای یک نیمکت تمرین بنشینید. به جلو خم شوید، قفسه‌ی سینه را روی زانوهایتان بیاورید. هر دو ساعد را تا سطح شانه‌تان بالا بیاورید و استخوان‌های شانه را به هم فشار دهید. ساعدها را در دو طرف بدنتان پایین بیاورید.

وقتی این حرکت را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که آرنج‌هایتان کمی خم هستند و ساعدها را از سطح شانه بالاتر نبرده‌اید.

شراگ با دمبل

تمرینات ورزشی برای بهبود قوز پشت

برای این تمرین نیز به یک جفت دمبل نیاز دارید. در حالیکه دمبل‌ها را در دستانتان گرفته‌اید و پاهایتان را به اندازه‌ی عرض لگن باز کرده اید و شانه‌هایتان پایین افتاده و به سمت عقب هستند بایستید. سپس شانه‌هایتان را به آرامی بالا و پایین ببرید.

کشش همسترینگ

تمرینات ورزشی برای بهبود قوز پشت

در حالیکه پاهایتان در جلوی شما قرار دارد، به پشت دراز بکشید. یک پا را از زمین بلند کنید و آن را به سمت سینه‌تان ببرید. هر دو دست را در پشت این پا قرار دهید و به آرامی پا را بسمت سینه‌تان بکشید تا زمانیکه کمی احساس کشش کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت بمانید. سپس این کار را برای پای دیگر تکرار کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


4 دیدگاه

 1. باسلام من ۱۹سالمه وبه شدت ازاین عارضه ناهنجاری زجرمیکشم ومهره های پشتم که به حالت قوزدرامده اذیتم میکنه میخواستم منوراهنمایی کنیدکه من بایدهمین تمریناتوانجام بدم تا این مشکل برطرف شه یابرطرف نمیشه وبرای رفعش این تمرینات فایده ای نداره وباید کارها دیگه ای انجام بدم خواهش میکنم منوراهنمایی کنید ممنون ازشما

  • سلام ساناز عزیز؛

   توجه داشته باشید که هیچ کدام از مطالب مجله‌ی تناسب اندام، جایگزین درمان و تشخیص‌های پزشکی نمی‌شوند.

   درست است که در این مطلب، تمریناتی برای بهتر شدن وضعیت قوز پشت معرفی شده است که قطعا هم موثر خواهند بود، اما برای درمان این عارضه، به محض اینکه شرایطش برایتان فراهم شد به یک متخصص مراجعه نمایید.

   چرا که در صورت عدم تشخیص صحیح بیماری و عدم درمان قطعی، در آینده دچار ناراحتی‌های جدی خواهید شد. موفق و سلامت باشید :)

نظر خود را بیان کنید