مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچکار کنیم تا عینک اسکیمان بخار نگیرد؟

هنگامی که میان برف‌ها هستید، عینک اسکی برایتان یک ابزار بسیار گرانبها خواهد بود و از چشمانتان در برابر باد، ذرات برف، و تشعشع نور خورشید محافظت می‌کند. اما هنگام اسکی، بخار گرفتن عینکتان می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد، هرچند که یک مسئله‌ی عادیست. از آنجایی که بخار گرفتن شیشه‌ی عینک، نتیجه‌ی همنشینی هوای سرد و گرم است، اگر مغایرت دمای بین هوا و صورتتان را کاهش دهید، عینک اسکی‌تان تمیز و بدون بخار خواهد ماند.

مرحله ۱

بیش از اندازه لباس نپوشید! پوشیدن لباس زیادی، باعث خواهد شد هنگام اسکی بدنتان بیش از اندازه گرم شود. هرچه صورتتان هم گرم‌تر باشد، از آنجایی که تفاوت دمای بین هوای بیرون و پوست شما بیشتر خواهد شد، به احتمال خیلی بیشتری عینک اسکیتان بخار خواهد گرفت. پس تنها به اندازه‌ای لباس بپوشید که گرم بمانید، نه اینکه به عرق کردن بیفتید.

مرحله ۲

قبل از اینکه به فضای باز بروید، عینکتان را بزنید. این کار عینکتان را به دمای بدنتان خواهد رساند، بعلاوه از بخار گرفتن جلوگیری خواهد کرد. وقتی که عینکتان را زده‌اید، آنرا تا زمانی که اسکیتان تمام نشده بر ندارید. برداشتن عینک باعث خواهد شد که خنک شود، و همین پدیداری اختلاف بین صورت گرم شما و هوای خنک باعث بخار گرفتن عینکتان خواهد شد.

مرحله ۳

منافذ هوای عینکتان را باز نگاه دارید. در صورت امکان از بستن گتر کاپشنتان خودداری کنید، چرا که همچون دودکش هوای گرم را از بدنتان به زیر عینک اسکیتان هدایت خواهد کرد. دائم بالای عینکتان را چک کنید تا برف‌هایی که احتمالا آنجا جمع شده است و شاید منافذ هوا را بسته باشد پاک کنید. باید بدانید که وجود جریان هوا از بوجود آمدن بخار جلوگیری خواهد کرد.

مرحله ۴

اگر لازم بود، از دستمال و تمیز کننده‌های ضد بخار استفاده کنید. از شیشه شور برای تمیز کردن عینکتان استفاده نکنید، چرا که می‌توانند محافظ ضد بخار لنز عینکتان را از بین ببرد. در عوض، عینکتان را با آب ساده بشویید. نکته: اگر در حین اسکی عینکتان برداشته شد، آنرا با دستمال یا دستکشتان تمیز نکنید. بگذارید خودش بصورت وارونه خشک شود تا در کار مواد ضد بخار لنزتان اخلال ایجاد نکنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید