مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتتمرین کاربردی چیست و چگونه آن را درست انجام دهید؟

هنگامی که شما در باشگاه ورزش می کنید، چگونه تمرین می نمایید؟ آیا شما برای قدرت، سایز، استقامت یا ترکیبی از هر سه تمرین می کنید؟ آیا روی کاردیو تمرکز می کنید یا تمرین شما غالبا بلند کردن وزنه های سنگین است؟ آیا حرکات کششی تان را کوتاه می کنید تا یک راست به سراغ تمرین اصلی بروید؟ حقیقت این است که اگر شما یک تمرین جامع انجام ندهید، هرگز آنقدر که می توانستید، متناسب نخواهید بود. هدف شما باید توسعه قدرت، استقامت و پایداری باشد که کاربردی است، یعنی در خارج از باشگاه نیز مفید است. بهترین راه برای انجام این کار، از طریق تمرین کاربردی است.

تمرین کاربردی چیست؟ اساسا، آن تمرین کردن برای یک هدف است. در این مورد، تمرین کردن به منظور کمک به شما برای موثر بودن در هر جنبه از زندگی تان. در مورد آن فکر کنید. تمریناتی که شما در باشگاه انجام می دهید، ممکن است در هنگام بلند کردن جعبه ها به شما کمک کنند اما در مورد دنبال کردن بچه هایتان در اطراف پارک یا بالا رفتن از پله ها چطور؟ اگر شما فقط روی یک جنبه از تناسب اندامتان تمرکز کنید، بخش های دیگر افت خواهند کرد.

تمرین کاربردی روی تمام ۴ رکن تناسب اندام تمرکز می کند:

  • استقامت قلبی عروقی
  • قدرت عضلانی
  • استقامت عضلانی
  • انعطاف پذیری

حرکات مورد استفاده در تمرینات کاربردی برای کمک به شما به منظور افزایش عضله یا ایجاد یک اندام باریک و صاف طراحی نمی شوند. آنها، شما را قوی تر خواهند کرد و به شما کمک می کنند چربی بسوزانید اما هدف آنها کمی متفاوت است. آنها آنجا هستند تا به شما کمک کنند زندگی تان را به طور موثرتری سپری کنید. تمام این حرکات، تحرک و انعطاف پذیری مفاصل شما را افزایش می دهند و در عین حال قدرت و استقامت می سازند. آنها به سیستم قلبی عروقی شما فشار می آورند و باعث می شوند قلب و ریه های شما به طور موثرتری کار کنند و همان قدر که روی قدرت تمرکز می کنند، به استقامت عضلانی نیز توجه می کنند. شما هرگز فقط یک سطح از حرکت را انجام نمی دهید مثلا (بالا و پایین مستقیم یک پرس سینه) بلکه در عوض از هر تعداد زوایای ممکن روی عضلات تان کار می کنید.

این برای اطمینان از اینکه شما ظرفیت عضلانی و قلبی عروقی برای هر نوع فعالیت بدنی را دارید، انجام می شود. تمرین کاربردی به شما کمک خواهد کرد که در تمیز کردن گاراژتان به اندازه بلند کردن جعبه ها یا ددلیفت با یک هالتر، موثر عمل کنید. آن، عضلاتی که شما در فعالیت های روزمره استفاده می کنید را توسعه می دهد و به شما کمک می کند که یک ورزشکار و به طور کلی فردی موثرتر باشید.

حسن تمرین کاربردی، آن است که شما هرگز از آن خسته نخواهید شد. حرکات آن، هفته به هفته و حتی تمرین به تمرین تغییر می کنند و شما هر بار عضلات تان را به روشی جدید تمرین می دهید. این نه تنها به عملکرد عضلانی به طور کلی بهتر منجر می شود بلکه از سایش و ملالت نیز جلوگیری می کند. بدترین دشمن هر تمرین. شما متوجه خواهید شد که آن، یک راه بسیار موثر نه تنها برای متناسب شدن است بلکه برای کمک به شما برای سپری کردن زندگی تان به طور موثرتر است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید