مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

چگونه بدنی شبیه یک ژیمناستیک کار بسازید؟

بدن ژیمناستیک کاران هم مانند بدنسازان بنظر می‌آید. عضلات کاملا مشخص و سطوح چربی بسیار کمی دارند. برای اینکه بدنی شبیه ژیمناستیک کارها بسازید، باید به روش مشابهی تمرین کنید. سایز و ظاهر آنها بخاطر روش‌های تمرینی‌شان است.

ژیمناستیک کارها برای قدرت، تعادل، هماهنگی، چابکی و شایستگی تمرین می‌کنند. به گفته‌ی جینا، که یک مربی است، اولین چیزی که باید بدانید این است که بدن ژیمناستیک کارها بیشتر از آنکه هدف تمرینشان باشد، اثر جانبی تمرینات آن‌هاست. بزرگ شدن عضلات ژیمناستیک کارها، کم و بیش برای بهبود مهارت و عملکردشان ضروری است.

قدم اول

برای افزایش استقامت و از دست دادن چربی بدن، ورزشهای کاردیو مانند آهسته دویدن، دوی سرعت، و تمرینات اینتروال انجام دهید. ژیمناستیک کارها برای اینکه در تمرینات طولانی استقامت کسب کنند، انواع مختلفی تمرینات کاردیو انجام می‌دهند.

آنها باید سطح چربی بدنشان را پایین نگه دارند. چرا چربی بدن بیش از اندازه، به سطح انرژی و استقامتشان آسیب می‌رساند و آنها را سنگین‌تر می‌کند. در نتیجه انجام حرکاتشان برای آنها سخت‌تر می‌شود.

قدم دوم

مجموعه‌ای از تمرینات ورزشی انجام دهید که روی مرکز بدن فشار می‌آورند، مانند بلند کردن پاها، کرانچ، حرکت پرچم یا تعادل و حفظ تعادل بدن روی دستها. این تمرینات، مرکز بدن را تقویت، و عضلات شکم و عضلات پشت را تفکیک و مشخص می‌کنند.

ژیمناستیک کارها به مرکز بدن بسیار قوی‌ای نیاز دارند. در طول مسابقات، ژیمناستیک کارها از مرکز بدنشان برای کشیدن و هل دادن خودشان به جهات مختلف استفاده می‌کنند. این سبک از تمرینات، برای ژیمناستیک کارها عضلات مرکز بدن قوی‌ای به ارمغان خواهد آورد.

قدم سوم

با کمک وزن بدنتان تمرین کنید. تمریناتی مانند شنا سوئدی، بارفیکس، شنای عمودی، اسکات، و حالت‌های مختلف حرکت پرچم یا تعادل. این تمرینات که توسط ژیمناستیک کارها انجام می‌شوند، رشد عضله در سراسر بدن را افزایش ‌دهد.

مربی ژیمناستیک کریستوفر سامر توضیح می‌دهد: سوال دیگری که حالا باید از خودمان بپرسیم این است که آیا این تمرینات برای علاقمندان به تناسب اندام نیز مفید است؟ و اگر اینطور است آیا ممکن است حداقل بعضی از آنها را بدون راهنمایی مربی حرفه‌ای یا بدون خرید تجهیزات ژیمناستیک انجام داد؟

بله! بعضی از تمرینات تخصصی هستند که یادگیری شان نسبتا آسان است و به تجهیزات کمی مانند میله بارفیکس و کمی فضا احتیاج دارند.

قدم چهارم

حرکت پرچم و فرانت لور (به یک میله‌ی بارفیکس آویزان شوید، و بدنتان را در حالتی قرار دهید که بصورت افقی و موازی با زمین باشید) را انجام دهید و تمرین کنید. این دو حرکت باعث ایجاد توانایی در تمام نیم تنه‌ی بالایی و مرکز بدنتان می‌شوند. در طول این تمرینات، بدنتان را در یک موقعیت ساکن قرار می‌دهید و به موقعیت‌های دیگر می‌روید.

سامر توضیح می‌دهد: در واقع این دو تمرین، قدرت و ثبات را در سراسر «کمربند شانه‌ای» جلو و عقب، افزایش می‌دهند. بعلاوه مرکز بدنتان را بکار می‌گیرد و روی قسمت پشت و پایین بدنتان یا لگن بطور کامل کار می‌کند.

هشدار: قبل از انجام این برنامه‌ی تمرینی با یک مربی تایید شده یا پزشکتان مشورت کنید.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


6 دیدگاه

 1. من 12 سالمه و علاقه ی زیادی به ورزش ژیمناستیک دارم خودم یه کوچولو انعطاف دارم مثلا میتونم حرکت پل رو بزنم،میتونم به حالت خوابیده پاهام رو تا بالای سرم بیارم تازه اگر رو به رو یه دیوار خوابیده باشم (یعنی سرم بخوره به دیوار)میتونم پامو برسونم به دیوار
  خواهرم گفت اگه الان برم تو سن 16یا17 سالگی حرفه ای میشم به نظرتون برم؟؟؟؟

 2. سلام تازگی مطالبتون خیلی عالی شده ممنون فقط یک سوال اونم این که تا چه سنی حداکثر میشه رفت ژیمناستیک من الان 17 سالمه تا سال بعد کنکور بدم می خواهم بدونم میشه رفت یا نه؟؟؟؟

  • میلاد عزیز هیچ وقت برای پیشرفت و یا یادگیری چیزی دیر نیست و هیچ مشکلی هم وجود نخواهد داشت :)
   فقط از نظر قانونی برای بازی‌های بین‌المللی مقرراتی وجود داره که می‌تونید در لینک زیر جزئیاتش رو مطالعه بفرمایید:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Age_requirements_in_gymnastics

  • دوست عزیز برای ژیمناستیک حرفه ای که قطعا الان دیگه زمان مناسبی نیست ولی اکر خیلی علاقه دارید به باشگاه های پارکوری که مربیانشون مربی ژیمناستیک هستند مراجعه کنید چون اکثر حرکات و تمرینات ژیمناستیک رو انجام میدن

نظر خود را بیان کنید